Gönderen Konu: euro dizel mi ,normal dizelmi ?  (Okunma sayısı 20097 defa)

Çevrimdışı bherdush

• Profili Görüntüle
euro dizel mi ,normal dizelmi ?
« : 08 Mayıs 2009, 19:02:52 »
tdi motor kullanıcılarına ne tür mazot kullandıklarını sorduklarımda yarıya yakın kısmı, normal kullandıklarını söylediler... ve hiçte şikayetçi olmadıklarını belirttiler... normal dizel kullanan arkadaşların tavsiyeleri ve şikayetleri nelerdir..

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
Ynt: euro dizel mi ,normal dizelmi ?
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2009, 22:00:11 »
tdi gibi yeni nesil dizel motorlarda eurudizel kullanılmalıdır.
Mk3 gti

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Mayıs 2009, 22:44:07 »
cok azcık gürüldülü calısır performans düşüklüğü saglar o bende tdı kullanıorum  2 aracımdada eurodizelden baska hiç bişi kullanmadım

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2009, 11:41:25 »
cok azcık gürüldülü calısır performans düşüklüğü saglar o bende tdı kullanıorum  2 aracımdada eurodizelden baska hiç bişi kullanmadım

oguz abi dediğin doğru çok fazla ses çıkarıyo
performans düşüklüğünü nasıl sağlıyo anlıyamadım???

Çevrimdışı bherdush

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2009, 11:55:18 »
bi arkadaşın 2000 model t4 ü var..araç şu anda 190 bin km de..sürekli normal mazot kullanıyorum ve hiçte şikayetim olmadı dedi..neden fazla para vereyim dedi doğal olarak... uzun süreli düşünürsen normal mazot kullanmak daha karlı,, km vurunca türünden kelamlar etti..normal kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum...ben euro kullanıyorum..

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2009, 11:57:58 »
ama normal mazottada su var diyolar

hangisi daha hız yapar

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2009, 20:36:56 »
hızla alakası yok tamamnem euro dizelde kükürt daha az yakması kolay bunu saysesinde ben hızlanma oluo dedim kıral motorinde kükürt cok yakması daha zor oluo isteyen istegini kullanır normal euro farketmez ben arabayı alırken bana euro kullan dediler daha ii olur dediler ben kullanıorum normal mazotlada arasında cok bi fark yok

Çevrimdışı burak_37

• volumeııııııı[]ı bassııııııı[]ı treableııııııı[]ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Mayıs 2009, 22:45:25 »
tdi lere en uygun euro dizeldir.Akaryakıt alırkende bunu bütün t4 t5 vs.kullanıcılarına söylüyorlar.benzincilerde normal dizel pek tavsiye etmiyor.euro dizelin bildiğim kadarıyla yararları kurum tutmuyor.   ?(babama görede çekiş artıyor)?

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Mayıs 2009, 15:17:02 »
Yanılıyorsunuz TDI motorlarda normal dizel kullanılır. TDI pump Duse enjeksiyon yani pompa meme. Common Rail motorlarla karıştırmayın.

Çevrimdışı bherdush

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Mayıs 2009, 17:23:22 »
tdi motorlarda normal dizelmi kullanılır..ilk sen diyorsun arkadaş bunu.. nasıl bir açıklaması olabilirki  , varsa açıklarsan bizde seviniriz...pump duse enjeksiyon ne demek..ilk senden duydum bu tür bi enjeksiyon şeklini..

Çevrimdışı burak_37

• volumeııııııı[]ı bassııııııı[]ı treableııııııı[]ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Mayıs 2009, 21:27:21 »
benmi yanlış biliyorum senmi???bu motora normal dizel gitmeez.

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 21 Mayıs 2009, 16:07:52 »
bence arkadaşlar ben bunu denedim benim peter ile arabanın depoyu boşalltık geze geze 10 lt normal koyduk onu bitirdik daha sonra euro diesel koyduk ve hakkatten hem araba daha iyi gidiyo hemde normal gibi aracı çekişten düşürmüyo

Çevrimdışı CaddyDSG

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Haziran 2009, 19:49:20 »
Yeni model tdi motorlara (ozellikle dsg veya otomatik sanzimalara) kesinlikle eurodiesel diyorum. Antalya yokuslarinda turboyu elinize almak istemiyorsaniz Eurosisel. Fiyat farki o kadar az ki artik. depoda 10 TL kar edecem diye arabandan olma issiz bir yerlerde.. Olmaz Olmaz deme Ok mi? OK  :tavazn:
GordonFreeman... FOREVER...

Çevrimdışı sselcuk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Haziran 2009, 20:01:17 »
arkadaslar ben akaryaakıt sektöründe çalısan biriyim , yakıt hakkında bilen bilmeyen herkes birseyler soyler zaten siz kimseye kulak asmayın ve arac satıcısının dediklerine kesinlikle uyn cunku kullanıcıdan kaynaklı arızaları firmalar garanti kapsamından cıkartırki onların önerdiğini yapmayarak kendi kafanıza göre kullandığınız yakıt yuzunden basınıza gelecek atesleme yada yakıt sistemi sorunlarını garantiden cıkarırlar ve bu islerine gelir.
yeni nesil tum motorlarda ism makinalarıda dahil euro dizek kullanılmalı, içindeki kükürt normal kırsal motorinden cok daha düsük seviyede ve emisyon degerleri bu kukurt oranı ile bire bir alakalı. aracınızdaki bir cok sensor bu emisyon degerlerini olcerek beyne komut gonderiyor bu nedenle euro dizel normal dizele gore daha temiz bir yakıt aradaki fark ta zaten oldukca makul.