Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ÜSTADLAR BEN HANGİ MODEL ALMALIYIM?  (Okunma sayısı 52546 defa)

ÜSTADLAR BEN HANGİ MODEL ALMALIYIM?
« : 22 Temmuz 2008, 17:29:10 »
Sevgili Üstadlar,

Yeni bir Transporter veya caravelle almayı düşünüyorum? Ve kafamda birçok soru var? Bu aracı ben 5 kişilik ailem için binek araba yeterli olmadığı için almayı düşünüyorum.Ticari bir amaç yok.

2008 modelmi almalı 2009 u mu beklemeli?
Transportermi caravelle mı almalı hangi tip ve modelini tercih etmeli?
Standart şasi mi  uzunmu almalı? Daha sonra VIP yapmak için hangisi uygun olur?

Yakıt performans vs. vs. konularda aydınlatırsanız çok makbule geçecek. :t :t :
Selamlar....
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2008, 17:52:23 Gönderen: ibrahim0062 »

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
Ynt: ÜSTADLAR BEN HANGİ MODEL ALMALIYIM?
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2008, 18:29:32 »
2009 t5 kısa şasi 105 hp camlıvan yeterli olacaktır...

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2008, 18:30:36 »
Hoş geldin.
Tamamiyle binek konforu arıyorsan Carevella 9+1  almanı tavsiye ederim ( Uzun şasi standarttır)
Yok ben daha sonra vıp konforlu yaparım diyorsan  Transporter 4+1 camlı van alabilirsin.
2008 model yılı sonu avantajları var.2009 modelin çıkmasınada 2-3 ay var.Görünürde T5 in yeni versiyonu yok.2-3 ay bekle 2009 al derim az bizaman için 1 model yılı düşük alma.Yakıt sarfiyatında ise 1.9 105 bg iyi şehir dışı ve şehir içi  için idaal dir. Şehir içinde 80 litrelik yakıtla 750 km civarı yol yaparsın.
 :tamamdir

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2008, 18:31:19 »
2009 t5 ler önümüzde ki haftadan itibaren teslim ediliyor.;)

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #4 : 22 Temmuz 2008, 18:33:14 »
2009 t5 ler önümüzde ki haftadan itibaren teslim ediliyor.;)

1-2 ay önce sipariş verenler için geçerlidir.

Çevrimdışı TrigG3R

• Yetişemezsen el salla
« Yanıtla #5 : 22 Temmuz 2008, 19:42:52 »
ben yerinde olsam caravelle 1.9 tdı   9+1  alırım uzun şase standar zaten yok ben alıp vip yapcam diyosan   caravelle 1 +1 ler var onlardan almanı tavsiye ederim neden transporter diil diyosan  rahat diil caravelle kadar ne amasörü nede içindeki donanımları  transporteki iç donanım parçalar  daha kalitesiz en basiti kapı kolları sağ kapının üstünde bulunan tutamaç bırakınca çat die vuruyo ama caravellede yavaşca neyse   az yakıt diyosan 1.9 105 şaşma bende var şehir içi 285 yakıyo şehir dışı 235 idael öle bir araç için
Tr!gG3R

« Yanıtla #6 : 26 Temmuz 2008, 16:53:38 »
ÇOK TEŞEKKÜRLER HEPİNİZE..
Şekillenmeye başladı yavaş yavaş.....1,9  -  105 hp   

T5    model 2009

Yanlız caravelle evet daha konforlu .fakat fiyat farkı da 10-15 milyar sanırım..  Transporter yerine caravelle tercihi bu 10-15 milyar gözden çıkarmaya değermi acaba?

Hepinize selamlar saygılar.....

« Yanıtla #7 : 26 Temmuz 2008, 17:31:56 »
Sizin için konfor illaki ön planda ise ne transporter ne de caravelle alın.Bizde var caravelle 2.5 tdi 174 hp 2006 model.Sürekli kullanıyoruz biniyoruz.Her ne kadar memnun olsakta 9-10 kişi ailemizle uzun yola gittiğimizde arka koltuklarda seyehat edenler için kaliteli bir rahatlık sunamıyor.Kime göre neye göre kaliteli derseniz mercedes vito ve viano ya göre diyorum.Aracın süspansiyonlar sert.Her ne kadar güzel yol tutsa da sert süspansiyon konfor açısından sarsıntı meydana getiriyor.En ufak bir çukura girdiğinizde vuruntu sesi yapıyor ve bozuk satıhlı yollarda sorun teşkil ediyor.
Maddi durumunuz yeterli ise hiç uğraşmayın mercedes konfor ve kalitesini yaşayın derim başka bir şey demem.
Tabi böyle dedim diye caravelle yi küçümsediğimden değil bakınız yazımın ilk başında sizin için en önemli şey konforsa dedim...İllaki konforsa viano yu tek geçerim.

Caravelle ya da transporter seçimi yaparsanız uzun kasa her zaman mantıklı olur.Hem dizayn için arkada bagaj kalır hem de satarken uzun kasalar her zaman tutulur.105 hp bizim için yeterli gelmiyor onun için en üst tercihi yaptık ama 105 liklerde fena değil.Fakat 9-10 kişi araca binip klimayı çalıştırdığınızda rampa yukarı çıkarken arac bayılabilir haberiniz olsun.130 luk almakta fayda var.Tabi 130 luk aldıuğınızda motor hacmi 2500 cc ye çıkıyor bu da vergi dezavantjı yapıyor.Yakıt konusunda normal kullanımlarda aralarında farklar epey cüzi kalıyor yakıt konusunda kafanız takılmasın.

Çevrimdışı burak_37

• volumeııııııı[]ı bassııııııı[]ı treableııııııı[]ı
« Yanıtla #8 : 26 Temmuz 2008, 19:51:53 »
VIP yapacaksan al bi tane panelvan ucuzada gelmiş olur hemde:D

« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2008, 17:07:58 »
bence 130 beygir kısa şase camlı van 5+1 almalısın 5 kişisiniz ama 1 kişide misafir olsa 6 kişi olup şıkışmazsınız :)

« Yanıtla #10 : 03 Ağustos 2008, 20:56:44 »
ben olsam ilk tercihim tabiki caravelle olur ama  biraz daha pahalı diğerlerine göre.ben okadar veremem dersen de 2009 uzun şasi camlıvan alırım.siyah tercihimdir :) hadi hayırlı olsun

biraz oynanmış tabi bunula :)
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2008, 20:59:41 Gönderen: manimelankolipisikoz »