Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Nisan 20, 2014, 10:16:44 ÖÖ

451730 Mesaj 23035 Konu Gönderen: 21202 Üye
Son Üye: izmirli1976
Ana Sayfa Ara Takvim Giriş Yap Kayıt

Duyurular
Google Özel Arama
Özel Arama

Volkswagen Türkiye - VW  |  Volkswagen  |  Caddy, Transporter ve Caravelle  |  Dizel neden siyah duman atar?? 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Sayfa: [1] 2 Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: Dizel neden siyah duman atar?? (Okunma Sayısı 14931 defa)
Baki_95
<<<<<BaK!>>>>

Otomobil
Vw T3 TDI Caravella C = Vw Golf I GLS

Dizel neden siyah duman atar??
: Mayıs 11, 2010, 07:01:50 ÖS

arkadaşlar bnm arabam bildiğiniz üzre vw t3.ben avans ayarını yaptım herşeyini tamamladım motor daha yeni ama yolda giderken aşırı derece siyah duman atıyo bunun sebepleri nelerdir arkadaşlar.yardımlarınızı bekliyorum

>
car wolf
:...:::SEDAT:::...:

Otomobil
1.8 20V Turbo + 2.5 V6 TDİ

Ynt: Dizel neden siyah duman atar??
Yanıtla #1 : Mayıs 11, 2010, 07:03:24 ÖS

enjektör olabilir aldığın mazot tan dır filitrelerdendir vs.

My Cars Audi & Vw Germany Style
Baki_95
<<<<<BaK!>>>>

Otomobil

Yanıtla #2 : Mayıs 11, 2010, 07:10:53 ÖS

enjektörler ayarlı aldığım mazot markalı mazot filtre sıfır

ADEMÜÇÜNCÜ

Yanıtla #3 : Mayıs 11, 2010, 08:26:57 ÖS

Baki bey söylediğim gibi, siyah duman genelde zengin karışımdan dolayı kaynaklanır, ama yeni revizyondan çıkmış motordan bir süre kara duman atabilir, tabi herşey doğru düzgünce yapıldıysa.

T4 Custom Van. Project T4!
Baki_95
<<<<<BaK!>>>>

Otomobil

Yanıtla #4 : Mayıs 13, 2010, 05:29:47 ÖS

anladım adem abi

kurt
Ziya Şahingiray

Yanıtla #5 : Haziran 06, 2010, 12:58:44 ÖS

yenımotor yag yakıyodur normal

berkay35
berkay

Otomobil
'90 civic

Yanıtla #6 : Ekim 21, 2010, 10:17:22 ÖÖ

t4 2.5 tdi araçta aynı sorun vardı servise araç çekmiyo dedim biz ayarlıcaz dediler ve araç aşırı duman atmaya başladı özellikle yokuşlarda ama köpek gibi kaçıyodu. bu yüzden arabayı başka servise götürüp sorunu anlattım hava akış metresiyle oynandığını söylediler ve değiştirdiler sorunda ortadan kalktı t3 lerde bu parça varmıdır bilmiyorum inş yadımcı olabilmişimdir

brkdmr38
ßuRaK [ßRKDMR]

Otomobil
"97 Transporter 1.9 TD-"04 Fabia 1.4 TDI

Site

Yanıtla #7 : Ekim 21, 2010, 05:36:10 ÖS

Bizim t4 de de böyle bi sorun vardı sabah ilk çalıştırdığımızda ciğ bi mazot kokusu veriyordu ve beyaz duman atıyordu yakmadan araba servise gitti avans ayarı yapıldı sorun yok .

'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.
mussel
Mustafa

Yanıtla #8 : Ekim 21, 2010, 05:56:46 ÖS

t4 2.5 tdi araçta aynı sorun vardı servise araç çekmiyo dedim biz ayarlıcaz dediler ve araç aşırı duman atmaya başladı özellikle yokuşlarda ama köpek gibi kaçıyodu. bu yüzden arabayı başka servise götürüp sorunu anlattım hava akış metresiyle oynandığını söylediler ve değiştirdiler sorunda ortadan kalktı t3 lerde bu parça varmıdır bilmiyorum inş yadımcı olabilmişimdir
Hava akışmetre dış ısıyı beyne gönderiyor ve ona göre pompa yakıt hava karışımını belirliyor.Eğer akışmetrede sorun varsa zengin veya fakir karışım genelde zengin karışım yapar.Yani dış ısıyı hep düşük olarak algıladığından motor ısınmış bile olsa beyin hava soğuk olarak bilgi yollar.

03.06.2005
asiizmirli
sertan karataş

Yanıtla #9 : Ekim 29, 2010, 12:31:17 ÖÖ

arkadaşım eğer aracınızı kibar kullanıyorsanız  vede özellikle mazotunuz kırsal ise egzozlarınız kurum dolmuş olablir ve doğal olarak gaza yüklendiğinizde bu kurumu atar yani çiğ yakmıyorsa bile bu duman aldatabilir yapman gereken otoban veya şehirler arası yolda yüksek devirli kullanmak aracını biraz bağırtmak ve biriken kurumları egzozundan attıktan sonra göreceksinki siyah duman diye birşey kalmayacak eğer ekzozun eski ise bu işlem uzun sürer ve randuman alamaya bilirsin egzozcuya göster egzozların tamamen dolmuşsa değiştir hem aracının performansı artar hemde siyah duman gider :tamamdir

ADEMÜÇÜNCÜ

Yanıtla #10 : Ekim 31, 2010, 08:39:54 ÖS

Bu arada ben araçta BOR POWER kullanıyorum, inanmazsınız araç benzinli gibi oldu, gram duman atmıyor.

golge

Otomobil
2001 VW Golf Comfortline

Yanıtla #11 : Kasım 30, 2010, 09:48:35 ÖS

yeni passatta bile 1. veya 2. viteste hızlanırken ilk birkaç saniye kara duman atıyor. ama uzun yolda devamlı atması normal değil gibi geliyor bana.

.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion
tdipower

Yanıtla #12 : Ocak 07, 2011, 09:45:24 ÖS

dizelde hafif duman iyidir biraz zengin karışım olduğundan atar eğer turbo dizelse aracınız turbo basıncınız düşükse duman atarsınız.

duman olmasın diyorsanız pompa basıncını kısarsınız duman gider ama çekişde kalmaz  :tamamdir

ADEMÜÇÜNCÜ

Yanıtla #13 : Ocak 09, 2011, 10:24:04 ÖS

Tam aksi, turbo basıncı yüksek olan araç daha çok duman atar. Tabi bu motorun karakteristik özelliğine göre değişir.. Mesela Project T4 151 hp'ik motorlarda duman bulut olurken, T5 174-180 hp'lik motorlarda dumana rastlıyamazsınız. Turbo basıncı arttırıldığında özellikle dip gaz yaptığınızda dumanı çok iyi gözlemleyebilirsiniz.

Sayfa: [1] 2 Yukarı git Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: