Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: chip tuning  (Okunma sayısı 11517 defa)

chip tuning
« : 29 Ekim 2010, 01:07:21 »
merhaba arkadaşlar aranızda t4 2.5 olupta chip tuning yaptıranız varmı artılarını ve eksilerini paylaşırsanız sevinirim

Ynt: chip tuning
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2010, 21:29:33 »
122-125 hp maksimum güç alabilirsiniz biraz dumanına katlanmak suretiyle, chip tuning'in yararı, yakın tasarrufu ve güç.

« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2010, 21:44:57 »
saol adem vaz geçtim zaten yapmaktan profosyonel ekip sahibi chip tuning sahibi ile görüştüm banada maksimum 125 beygir dedi ama araç 12 yaşında bazı sorunlar çıkabileceğini ve bana ağır masraflar açabileceğini söylediler mesala negibi diye sorduğumda bu güne kadar karşılaşmadık ama araç krang kesebileceğini ve bunun tamiratının masraflı olacağını ama istersen turbonun ayarlarıyla oynayabileceğimizi daha sağlam bir performans alacağımı söylediler bende vaz geçtim  ve turbo ayarlarıyla performansa gideceğim

« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2010, 22:45:43 »

t4 de olası en büyük sorun turbo olacaktır. başka bir sorun olmaz olamaz. 105 hp aracı 167hp olarak nerdeyse 2 yıldır yürütüyoruz...hiç bir sorunu da yok.
normalde bu araçlar 30hp falan alır ama turboya dikkat etmek gerekir bunların turbosu biraz hassas...bozulduğunda yada değiştiğinde t5 170hp lerin turbosunu takmakta fayda var....

turbo ayarları dediğiniz yöntemle yine turboya yükleneceksiniz...

« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2010, 00:06:11 »
cemalcim anlıyorum seni ama kafam karıştı chip tuning yapan buyerin sahibi bu şekilde ifade etti sana birşey soracaktım cemalcim sen chip le uğraşıyormusunuz bilginiz ne düzeyde bu konudaki bilgileriniz nelerdir benim soracağım şu 98 model 2.5 tdi 105 hp en fazla 125 hp oluyor dediler doğruluğu nedir turbo haricinde ne gibi sorun yaşarım beni bilgilendirirseniz sevinirim

« Yanıtla #5 : 31 Ekim 2010, 00:20:43 »
o aracın alacağı 25-30hp

yaşayabileceğin tek sorun turbo
turbo iyi değilse kısa zamanda ötecek ve bozulacaktır

ancak bununda farklı çözümleri var turboya yüklenmeden güç alınabilir...ama turbosuz da tadı pek olmuyor

bak bu da bana gelen bir mail ...vag grubu bir araç...2010 model ...1.6 tdi 105hp

"izmirdeki bestservislede görüştüm ama erken dediler araba yeni olduğu için ve ben tam tatmin olmadım, sizede sorayım istedim"

adam iyi sallamış...
erken falan değil...bu arabaya uygulama yapılamıyor :)

böyleleri de var...ne diyeceksiniz...bunu diyen sektörde 10-15 senedir iş yapan biri...doğruyu söylemekten bu kadar aciz...

diyeceği şu : bu araca henüz yazılım protokolü geliştirilemedi bu yüzden bu aracı hiç bir cihaz okuyamıyor...daha sonra bir gelişme olursa size geri dönüş yaparız...

« Son Düzenleme: 31 Ekim 2010, 00:22:20 Gönderen: cemal arslan »

« Yanıtla #6 : 31 Ekim 2010, 00:46:05 »
cemalcim cevabın için teşekkür ederim öncelikle izmirde  best oto haricinde önereceğin bir yer varmı birde fiyat hakında bilgin varmı bende best otoya sormuştum bir tamircimin aracılığıyla bilgilendirirsen sevinirim

« Yanıtla #7 : 31 Ekim 2010, 00:55:11 »
maalesef izmir için önerebileceğim yer yok

« Yanıtla #8 : 31 Ekim 2010, 15:41:20 »
teşekkür ederim arkadaşlar ilgilendiğiniz için

« Yanıtla #9 : 31 Ekim 2010, 20:33:08 »
o aracın alacağı 25-30hp

yaşayabileceğin tek sorun turbo
turbo iyi değilse kısa zamanda ötecek ve bozulacaktır

ancak bununda farklı çözümleri var turboya yüklenmeden güç alınabilir...ama turbosuz da tadı pek olmuyor

bak bu da bana gelen bir mail ...vag grubu bir araç...2010 model ...1.6 tdi 105hp

"izmirdeki bestservislede görüştüm ama erken dediler araba yeni olduğu için ve ben tam tatmin olmadım, sizede sorayım istedim"

adam iyi sallamış...
erken falan değil...bu arabaya uygulama yapılamıyor :)

böyleleri de var...ne diyeceksiniz...bunu diyen sektörde 10-15 senedir iş yapan biri...doğruyu söylemekten bu kadar aciz...

diyeceği şu : bu araca henüz yazılım protokolü geliştirilemedi bu yüzden bu aracı hiç bir cihaz okuyamıyor...daha sonra bir gelişme olursa size geri dönüş yaparız...

Cemal bey bu cevabı siz mi yazdınız?

« Yanıtla #10 : 31 Ekim 2010, 20:37:43 »
teşekkür ederim arkadaşlar ilgilendiğiniz için

Sevgili asi; kusura bakma ismin yazmadığı için nickinle hitap ettim;

Öncelikle aracının turbosu sağlamsa chip tuning'den sonra herhangi bir sorun yaşamazsın. Ama chip tuning için sağlam enjektörlerin ve turbonun olması şart. Turbo'nun basıncını arttırmakta öyle kolay bir iş değil. Harici westegate olmadan bu iş çok riskli. Chip harici yapacağın en ucuz ve tek şey; vag-com ile pompa basıncını arttırmak, ama bu sefer aracın çok yakar, minimum seviyelerde açtırırsan sorun yaşamazsın. Chipten sonra sadece aracın biraz fazla duman atacaktır o kadar, o da o motorun karakteristik özelliğinden dolayı. T4'ler de bu standart birşeydir. Hele project van'lar da yani 150 hp'lik T4'ler de boru gibi atar ama endişelenecek birşey yok.

Chip işinde dikkat etmen gereken şey; kaliteli bir yazılım olması, all car racing ve superchips gibi.

« Yanıtla #11 : 31 Ekim 2010, 21:05:40 »
Cemal bey bu cevabı siz mi yazdınız?

2.4 transporter t4 de turbo yoktur

2.5 transporter t4 turbo vardır...

« Son Düzenleme: 01 Kasım 2010, 10:56:04 Gönderen: cemal arslan »

« Yanıtla #12 : 31 Ekim 2010, 21:08:18 »
Öncelikle aracının turbosu sağlamsa chip tuning'den sonra herhangi bir sorun yaşamazsın. Ama chip tuning için sağlam enjektörlerin ve turbonun olması şart. Turbo'nun basıncını arttırmakta öyle kolay bir iş değil. Harici westegate olmadan bu iş çok riskli. Chip harici yapacağın en ucuz ve tek şey; vag-com ile pompa basıncını arttırmak, ama bu sefer aracın çok yakar, minimum seviyelerde açtırırsan sorun yaşamazsın. Chipten sonra sadece aracın biraz fazla duman atacaktır o kadar, o da o motorun karakteristik özelliğinden dolayı. T4'ler de bu standart birşeydir. Hele project van'lar da yani 150 hp'lik T4'ler de boru gibi atar ama endişelenecek birşey yok.
Chip işinde dikkat etmen gereken şey; kaliteli bir yazılım olması, all car racing ve superchips gibi.

araçta mekanik bir problem yoksa hiç bir sıkıntı olmaz...

kaliteli dediğiniz marka dediğiniz firmalar sizce gerçekten kaliteli ve güvenilir mi ???

netde araştırın bir kaç forumda farklı yazılar bulabilirsiniz...

« Yanıtla #13 : 01 Kasım 2010, 20:50:57 »
2.4 transporter t4 de turbo yoktur

2.5 transporter t4 turbo vardır...

Cemal bey, bana transporter'in tanıtımını yapmayın,  2,4 de turbo olmadığını biliyorum, hatta daha bir çok şey biliyorum. Bana bilmediğim şeyleri söyleyin.

« Son Düzenleme: 01 Kasım 2010, 20:55:33 Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ »