Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: [i]caravelle[/i] 1.9TDI için yardım  (Okunma sayısı 11994 defa)

Çevrimdışı DS

[i]caravelle[/i] 1.9TDI için yardım
« : 10 Mayıs 2007, 10:29:32 »
herkese merhaba...

ben personel ve öğrenci taşımacılığı yapıyorum. işim gereği caravelle 1.9TDI almayı düşünüyorum. sizce nasıl? Motorun 1.9 olması aracın çekişini düşürüyor mu? deneyimi olan varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.,

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
Ynt: [i]caravelle[/i] 1.9TDI için yardım
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2007, 20:02:45 »
merhaba bende ki araç t5 1.9  105 tdi çok dik  bayır yukarı çıkınca bayılıyor.ama vergisi ve yakıtı uygun.lastik seçimi yapacak isen michelin agilis 81 almanı tavsiye ederim.rahat 70-80 bin km yaparsın.ayrıca stepne kilidini unutma yedek lastiğin çalına bilir..

« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2007, 12:32:45 »
bence servis için caravelle çok lüks. t5 alıp koltuk taktırabilirsin.ayrıca 1.9 105ps motorlar 2.5'i aratmıyor.stepne kilidine gelince ; vw'nin kendi servisinde 80 ytl civar özel kilit yapıyorlar, ben taktırdım, özelliği lastiği tutan civatanın bagajın eşiğinin delinip sadece bagaj açıldığında bijon anahtarı ile sökülüp takılması. fonksiyonel ve orjinal bişey bence verdiğin paraya değer , her çalındığında yeni bir jant ve lastik almaktan iyidir yani. :tamamdir
http://img237.imageshack.us/img237/4259/signature0p.png
♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣

« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2007, 17:09:05 »
105 hp bence cok dusuk.130 hp yeterli 174 hp ise farkli olmak icin ideal.
ama bencede caravelle alip servis icin harcamayin.ford transit ya da hyundai starex gibi daha ucuz araclar tercih edin.tabi karar sizin.

ha bir de sunu belirteyim.caravelle ve transporterlerin en cok ariza cikaran modeli 130 luklardir.genellikle turbo arizasi cikariyor.servislerde isterseniz dikkat edin.gordugunuz T5 lerin asagi yukari %80 i 130 hp liktir.
bilginize...

« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2007, 23:52:04 »
 :-[
Merhabalar..
Bende 105 lik 9 + 1  var ve baskı balatam gitti. Geri giderken ufak bi zorlamada hemen dumanlar çıktı. aracım 11 binde garantiden yapılıyormu. seris net bişi sölemiyo. bu kadar çabuk balata gidermi ya. garantiden olmazsa srvis fiyatları malum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

« Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2007, 12:30:54 »
:-[
Merhabalar..
Bende 105 lik 9 + 1  var ve baskı balatam gitti. Geri giderken ufak bi zorlamada hemen dumanlar çıktı. aracım 11 binde garantiden yapılıyormu. seris net bişi sölemiyo. bu kadar çabuk balata gidermi ya. garantiden olmazsa srvis fiyatları malum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

ne yazikki garanti kapsaminda degil.ama servisi siz yine de epey zorlayin.sikayet edecem diyin birseyler diyin bagirin cagirin belki halledebilirler.(tecrube ile sabittir bizim passatin turbo hortumunda boyle yapmistik adamlar garantiden degistirmislerdi)
fakat daha yeni bir olay oldu.caddy araciyla baski balatasini siyiran bir kisi dogus tarafindan 3000 ytl istenince ve garanti kapsamina girmeyince araciyla boykot yapmisti.dogus otonun onunde aracina pankart acip gunesin altinda aksama kadar beklemisti.

insallah hayirlisi ile cebiniz fazla zarar gormeden duzelir.gecmis olsun...

« Yanıtla #6 : 24 Ağustos 2007, 12:53:39 »
Bu kadar basit baskı balata gidermi ya ben buna anlam veremiyorum. sökülüp bakılmadan net bişi söyleyemiyolarmış söküldükten sonrada ister istemez yaptırmak gerek. 1.580 maloluyor. bostancıda bi servis var galiba oraya bi bakim. sadeec baskı balata ile kurtarırmıyım volan rulman da değişir diyo servis. daha 11binde araba

« Yanıtla #7 : 24 Ağustos 2007, 13:38:20 »
Topkapıda Bi servis baskıbalatayı komple  1.000 ytl değişiriz dedi tavsiyeniz nedir.