Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: CAM MOTORU ARIZASI - YARDIM  (Okunma sayısı 13173 defa)

CAM MOTORU ARIZASI - YARDIM
« : 17 Ekim 2012, 10:35:12 »
bir süre önce açık kalan cam aralığından o gece yağan yağmur (şans olsa gerek güzel yağmıştı)içeri girmiş ve ertesi gün fark ettim ki cam kaldırma ve ayna ayar düğmeleri çalışmıyor.bi elektrikçi arkadaşıma gittim. pas önleyici vs. sprey  ile güzelce temizledi ve kuruladı.neticede 2 ay falan idare etti sonra aynı arızayı yine yaptı.tekrar gittim aynı işlemler sonunda bir kaç hafta daha çalışıp yine arızalandı.şimdi genelde çalışmıyor.bulunduğum yere servis biraz uzak gidip soramadım ama araştırdığım kadarıyla çıkma 300 den başlayıp orjinali 850 ye kadar gidiyormuş komple motor takımının.ama denedik motoru çalışıyor.arıza acaba anahtardamı yoksa içerideki elektronik aksamdamı?
böyle bi şey başına gelen oldumu ve bu parçayı nereden en uygun fiyata bulabilirim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
there is no human without mistake.

Ynt: CAM MOTORU ARIZASI - YARDIM
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2012, 10:36:25 »

« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2012, 10:37:19 »

« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2012, 10:39:09 »

« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2012, 10:40:39 »

arıza bu parçada diye düşünüyorum.

« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2012, 10:41:44 »

seri kodu

« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2013, 18:39:26 »
Motor çalışıyosa sıkıntı düğmededir. En güvenli yer servis ama biraz cep yakabilir bizim caddy'nin de sağ camın tuşu bozulmuştu 50tl'ye değişti serviste :)
Caddy araba değil dosttur :)

« Yanıtla #7 : 04 Ocak 2013, 22:11:49 »
Hocam benimde başıma gelmişti kablolardanmış kablonun dışı yıpranmıs ara sıra calısıyodu arada calısmıyodu elektrikci her yeri actı ve buldu sorunu.Birbirine değen kablolar.

« Yanıtla #8 : 05 Ocak 2013, 12:19:49 »
sorun cam motorunun  modülünde (ana kart ta) onu tespit ettik ama malum su teması olduğundan dolayı kendi kartımız bazı düğmeleri çalıştırmıyor.olduğum yerde elektronik ve beyin işi yapan bi kaç yer söktü baktı ama tek kusur olarak sol camı kaldırmaması kaldı.başka bi kart getirtti bursa dan oda uyum sağlamadı,orjınal modül değildi zaten.internetteparça olarak satılan bi kaç hurda t5 buldum.1 tanesi numara uyuyor ama 350 istiyor sadece karta ve olaki uyum sağlamaz falan diye kafama yatmadı.zaten havalar da soğuk camı da açıp kapamıyorum. :)

« Yanıtla #9 : 05 Ocak 2013, 12:41:35 »
Motor çalışıyosa sıkıntı düğmededir. En güvenli yer servis ama biraz cep yakabilir bizim caddy'nin de sağ camın tuşu bozulmuştu 50tl'ye değişti serviste :)
servis 850 tl istiyor.komple cam motoru yani.kartı tek satmıyorlamış.

« Yanıtla #10 : 07 Ocak 2013, 13:28:46 »
ankarada  dostunuz arkadaşınız veya yolunuz düşerse pert olan araçları söküp parçalarını satıyorlar. bağlantı kurabilirseniz daha ucuza tedarik edebilirsiniz...

« Yanıtla #11 : 08 Ocak 2013, 19:52:04 »
ankarada  dostunuz arkadaşınız veya yolunuz düşerse pert olan araçları söküp parçalarını satıyorlar. bağlantı kurabilirseniz daha ucuza tedarik edebilirsiniz...
güvenlikçi bir arkadaşım var burda.haftaya izine gidecek ona vericem modülü gidince bakacak.
ilginize teşekkürler.