Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Cady Turbo Sorunu ve Sonrası  (Okunma sayısı 21637 defa)

Cady Turbo Sorunu ve Sonrası
« : 01 Ekim 2009, 20:27:52 »
2006 model caddy aldım 65000 km idi aldıktan 3000 km sonrasında turbo arızası yaptı. Onarımına mütakip 1 ay gecmeden şimdide yağ çubuğundan yağ atmaya basladı ben bu işten hiç birşey anlamadım. yardımcı olabilecek arkadaslar varsa şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: Cady Turbo Sorunu ve Sonrası
« Yanıtla #1 : 01 Ekim 2009, 20:50:30 »
sakın ihmal etme o sorunu bu arada caddylerde motor freni yapmak turboya arıza veriyodu bizim 2006 şirket aracı caddy vardı arac once turbo dadıtmış turbo dagıtınca motora bi parça gıtmş ve motoru dagıtmıstı komple motor yapıldı

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #2 : 02 Ekim 2009, 11:24:47 »
yağ çubuğundan yağ atıyor ve çubuğun borusunun dibi kırık değil ise motor
sökülecek.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #3 : 02 Ekim 2009, 13:17:21 »
İlginize teşekkkür ederim. Bu sorunlar beni iyice soğuttu aractan satıp bir dahada almamayı dusunuyorum
ve bu kadar basit arıza yapmasınıda VW e hiç yakıstıramadım

« Yanıtla #4 : 02 Ekim 2009, 22:15:50 »
2006 model kasalarda bitakım kronik sorunlar var.baskı balata,turbo gibi ama 2009kasalarda sorunların giderildigini duydum

« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2009, 10:30:23 »
yanış oldu pardon.
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2010, 17:51:57 Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ »

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2009, 16:03:07 »
sakın ihmal etme o sorunu bu arada caddylerde motor freni yapmak turboya arıza veriyodu bizim 2006 şirket aracı caddy vardı arac once turbo dadıtmış turbo dagıtınca motora bi parça gıtmş ve motoru dagıtmıstı komple motor yapıldı

bu bütün turbolu araçlarda geçerlimi

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
« Yanıtla #7 : 07 Aralık 2009, 16:05:17 »
İlginize teşekkkür ederim. Bu sorunlar beni iyice soğuttu aractan satıp bir dahada almamayı dusunuyorum
ve bu kadar basit arıza yapmasınıda VW e hiç yakıstıramadım

arabanın yağını fazla koymuşundur.vw boştan yere günahını alma adam gibi binene hakkını veriyor

« Yanıtla #8 : 04 Ocak 2010, 01:04:37 »
servise gosterdim arcımı  turbo arızasında motor içine sıcak yağ aktığı için hararet yapmış.
onarımına mütakip sattım ve bidaha asla diyorum.

« Yanıtla #9 : 04 Ocak 2010, 10:36:33 »
aracınızı stop etmeden önce özellikle uzun yol veya sıkıştırmalı kullanmada 10-15 sn rolantide bekletin ki turbo içindeki gazı atsın ve zamanla turbo arıza yapmasın ben hiç görmüyorum aracı rolantide bekletipte motor  turbo bir rahatlasın ondan sonrada arıza yaptı diyoruz araca bakmaksak bazı şeyleri bilmez isek bu tip arızalar olur  ;)
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
« Yanıtla #10 : 18 Ocak 2010, 10:26:43 »
aracınızı stop etmeden önce özellikle uzun yol veya sıkıştırmalı kullanmada 10-15 sn rolantide bekletin ki turbo içindeki gazı atsın ve zamanla turbo arıza yapmasın ben hiç görmüyorum aracı rolantide bekletipte motor  turbo bir rahatlasın ondan sonrada arıza yaptı diyoruz araca bakmaksak bazı şeyleri bilmez isek bu tip arızalar olur  ;)

sana %1000000 hak veriyorum

« Yanıtla #11 : 11 Eylül 2010, 10:22:44 »
geçen gün bilgisayarlı sistemle beyne bağlayıp turbo da sorun var dediler.. basınç sorunu mu ne işte.. parça değiştirmeden temizlenmesi gerek kolay dediler.. başka yere götürdüm.. turbo üzerinde yağlanma ya da nemlenme var dediler.. temizlemekle olmaz ya tamir ya da yenisi lazım dediler.. ikitelli de bir yer 250 tl ye turboyu tamir eediyormuş.. yenisini taktırmak istersenizde 1150 tl imiş.. söküp takma işçiliğide baya uğraştırıyormuş diye 200 tl istediler işçiliğine..

« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2010, 13:41:29 »
2005 Caddy sahibiyim.Çok da memnunum. 60 bin km. lerde. Eski araçların vatilatör kayış kasnağının bozulmasından dolayı  gelen bir uğultu sesi benzeri ses geliyor.  Gazdan ayağımı çektiğimde uğultu kesiliyor. Gaz verdiğimde tekrar başlıyor.Araç çok yakmaya başladı ve çekiş düştü.
Turbo arızası olabilir mi? Fikirlerinizi bekliyorum.

« Yanıtla #13 : 23 Eylül 2010, 18:54:26 »
wolksvagenin yetkili servisine mi götürüyorsunuz yoksa sanayiyemi
tran/sport/er