Gönderen Konu: Caddy'de hız ve rüzgarda içeriye hava alma sorunu .  (Okunma sayısı 15196 defa)

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
Bu sorun tüm caddylerde varmı?
Çözüm yolları nelerdir,ne yapabiliriz?
« Son Düzenleme: 18 Mart 2008, 21:33:38 Gönderen: wow »

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Ynt: Caddy'de hız ve rüzgarda içeriye hava alma sorunu .
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2008, 23:13:26 »
Anlamadim Oktay abi ne gibi bir hava almadan bahsediyorsun?
Cam kenarlarindan biraz da olsa hava giriyor ama caddy nin arka cami acilmiyor sanirim.Babamin doblo da arka cam ailip kapanabilir oldugu icin cok az da olsa yuksek suratlerde iceri hava giriyor.Cam kenarinda oturanlar hissediyor.Ama tabi on camlarda oyle birsey yok.Caddy nin hava alacak bir yeri yok herhalde?

Çevrimdışı strong

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2008, 23:31:19 »
  Oktay abi konuyu biraz daha açsaydın iyi olurdu pek anlayamadım :) Havayı neresinden alıyor ki ? cam,kapı,kaporta vs. ? :(

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Mart 2008, 07:02:49 »
Hava girişi yüksek hızda (100 km hızdan sonra) ve rüzgarlı havada seyir ve parkta iken ön yan camlar ve kapılardan geliyor.

Çevrimdışı cemline

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2008, 11:52:12 »
kardeslerım mrb.aynı sorun bende de var ama onden degıl sadece sol camdan gelmeye basladı sımdılık yanı bu model aracda sıkıbntı verdı bende fakat kapı ayarları belkı zamanla dusmus olabılır onu bı ayarlatalım oktay abı ama on camdan da gelıyorsa sıkıntılı be abı,fıtıllerden dıcem ama yek pare hareketsız bolum gelmemesı lazım en kotu kotu aracın gonyesınden dıcem onda da taklalı falan olmalı kı kazası yokdu dımı sızın aracın....

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Mart 2008, 11:59:47 »
Kazası vuruğu yok maşallahı var Allah korusun.
Kapı ve cam fitilleri yetersiz olabilir.

Çevrimdışı hakan99

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Mart 2008, 12:05:49 »
evet arkadaslar caddy nın en buyuk sorunlarından bırı bence bu oktay abının dedıgı gıbı 100km suratın uzerıne cıkınca ve ruzgarlı havalarda tabii ruzgarda 100km uzerıne cıkmasakta bu yasanıyo ıcerıye cok feci bi sekılde yani sıkıntı verecek rahatsız edecek sekılde bı ruzgar sesi alıyo aynı zamanda sesten zıyade oktay abinin dedigi gibi biraz da hava alıyo..aracım 7000km bıle yok su an için..yaniş kapıda dusme asınma gıbı bı olay soz konusu degıl..cok severek cok ısteyerek aldım caddy aracımı fakat bu gercekten hayal kırıklıgı oldu bende..peugeot partner vardı daha once hıc bu sorunları yasamadım dogrusu..bırde t4 transporter var hıc mı hıc ruzgar sesı yok arac buyuk olmasına ragmen..

Çevrimdışı cemline

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Mart 2008, 12:49:20 »
hakan mrb kapı ayarlarından yapabılıyor ben daha once ayarlatmısdım bu sorun ıcın...arabanızda yenıymıs allah ım cumlemıze kaza bela vermesın gule gule kullanın fabrıka cıkısı sonrası tekrar ayar yaptırmak gerekebılıyor bazen o kapı 2 m.m dusse bıle sız farkedemıyorsunuz fakat ruzgar sesı gelebılıyo...mantıken sıfır aracın ılk alındıgında gelmeyen ses sonradan gelmeye baslanıyor ve fıtıllerede bakıldıgında yenı oldugu gorunuyorsa dıger ıhtımal kapıdır bence bırde benım aracımın 17. ayı ekımde almısdım 2. yaza gırıyor bırazda soguk sıcak farkından olusuyor dıe dusunuyorum lastıker sıcagı gordukce genlesıyor galıba tuhafdır kısın o kadar yol yaptım fırtınalı tıpılı ruzgarlarda oluyordu havaların ısınmasıyla sorun basladı bundandır dıe tahmın edıyorum...

Çevrimdışı hakan99

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Mart 2008, 12:55:57 »
vallahi fabrika cıkısı ayarların bozuk olacagını hıc zannetmıyorum ama olur mu olur..artık servise gıdınce soracaz ama bu buyuk bı sorun cunku kabın ıcınde cok ses olusuyo yuksek suratte caddy de bu olmamalıydı bırkac arkadasım da bu sorunu yasıyo sadece ben degılım yanı..

Çevrimdışı cemline

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Mart 2008, 13:36:39 »
hayret ya bende yasadım ama cok buyultulecek derecede deıl suan ıcın.Neyse sız servısıe sordugunuzda bızıde buradann bılgılendırırsenız sevınırım...

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Mart 2008, 14:29:58 »
Gercekten enteresan.Caddy nin bu konuda sinifinda en iyi araclardan biri oldugunu saniyordum.Bir kac arkadasimda var ve bu konuda hic sorun yasamadilar.Yukarda belirttigim gibi doblo da az da olsa var bu sorun ama bahsettiginiz derecede doblo da bile yasanmiyor.Aracinizi servise gotururseniz sonuclarini merakla bekliyorum.

Çevrimdışı strong

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Mart 2008, 18:21:04 »
   Ben bu yazılanlara şaşırmadım desem yalan olur.Benim aracım 40.000 km de ve hiç bir yerinde böyle bir sorunla karşılaşmadım -ki aracı devamlı arazide kullanıyorken.

Çevrimdışı hakan99

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Mart 2008, 01:19:46 »
sevgili arkadaslar belkı ses dıkkatınzı cekmemış olabılır ama gercektende ruzgar sesi hissedilir derecede geliyo içeriye bu da bana cok rahatsızlık verıyo mesela bu aksam yolculuk esnasında kapıdan adeta ıslık ufluyo ruzgar sesi ya..vallahi cok can sıkıcı durum..bakım gunu geldıgınde gosterecem ınsallah..su an 7000km cıvarında aracım...

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Mart 2008, 23:48:04 »
Aslinda caddy nin test verilerine baktigimizda ic mekandaki gurultu duzeyi sinifina gore oldukca iyi.Hatta c segmenti otomobillerle bile yarisabiliyor bu konuda.Tabi ben test editorlerinin yalancisiyim.Elime desibelmetre alip olcmedim :)
100 km/h hizda 65 dbA ses duzeyi olarak belirtilmis.(yani tam sinirda.66 dbA dan yuksek olan araclar test editorlerine gore gurultulu sayiliyor)
130 km/h hizda 68 dbA ses duzeyi.(bunun da siniri 70 dbA dir.)
Yani hem 100 km/h hem de 130 km/h hiz sinirlarinda gurultu seviyesi olarak gayet iyi bir ticari arac olmasina ragmen...