Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: caddy klıma  (Okunma sayısı 18054 defa)

caddy klıma
« : 04 Ağustos 2008, 19:11:32 »
arkadaslar klıma ıle ılgılı bugune kadar sorun yasayanınız varsa servıse gıtmeden ve garantı dısı kaldırmadan kontrol etmemız ıcın neler yapabılırız,gazı bıttıyse nerden anlarız hafta sonu yolculuga cıkacagım klıma sart en yakın servısıde bulundugum ıle 100 km uzaklıkta kolay bır tarafı varsa onerılerınızı beklıyorum...

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
Ynt: caddy klıma
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2008, 19:22:14 »
Geçmiş olsun.
Arıza durumu sağutmaz ve üflemez,yada buhar çıkarır.
En yakın oto elektirikçisinde varsa doldurmanı tavsiye ederim.Yada diğer servislerden temin edebilirsin.

« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2008, 19:39:53 »
ufleme var fakat sogutmuyor buharı farketmedım ama soguk uflerken bırden nemlı ılık bır hava ufledı sonra sogutmadı eger bu gaz ıcın kaynaklanıyorsa dedıklerıne gore gazında kalıtelısı kalıtesızı kanserojen madde tasıyanı tasımayanı derken kafamı bulandırdılar servıse telefon ıle ulastım onlarda komple bakmak lazım belkı komprosoru ıle ılgılı arıza vardır yada kacak vardır yada gazı bıtmısdır dıor ben burdagaz doldurtcam sorun gıderılmez ıs mecbur servıs dıcekler servısde harıcı bır yerden gaz dolduruldugunu anlarsa garantı dısı dıyıp ugrastırcak dıye cekınıyorum
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2008, 19:44:53 Gönderen: cemline »

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2008, 19:44:35 »
Yetkili servise git garantin var. Daha sonra kafanı şişirmesinler.  :bekleriz: :t

« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2008, 20:54:53 »
benim aracımda da aynı sorun vardı gazının bittiğini sandım serviste bastık ama yine olmadı daha sonra klima müşiri bozuk dediler aracı kaldırıp altından müşiri söktüler fakat o da sağlam idi. en son olarak klima motoru kalmıştı bakmadığımız yer olarak bir açtık ki içini komple sarmış sebep ise fabrika klima motorlarının içine eksik yağ koyuyormuş ve yenisi ile değiştirdik.
http://www.vwtr.net/forum/genel/ynt-bugun-otomobiline-ne-yaptin-konusu-t120.0.html;msg59800#msg59800
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2008, 14:25:58 Gönderen: strong »

« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2008, 20:53:29 »
kardes verdıgın lınkdekı yazdıklarıma baktım fakat bu arızanın kesınlıkle garantı ıcerısınde bulunması gerekıyor sen para mı verdın bırde eger bana aynı seyı teklıf ederlerse ortalıgı yıkarım orda ıste ne bu be hem fabrıkadan olsun hata hemde bızden cıksın yok ole... >:(
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2008, 20:57:06 Gönderen: cemline »

« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2008, 21:31:50 »
aslı öyle ama unutmamak ta lazım ki burası türkiye uğraşır durursun ama daha pahalıya patlar sonunda da hiç bişi olmaz !
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2008, 14:26:18 Gönderen: strong »

« Yanıtla #7 : 08 Ağustos 2008, 10:00:27 »
vbakcaz artık cmrtsı mersındeyım bakalım opat servısı neler yapacak surklı gıttıgım konya ıdı benım bıraz camur yaparız bıraz haydutluk sesıde yukselttık mı herhalde olur yoksa ezıyolar ...:D haklı oldugun yerde savunmasını herdaim en seklıyle heryerde yaparım... bakcaz :)

« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2008, 11:03:42 »
2001 passatta klima arizasini cok yasadik.Bir kac kere gaz bastirdik ama dayanmadi hemen 3-5 gun icerisinde bitti.1 ay gibi bir sure klimasiz bindik araca arizayi anlayamadik.Daha sonra klima haznesinin delindigini fark ettik.Serviste cok ugrastik, kafamiz sisti.Daha sonra serviste kasko yaptirmanin avantaji diyeyim artik onlarda dayanamadi ve kaskodan klima haznesini degistirdik.Sorun giderildi ama basimiz agridi tabi onlarinda basi agridi :) Daha sonra polen filtresi de degistirildi simdi herhangi bir sorun yok arac 140 bin km de.

Sizin aracinizda ilk aklima gelenler gaz bitmis olabilir.Gaz bitmediyse ve sogutmayi duzgun yapmiyorsa polen filtresinin degisme zamani gelmis olabilir.Bu iki durumda saglamsa yani gaz bitmemisse ve polen filtresi daha dolmamissa buna ragmen sogutma yapmiyorsa buyuk ihtimal bizim durum basiniza gelmis olabilir klima haznesi delinmis olabilir.Eger klima haznesi delindiyse bunu garantiden yapmiyorlar.Aracinizin kaskosu varsa ve biraz da kavga etme yeteneginiz varsa kaskodan hallettirmeye calisin yoksa istedikleri fiyat cok ucuk fiyatlar.Klimasiz gezereim daha iyi denilecebilecek fiyatlar.Simdiden gecmis olsun insallah en kisa zamanda sorun cozulur.

« Yanıtla #9 : 11 Ağustos 2008, 19:05:20 »
arkadaslar merhaba,mersın servısıne gıttım (opat) klıma bakılacak asagı yukarı ıscılık malıyetı saat bası 50+kdv dedıler allah allah dedım nasıl bır garantıdır bu neyse cekecegımız var cok sıcak katlanalım dedık servısdekı bayan arkadasda demezmı klıma arızalı ıse 2 gun sızı bekletırım dedı ee dedım ben gıtcem dedım o zaman bı kontrol edılsın dedı o zaman dedım bende 3 saat ucretı mı odeyecegım bunun ıcın dedım maalesef dedıler,ole sacmalıkmı olur hem odeyecegım hemde sorunum cozulmeyecek dedım onlarda ama sıze servıs kartı actık bılgısayardan dedıler bende ıptal edın o zaman dedım edemeyız dedıler ve supanallah dedım geldıler gene bana ne demek dedım e dedı randevu aldınız kart actırdınız kontrol edelım dedıler allah allah dedım ıptal ettıremezmıyım sımdı dedım (yuzume bakıyor) bagırarak oracıkdı SIMDI DEDIM BENIM HASTAM VAR OLUM VAR GITMEM GEREKIYOR gondermeyecekmısınız dedım mılletın ıcınde tabı mıllette servıstekı kıza bakıyor sınırlı sınırlı buyrun beyfendı dedı cıktım heryerde boylemı arkadaslar ben ılk defa mersın opat servısınde gordum konya da kendı servısımde ole bır sey yoktu kı garantı ıcınde güya vıtes yagı deısımınde konya kurus almadı adamlar...bu konuda her yerde olmayıpda burda oluyorsa (mersın-opat) ıcın tam yol ılerı hemde ıngılızce sıkayet olarak dırek almanya ya gıdıyımmı acaba dıe dusunuyorum...

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #10 : 11 Ağustos 2008, 19:50:59 »
 :o 
Devamlı gittiğin servis olsaydı yardımcı olacak samimi arkadaşlar olabilirdi.
Burda senin sorunun çözülmeden ücreti alınmak istenmiş.Aracın üstelik garanti kapsamında iken olanlar düşündürücü.Birde zamanın varsa Konya servisine git.kontrol edip neymiş tesbit etsinler.Ona göre ölçüp biçsinler.

« Yanıtla #11 : 11 Ağustos 2008, 22:29:57 »
oyle yapcam kardesım artık bu arada temassızlık var galıba bı ara gene calıstı sonra calısmadı bazen calısıyor bazen calısmıyor bıur yerlerde temassızlık var galıba mersınde de hava sıcak oldugu ıcın plastık genlesme yaptı calıstı bı ara dıe dusundum memlekete geldı gene calısmadı yada tıtresımden enteresan olanıda klıma fanları bır dusuk devırde calısıyor o zaman sogutmuyor devır yukselıyor arada acılınca sogutuyor bazende hıc donmuyor mantık yurutemedım nereden olacagını

« Yanıtla #12 : 13 Ağustos 2008, 21:20:15 »
bugün bizim diğer arabamızda aynı bu sebepten servise gitti yani klima bir çalışıyor bir çalışmıyor, belli olmuyor kafasına esince duruyor. arıza çok basitmiş meğerse ama teşhisi koyacak eleman lazım işinin ehli. arızanın sebebi ise klima açma anahtarının bozuk olması imiş.  ???
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2008, 21:21:46 Gönderen: strong »

« Yanıtla #13 : 14 Ağustos 2008, 00:21:09 »
illa servis genede demi kardeşim kendi yapabileceğimiz birşey yok yani