Gönderen Konu: CADDY cıler bunları bılıyormusunuz  (Okunma sayısı 216618 defa)

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
Ynt: CADDY cıler bunları bılıyormusunuz
« Yanıtla #84 : 18 Nisan 2008, 11:30:51 »
beyler ne kadar ıyı olsanızda bu arabada "bas" ozellıgınden dolayı yuksek vıtesde yavasladıgınızda hemen hıssetırmıyor ya,vıtesde gıderken yavasladıgınızda stop ettırme durumunuz olmustur herhalde olanlar varsa bu arac ne kotu vuruyo yaa sankı motora balyoz gecırıyolar gıbı neden bu kadar sert oluyor bılen varmı dıger marka araclarda bu kadar vurmuyo :D motor yerınden cıkıyo zannedıyorum buyuk bı sıkıntıyı hemen cıkaracak gıbıme gelıyo ......????

Caddy i ilk aldığımızda alışma safhasına çok olmuştu stop ettşirme.Debriyajın hassaslığı yada yukardan kavraması olabilir.Vites değiştirirken özellikle yokuş yukarı çıkarken debriyaj-gaz ve vites kavrama noktasından kaynaklanıyor stop etme.Panik anında stop ederken bu kadar ses çıkartmasının sebebi hareketli mekanik parçaların durması ve yardımcı elektironik,hidrolik sistemlerin durmasından kaynaklanıyor olabilir..

Çevrimdışı cemline

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 18 Nisan 2008, 12:58:16 »
oktay ım dogru soluyorsun ama sende fark ettıysen nasıl bır ses o ya donkk dıe ınsan sasırıyor bızde dıger araclarda da olmustu bu kadar degıldı bıldıgın vuruyor kardesım bu ıhh dıom koptu bısıler hele ılk oldugunda acaıp tedırgın etmısdı benı mantıgını cozmeye calıstım bıan dıgerlerınde bu kadar olmayıpda bunda olan ne dıe ...neyse hayırlı surusler kardesım

« Yanıtla #86 : 18 Nisan 2008, 22:01:13 »
Arkadaşlar CADDy sınıfında araç almayı düşünüyorum. Ama bazı forum sitelerinde CADDY lerin sık sık baskı balatasının arzalandığını yazıyorlar. Bir de turbosunun sık sık arzalandığını söylüyorlar ve servisin garanti devam ederken bile bu masrafları ödemediklerini söylüyorlar. Bana pek inandırıcı gelmedi ama yine de şüphe duyuyor. Sizlerden samimi cevap bekliyorum.

Çevrimdışı strong

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 18 Nisan 2008, 22:02:37 »
    Ben de bu olay  ilk olduğunda  beş dakika durup düşünmüştüm 'acaba ne koptu' diye  :-\ Gerçekten de çok korkunç bir ses bu !

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 19 Nisan 2008, 07:28:00 »
Arkadaşlar CADDy sınıfında araç almayı düşünüyorum. Ama bazı forum sitelerinde CADDY lerin sık sık baskı balatasının arzalandığını yazıyorlar. Bir de turbosunun sık sık arzalandığını söylüyorlar ve servisin garanti devam ederken bile bu masrafları ödemediklerini söylüyorlar. Bana pek inandırıcı gelmedi ama yine de şüphe duyuyor. Sizlerden samimi cevap bekliyorum.

% 99,9 kullanıcı hatasıdır.
2006 caddy mi maşallah diyelim yetkili servise iki defa götürdüm 1.si 10 bin km bakımına 2.si ise arka kapı açık uyarısı arızası için.

:sevgi: :sevgi: :melek:

Çevrimdışı cemline

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 19 Nisan 2008, 09:51:22 »
arkadaslarım bakın tekrar yazıyorum...bazı  caddy araclarda baskı balatasından deıl,2.vıtes dıslısınden dolayı...caddy ler uretılırken sanzuman yagını denenmeden kullanılması sonucunda ozellıkle 2.vıtese gecerken yada gerı vıtese gecerken takılı kalma sorunları cıkıyor tabı bırkac hamlede gecıyor vıtese bunun farkına varan servısler bu cady lerın 2.vıtes dıslısını degıstırıp sanzuman yagını fabrıkanın verılerı dogrultusunda ucretsız degıstırıyor...(onceden bende baskı balata dedım ama deıl,bunun yanında oktay kardesımın dedıgı gıbı kullanıcı hatasından olusanları da var cunku debrıyaj kavrama noktaları cok ınce ve tork da yuksek oldugu ıcın vıtes ve devır oranlarını ıyı ayarlayamaz ısenız yarım debrıyajlı  gıtmek zorunda kalıyorsunuz ornegın"dık ve dar u şeklınde bır donemecı yada vırajı donerken bırden ıkıye attıgınızda tork yuksek oldugu ıcın araba hızlanıyor vıraj da oldugu ıcın yavaslamak zorundasınız" kımı ınsanlar bolesı durumlarda fren atıyor e devır dusuk vıtes buyuk tork yuksek oldugu ıcın arac zorlanarak stop etme egılımı gostermeye calısırken yarım debrıyajda cıkartmaya calısılıyor e bu sadece bu ornekde sehır ıcı kullanımda da aynı seyler tekrarlanınca balatanında yapacagı bırsey yok...sunu farkettım arkadaslar ınsanlar bu tur arabalara yenı alısıyolar guclu,serı torklu (yenı nesıl) o yuzden,bazen hataları (BİRCADDYGORDUMSANKİ) nıclı arkadasıma ıstınaden  arabalarda aramak daha dusundurucu oluyor...tabıkı eksıklıkler var arka koltukları dık ve sert oturanları uzebılıyor...parcaları pahalı ama kalıtelı zamanla acma kapama dugmelerı sılınıyor ( passat da dahıl :) ) arka camlar acılmıyor yanı alınacaksa bır kamyonet oldugu unutulmamalı harıcında motor performansı bence cok yeterlı ve basarılı ufak tefek arızalar yapacak tabı teknolojı bu olmayacak dıe bırsey yok...onemlı olan ıcınızın rahat olması benım arabam bu dıyebılmek.Benım arabam caddy....

« Yanıtla #90 : 19 Nisan 2008, 17:42:49 »
CADDY, arabadan anlayan her sürücünün olduğu gibi benimde hayalim... Ben başka forumlarda,  baskı sorununu okuduğumda içime sindiremedim. Bu konuda da bi bilgim olmadığı için bu foruma yazdım. Nihayetinde hiç arzası olmayan bir marka ya da model araba daha üretilmedi.Ben bu sorunun CADDY lerde sık rastlanan bi sorun olup olmadığını öğrenmek için sizin bilgilerinize danıştım.  Bilgilerininz için teşekkürler

Çevrimdışı cemline

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 19 Nisan 2008, 18:10:51 »
rıca ederım kardesım ama bu segmentte dusunuyorsan caddy yanı bırebırdır...fakat otomobıl konforunu tabıkı bekleme derım ben...

« Yanıtla #92 : 21 Nisan 2008, 23:42:48 »
Caddyciler hadi söyleyin bakalım.sol kapı üzerindeki alarm ışığına benzeyen kırmızı ışık bazen uzun süreli yanık vaziyette kalıyor neden ¿

Çevrimdışı strong

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 22 Nisan 2008, 20:46:01 »
Caddyciler hadi söyleyin bakalım.sol kapı üzerindeki alarm ışığına benzeyen kırmızı ışık bazen uzun süreli yanık vaziyette kalıyor neden ¿
Hiç farkına varmadım neden ? :-\

Çevrimdışı cemline

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 22 Nisan 2008, 21:04:26 »
imbolizer ıptal canım kardesım

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 22 Nisan 2008, 21:05:35 »
Hiç fark etmedim.
Bu işklı ikaz lambasının amacı araçta çalınmaya karşı güvenlik sisteminin varlığını belirtiyorsa.Büyük ihtimalle kapı açık kalması,cam açık kalması veya lambaların açık kalması durumunda destekleyici ikaz konumunda olabilir.Yada güvenliği gözden geçiriyordur,belirli zaman dilimlerinde gece yanık kalıyordur.
Başka nedenide olabilir kapıyı kumanda ile açtığımızda yapabilir.

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 22 Nisan 2008, 21:08:52 »

Kumandada kapı kapatma butonuna çift tıkladığımızda veya anahtarı sol şöför mahali kapısına takıp kapama konumunda 2 saniye bekletirsek güvenliği iptal ediyoruz.

Çevrimdışı strong

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 22 Nisan 2008, 22:16:57 »

Bilgileri paylaşmak ve birbirimize yardımcı olmak ise konu, bildiklerimizi yansıtmalıyız derim. Bu  tarz bence iyi değil gibi.