Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: turbo ve klima koprasörü  (Okunma sayısı 3670 defa)

turbo ve klima koprasörü
« : 14 Haziran 2012, 14:40:35 »
bundan iki sene önce ticari sınıfta araba almaya karar verdim içlerinde en iyisi caddy gibi geldi internette forumları okudum araçlar hakkında caddylerde genelde turbo,klima koprasörü ve baskı balatalar hakkında şikayetler vardı kafaya taktım ya illa caddy alacaz aldık 2007 caddyi detaylı bilgisayarlı incelettim araç orjinal sıkıntısı yok 2/3 aydır turbodan ıslık sesi gelmeye başladı idare eder dediler dün klima komprasörü cortladı değiştirdim baya bi masraf ettim şimdi acaba sıra baskı balatadamı diye bekliyorum  keşki internetteki forumları dikkate alsaydım 30000 ikinci el  caddye verene kadar sıfır bi kango,pejo dahamı iyi olurdu acaba selamlar

Ynt: turbo ve klima koprasörü
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2012, 13:57:40 »
öncelikle geçmiş olsun . erol 26 kardeşim , bnm şahsi kanaatim ; ben sıfır kanko veya dopla alacağıma , sıfır fiyatına  ikinci el caddy i tercih ederim . turbo ıslık sesi , her araçta vardır . bnm araçta aldım alalı var . 2009 da 2004 model  t 5 aldım . turbo , çok hafiften ıslık çalar . bunun hiç bir mahsuru yok , önemli olan , araçla uzun bir yoldan geldiğinizde , aracı bir dakikaya yakın stop etmemenizdir . bunun kuralı budur benim bildiğim kadarıyla . klima kompresörü patladı demişsiniz . klimayı belli aralıklarla çalıştırmak , klimanın ömrünü uzatır . bu sorunda her araçta başınıza gelebilirdi . baskı balata sorunu ise , bildiğim kadarıyla , baskı baltalar kanserojen madde içerir . akıllı volkswagen de tutmuş , balatalar yandığı  koktuğu zaman , millet kanser olmasın diye , bu maddeyi katmamış balatalara . bu madde olmadığı içinde , baskı balatalar kısa süre içinde tükeniyor . ama 2008 ve ya 2009 dan sonra eski sisteme dönmüş . ben herşeye rağmen yinede volkswagen diyorum . çünkü verdiğimin karşılığını , fazlasıyla aldığıma inanıyorum . saygılar ,hayırlı yolculuklar .

« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2012, 12:33:12 »

bherdush arkadaşım öncelikle sıkıntıma ortak olup değerlendirme yaptığın için teşekkür ederim senin  ve  siteyi kullanan herkesin bayramını kutlarım evet haklısın bazı sıkntılar her araçta insanın başına gelebilir bende aracın sıkıntılarının bazılarını giderip sattım ve yine gidip sıfır caddy  1,6 tredline aldım çok ta memnunum binek araçtan daha konforlu geliyor bana  selamlar

« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2012, 21:47:13 »
hayırlı uğurlu olsun .allah kazasız belasız yolculuklar nasip etsin ... vw en doğru seçim bence . saygılar ...