Gönderen Konu: trasporter almak ıstıyorum ama 1.9 mu 2.5mi  (Okunma sayısı 58063 defa)

Çevrimdışı nicolaiso

• Profili Görüntüle
Ynt: trasporter almak ıstıyorum ama 1.9 mu 2.5mi
« Yanıtla #14 : 03 Nisan 2011, 13:52:30 »
nicolasio neden volt alma demen biraz kafama takıldı ama oraya sorna gelelım. :)
mahir kardeşim bizim araba 2006 130 ps 1500 kg yükle 180 bastıgımız hatırlıyorum.ama çok yakıyor o başka.eyer yüksek oranda şehir içi kullanacaksan 105 ps evet.ama sürekli bir şehir dışı gezilerin oldugunu düşünürsek 105 ps senı bıktırır.(açık açık söylüyorum ).

ismail kardes sana gelelim niye vitoya hayır dedin ?:.  :)

arkadasım da vito var ama hiç memnun deil VW deki keyfi yakalıyamıyorum diyo .... ztn o kadar iyi bi arac olsaydı tutulurdu !!! neden vito deilde transporter alıyo herkez ;)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 03 Nisan 2011, 14:03:50 »
arkadasım da vito var ama hiç memnun deil VW deki keyfi yakalıyamıyorum diyo .... ztn o kadar iyi bi arac olsaydı tutulurdu !!! neden vito deilde transporter alıyo herkez ;)

sebebi basit, vito transporter dan pahalı, üstelik transporter kadar yakışıklı da değil  :)

Çevrimdışı paradoks

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 12 Nisan 2011, 16:42:36 »
Merhaba. Transporter almayı düşünüyosan herşeyden önce şunu bilmen lazım. 1-Piyasa tamircilerinin bütün dizel arabalara koydukları 10/40 numara yağ kullanırsan, hangi modeli alırsan al, ortalama senede 1 de turbo alırsın! Bikere Transporter'a 10/40 değil, 5/30 yağ koyacaksın, şahsen bunun dışındaki yağı bana bedava verseler, üstüne para verseler arabama koymam. 2-Yağ bakımlarını asla ve asla geçirmeyeceksin, 10 binde bir değiştir, ben her yağ bakımında mutlaka yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve yakıt filtresini değiştiriyorum. Aman idare eder, biraz daha gider demeyeceksin, unutma dizel arabalarda filtreler çok önemlidir. 3- Mutlaka kaliteli bir markanın Euro Dizel yakıtını kullanacaksın, yollarda gördüğün o daha ucuz yakıtlara aldanmayacaksın, bana da bu tür yakıtı bedava verseler koymam, hatta zaman zaman bi arkadaşıma veriyorsam arabayı kesinlikle yakıt almaması için uyarırım. 4-Hangi modeli alırsan al, aracın turbosunu, debriyajını, enjektörlerini en az 2 yere göster, bilgisayara bağlat, arıza tespiti yaptır. 5- Bu arabaların tek zayıf tarafı debriyajlarıdır, yarım debriyaja gelmez, elinde kalıverir. Onun dışında hiç bişeyinden korkma 2,5 ların parcası biraz pahalı, yakıtı fazla ama unutma ASLAN BESLEYEN, YEMİNİ HESAPLAMAZ :)

Çevrimdışı burak_37

• volumeııııııı[]ı bassııııııı[]ı treableııııııı[]ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 22 Nisan 2011, 21:00:00 »
biz arabayı 2006 aldık 2006 vs ve mercedes fiyat listesi aynıydı ??  :)
bence fiyat konusunu işin işine katmayalım.aradan oynasa oynasa plaka masrafları vb şeyler oynar :P
sadece vitonun yük koymak için nazik oldugunu ben söylemek isityorum.Çünkü arka bagaj gölümünde  yan taraflar baya bir dışarda yolcu arabası gibi...

Çevrimdışı kurt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Haziran 2011, 09:42:25 »
1,9 un avantajları   az yakıyor 2500 motora göre parçaları daha ucuz  dezavatajları asırı yukte arac zorlanıyo rampaları iyi tırman mıyo ....
2500 kullanıcısı olarak yakıt cok diyorum .... 1,9 a göre parçalar pahalı  ama hızlanması rampalardaki yukte bile tırmanısı araba kullanırken zevk almanı saglıyo... baskı balata sıkıntısı var 2500 motorlarda ... turbo da dikkatli kullanmazsan arıza yapıyo...

kullanım amacına göre al bence aracı cok yuk vuracam diyosan 2500 motor al cok gezerim diyosan 1900 motor al ... ama sakın vito alma :D

bunlar şehir efsanesi fanatik replikleri vitonun tutulmadığı bu çok komik bir idda ünlem ünlem ünlem :D en basiti arkadan çekişli arabanın konfor hissi her marka model için inkar edilemez bir gerçektir konu yük olduğu için arkadan çekişli daha avantajlıdır yük konusu sürekli ise arkadan çekişli daha mantıklı bir seçim olur