Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Benim T4'e Gençlik Aşısı  (Okunma sayısı 11990 defa)

Benim T4'e Gençlik Aşısı
« : 10 Ekim 2010, 19:53:58 »
Kadran, orta göğüs çalışmalarımı bilen arkadaşlarımız vardır, bunların arasına jantları ekledim. Jantların görüntüsü 17 ebatı 15, çıkma olarak 230 TL'ye aldım, sadece orta göbeklerinde boya biraz atmış o kadar, onun dışında çizik bile yok, nasıl olmuş sizce?

Bu da benim yaşlı dostumun içi, el emeği göz nuru, custom kadran ve göğüs :)

Direksiyonda ki alüminyum vw armasını da biraz yontup biçtim :)
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2010, 19:56:03 Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ »

Ynt: Benim T4'e Gençlik Aşısı
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2010, 13:11:57 »
t4 e gerçekten çok yakışmış en az 3 yıl gençleşmiş :tamamdir :tamamdir :tamamdir
tran/sport/er

« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2010, 20:04:15 »
Teşekkür ederim,sizin araçta da görmek çok güzel olurdu, çok ta güzel dururdu

Çevrimdışı brkdmr38

• Otomobil
    "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2010, 18:27:28 »
valla şu kadran çalışmana hayranım abi mavi göğüsden daha güzel durmuş jantlar orjinal lastiklerin ölçüleri ile uyuşuyormu yoksa lastik aldınmı iyi forumlar
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

« Yanıtla #4 : 12 Ekim 2010, 22:33:44 »
Teşekkürler ederim Burak'cım, kadranı hazır aldım ebay sitesinden kargosu ile 120 TL tuttu, tavsiye ederim çok şık duruyor, direksiyonun göbeğine de alüminyum vw stivkerini yapıştırdım, biraz kesip zımpara ile düzledim, orta göğüs de ki kırmızı ışıklar için ise, led dizdim, eğer düşünüyorsan yardımcı olurum, el becerin yoksa da yardımcı olmaya çalışırım. Jantların ebatı 15, zaten orjinalleri de 15 inç, jantların kolları ince olduğu için 17 gibi gözüküyor, lastikler çok eski, yeni lastik olsa daha da güzel görünüyor. Lastiklerim 205 65 15 C yük lastiği, ben binek gurubu lastik takacağım.

Çevrimdışı brkdmr38

• Otomobil
    "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #5 : 13 Ekim 2010, 21:36:37 »
bi pasta cila görse parıl parıl parlar abi düşün bi
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2010, 22:05:12 »
Evet cila görmesi şart, orjinal boyası ve bu güne kadar hiç cila atılmadı, ama ancak yaza doğru, kışın cila güzel olmaz.

« Yanıtla #7 : 29 Ekim 2010, 01:48:39 »
meraba adem çok güzel olmuş ellerine sağlık yanlz kardeşim eteklerde paslanmalar var keşke etekleri boyatıp birde pasta cila çektirseydin ozaman 10 numara olurdu kardeşimin arabası birşey sorcaktım sana ademcim indiaglo kadranı ebaydan aldım demiştim konturol ettim bulamadım türkiyede bunu yaptıra bileceğimiz bir yer varmı bildiğin yardımcı olursan sevinirim iyi günler

« Yanıtla #8 : 30 Ekim 2010, 21:28:21 »
Selam sağ çamurlukta ki zift izi, pas sadece sol marşpiyelde var, sol marşpiyelde de ufak bir çürük var nasıl paslandı b en de anlamıyorum, heralde daha önce paslanmıştı ben de iyi zımparalatmadan rötüş çektirince öyle oldu. Aracın boyası full orjinal o yüzden dediğin gibi cila istiyor. Yaza doğru yaptıracağım.

Kadranlar ebay da var ama TR de ne yazık ki yok

« Yanıtla #9 : 30 Ekim 2010, 21:59:56 »
teşekkür ederim adamcim  bende arabama pasta cila cektirdim özellikle tavana çok ihtiyacımız var ben yaptırdım faydasını gördüm tavsiye ederim bu yağmurlarda gram su kalmıyor arabanın üstünde yanlız bu kış yaptır yazın cilalamakla uğraş sana tavsiyem benim boyacı arkadaşım var izmirde benim aracıma pasta cila çekmeden önce en ince su zımparası ile zımpara attı ve sonra pasta ve cila cekti ve inanmıyacaksın belki ama sanki yeni boyanmış gibi oldu

« Yanıtla #10 : 31 Ekim 2010, 20:30:22 »
teşekkür ederim adamcim  bende arabama pasta cila cektirdim özellikle tavana çok ihtiyacımız var ben yaptırdım faydasını gördüm tavsiye ederim bu yağmurlarda gram su kalmıyor arabanın üstünde yanlız bu kış yaptır yazın cilalamakla uğraş sana tavsiyem benim boyacı arkadaşım var izmirde benim aracıma pasta cila çekmeden önce en ince su zımparası ile zımpara attı ve sonra pasta ve cila cekti ve inanmıyacaksın belki ama sanki yeni boyanmış gibi oldu

Evet tavanı yıkamakta gerçekten bir eziyet, güneş boyayı yakınca boya sertleşiyor ve çok kir topluyor, hele üstünde tavan çıtaları varsa oluklarda ki kirleri yıkamakta çok zahmetli. Yalnız zımpara olayına katılmıyorum çünkü  zımpara aynı cilayı boya gibi yiyor. İnşallah pasta cila üzerine koruyucu vurdurmuşsundur?

« Yanıtla #11 : 31 Ekim 2010, 22:00:33 »
bu araçlar güçlü olmalarından dolayı alacağınız lastiği iyi seçmenizde fayda var ve siz yük atmasanız bile C tipi kullanmanızıda önemle tavsiye ederim bu Caddy olsa bi nebze olabilir ama transporter'da işi şakaya bırakmamak lazım derim zaten ön lastikleri silgi gibi erittiğini biliyorsunuzdur hızlı kullanımlarda araç sağa sola kafa çıkarırken lastiğinizin ezildiğini bu esnada ısındığını unuttmamanız lazım burda sorun lastiğinizin sert olması aracın zıplama yapması ise Goodyear ya da michelin ya da toyo alıp çözersiniz ama ebadı büyütüp araç lastiğine dönerseniz bu seferde hız kodu yükseleceğinden daha da sert bir lastik almış olursunuz...

« Yanıtla #12 : 01 Kasım 2010, 20:58:44 »
Baki bey haklısınız ama siz de biliyorsunuz bugün  1600 kg'lık binek araçlar bile var ve o araçlarda da binek lastik kullanılıyor, eğer doğru yük endeksi seçilirse problem yaşanmaz diye düşünüyorum. Tabi şimdi kafamda Lassa İmpetus 2RF yarı yük lastiği var. C grubu lastikler aracı gerçekten yoruyor ve çok kütürtü yapıyor.

« Yanıtla #13 : 01 Kasım 2010, 22:16:59 »
cok hos olmus hayırlı ugurlu olur ısallah