Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Arkadaşlar 1997-2002 model arası Caddy almayı düşünüyorum dizel  (Okunma sayısı 12263 defa)

Çevrimdışı filizbilgisayar2006

• Mk1 e Selam Dolaşmaya Devam
arkadaşlar 1997-2002 modeller arası caddy almayı düşünüyorum bunların hangi modelleri daha fazla tutuluyor nedenleri nelerdir beni bilgilendirirseniz sevinirim

Caddy lerin 1.9 SD ve 1.9 SDI motorları var. SDI motorlar elektronik enjeksiyonlu oluyor. 1.9 ların motor gücünü bilmiyorum ama 2.0 SDI leri var 68 hp chip ile 76-78 hp lere kadar çıkabiliyor turbosuz olduğu için öyle.

Zaten SDI ile TDI arasında bayağı bir fiyat farkı var.Eğer kafanızda ki araç Caddy ise tavsiyem 2.0 SDI almanız hem yeni kasa CADDY hem de dieğrlerine oranla biraz daha seri. TDI ile hiç bir farkı yok herşeyi aynı ve bayağı da ucuz yeni kasa CADDY hem de. 1.9 ların %80 i ticari kullanıldığı için temizini bulmak zor. Eğer daha seri bir araç arıyorsanız Doblo alabilirsiniz 1,3 Multijet 90 hp motor hacmi küçük olmasına rağmen Caddy SDI lerden daha seridir.
Caddy SDI leri satmaya kalkınca hemen satılabilecek araçlardan değil. Ama atmosferik bir dizel derseniz benim tercihim kesinlikle CADDY olur. Peugeot partner 1,9 ,berlingo,kangoo gibi araçlardan çok daha iyi bence. Transit Connect 1,9 TD motor var ama onlar da TDCI elektronik enjeksiyonlu olmadığı için çok yakıyorlar.

CADDY 2.0 SDI nin vergisi fazladır ama komple camlı koltuklu alırsanız vergi farkı pek kalmaz. 2005 Caddy 2.0 SDI ler sanırım 17 TL civarı.. Eski kasa Caddy lere ise artık kimse bakmıyor panel van tasarımlı araçlar tedavülden kalktı artık.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2009, 23:37:24 Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ »

Hatta sahibinden.com da bir kaç tane 2005 model yeni kasa 2.0 SDI caddy var 15-16 tl arası o araçlara bir bakın derim.