Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: arkadaşlar sinyal lambalarını....  (Okunma sayısı 13051 defa)

Çevrimdışı YASİN-GHOST

• I LOVE YOU GERMANY STYLE
arkadaşlar sinyal lambalarını....
« : 23 Eylül 2009, 11:09:35 »
arkadaşlar önceden çok gördüğüm bir aksesuarı arabama yapmaya karar verdim.arabanın parklarıyla birlikte sinyal lambalarıda yanıyor.çok hoş duruyor.ama benim fren müşiri kaç watt onuda bilmiyorum.habire patlıyor.herkesnki böylemi acaba?arabasında bulunana arkadaşlar varsa söyleyebilirmi?birde parklara daha güçlü ampül takmayı düşünüyorum.trafikte çok görüyorum milletinki belli olmuyo bazıları farkını gösteriyor.fren müşiri patlarmı?
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2009, 15:33:38 Gönderen: SPoRTeXHauST »
HERKES HAKETTİĞİNİ YAŞAR . . .

Ynt: arkadaşlar sinyal lambalarını....
« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2009, 22:42:54 »
fren müşürüne bi anlam veremedim fakat caddy ve t4lerde fren lambaları çok sık patlıyor kronik bi sorun

Çevrimdışı YASİN-GHOST

« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2009, 21:02:32 »
yani bende fren lambaları değilde müşir sık bozuluyor.wattımı kaldırmıyor nedir anlam veremedim:(

« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2009, 00:13:13 »
öncelikle müşür dediginiz fren pedalının üzerindeki parçamı?bu parça bi anahtar görevini görür sık bozulmasına bi anlam varemedim

Çevrimdışı YASİN-GHOST

« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2009, 10:50:07 »
evet o parça.sık sık dediysem yani arabaya fazla wattlık ampül takarsam veya yeni bi eklenti yaparsam bozuluyor gibi.sık sık ddğm bu yani. :-\

« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2009, 19:31:25 »
benım t4 99 model daha hiç ampul degıstırmedım ne on ne arka..

« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2009, 21:42:25 »
Fren lambalarına arka sisleri bağlarsanız patlaması normal olur.Arka sislere ampul yerine led takın.

Çevrimdışı YASİN-GHOST

« Yanıtla #7 : 01 Ekim 2009, 21:00:20 »
adem kardeşim led lamba ddn de.konuyu biraz açsana.led dahamı çok aydınlatır?hem diğer ampülün yuvasına uyarmı?biraz konuyu açıklığa kavuştursana

« Yanıtla #8 : 02 Ekim 2009, 21:41:00 »
Hazır ampul duylu ledler var aynı stop lambasının ampulü gibi duyu aynı ama üstü farklı, üstüne 4 lü 5 li led dizmişler.Ledler ampullere oranla çok daha düşük voltajlarda çalışırlar ve daha az enerji  harcarlar.Mesela senin kullandığın ampul  20 watt ise 5 tane led en fazla 5 watt enerji harcar.Piyasa da  hazır duylu ledler satılıyor aksesuarcılarda var.

Led lerin aydınlatması ampullerden farklıdır.Ledler nokta aydınlatma yapar. Ampuller ise geniş bir alanı aydınlatırlar, ampullerin içnide flaman vardır ledler de ise flaman yoktur elektrotlar sayesinde ışık verirler. Farkındaysan eskiden trafik ışıkları hep ampuldü şimdi hepsi led.Eskiden trafik lambalarını güneş ışığında görmek çok zordu ama şimdi Led'lerin nokta aydınlatma özelliğiyle güneşte hiç sıkıntı yaşanmıyor.

Özetle Led kullanırsanız ışığı geniş bir alana yaymayabilir ampul gibi ama sizin arka sis lambalarınız stop lambalarından ufak olduğu için yeterli olacak ayrıca Led'ler daha düşük voltaj da ve daha az enerji harcadıkları için daha az akım kullanacaklar bu da Fren müşürünüzün patlamasına engel olacaktır. Umarım aydınlatmışımdır. İyi forumlar

bknz: Duy'lu led (otomobiller için) İçinde direnç olduğu için led lerin yanma,patlama riski yok.

« Son Düzenleme: 02 Ekim 2009, 21:43:49 Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ »

Çevrimdışı YASİN-GHOST

« Yanıtla #9 : 04 Ekim 2009, 11:51:54 »
adem kardeşim sağol.bunuda öğrenmiş oldum.fakat benim esas sormak istediğim bu değildi.benim sinyal lambalarını parklara bağlattırıp parkları açtığımda yansa ve yine sinyal verdiğimde normal sinyal görevini yapsa fren müşirine zarar veririmi?

« Yanıtla #10 : 04 Ekim 2009, 20:42:57 »
adem kardeşim sağol.bunuda öğrenmiş oldum.fakat benim esas sormak istediğim bu değildi.benim sinyal lambalarını parklara bağlattırıp parkları açtığımda yansa ve yine sinyal verdiğimde normal sinyal görevini yapsa fren müşirine zarar veririmi?
parklara çamurluk sinyalini sinyali baglamak aynı zamanda sinyallerle de birlikte çalışmasını saglamak nasıl oluyor??

Çevrimdışı YASİN-GHOST

« Yanıtla #11 : 05 Ekim 2009, 21:17:17 »
parklara çamurluk sinyalini sinyali baglamak aynı zamanda sinyallerle de birlikte çalışmasını saglamak nasıl oluyor??
mikail kardeşim ne çamurluk sinyali filan anlamadım?ben ön sinyallerden bahsediyorum ???

« Yanıtla #12 : 05 Ekim 2009, 22:55:41 »

benim sinyal lambalarını parklara bağlattırıp parkları açtığımda yansa ve yine sinyal verdiğimde normal sinyal görevini yapsa..cumlesinde yanılmıyorsam ön çamurluktaki sinyallerden bahsediyorsunuz.eger öyle ise sorum şu:çamurluktaki sinyal lambalarına park lambalarını baglayıp parklarla birlikte yanmasını saglayıp güzel bir görünüm elde etmek istedigimzde aynı sekılde sinyal verdigimiz zamanda çamurlık sinyallerini sinyal görevinde  kullanabilirmiyiz??

« Yanıtla #13 : 05 Ekim 2009, 22:55:52 »
ben hem sinyal hem park lambalarından bi kablo çekmeyi düşündüm çamurluk sinyallerine ama bu sefer parkları yaktıgmda sınyaller yanıp sinyal verdigimde parklar yanıp sonmermi diye tereddüt ettim