Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ardaşlar yardımmm  (Okunma sayısı 8793 defa)

ardaşlar yardımmm
« : 29 Ocak 2010, 16:43:04 »
bende bmw x5 3.0 dizel var ama biraz zevk olsa gerek onu satıp caravelle veya multivan almayı düşünüyorum ama transporterla arasında fark varmı

MERHABA DEMİŞKEN KONU BAŞLIĞIMDA NE GÜZEL İÇERİĞİ ANLATIYOR
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2010, 21:35:25 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
Ynt: ardaşlar yardımmm
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2010, 17:17:59 »
bende bmw x5 3.0 dizel var ama biraz zevk olsa gerek onu satıp caravelle veya multivan almayı düşünüyorum ama transporterla arasında fark varmı

Verdiğin karara saygım var ama uzun süreli X5 kullanıcısıysan aracını satıp Transporter veya Multivana tercik etmen beni şaşırttı.
Zevk için özellikle içini elden geçirip keyfine göre düzenliyeceksen Transporter yeterli olacaktır.Fakat olduğu gibi konforlu minivan/münübüs istiyorum diyorsan Multivan işini ziyadesiyle görür.Ruhsatta Transporter ticari Multivan ise binek araçtır.

Bende de üç farklı segmette araç var.
Caddy
Transporter
Mercedes

Yol tutuşu ve konfor için hangisini tercih ettiğimi tahmin et
Tabiki TRANSPORTER

« Son Düzenleme: 29 Ocak 2010, 17:18:56 Gönderen: wow »

« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2010, 21:25:53 »
alacağınız araç T5 kasa transporter  heralde. Multivan  ülkemize çok az sayıda gelmiş ,Transporter ve Carevelle'ye göre harika bir araçtır. Multivan'lar da standart VIP koltuklar,perdeler,buzdolabı gibi ekstra donanımlar vardır. Ayrıca Multivan'ın ön kokpit biraz daha farklıdır, Navigasyon vardır.  Carevelle de ise koltuklar,elektrikli yük bölümü kayar kapı,sis lambaları termal donanım vardır. Carevelle'lerin eski modellerinde Termal donanım yok alacağınız araçta termal donanım olmasına dikkat ediniz. Termal donanım içinde koltuk ısıtma,silecek suyu ısıtma,araç içi zaman ayarlı ısıtma vardır.

Ayrıca alacağınız araç 2.5 TDI 174 hp olursa tadına doyamazsınız.

Hele yeni çif turbolu 2.0 180 hp olursa.
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2010, 21:26:44 Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ »

« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2010, 16:12:21 »
bi arkdaş sıfır al dedi 2010 multivan ama bi arkadaşda dedi vw arıza yaptımmı kötü olur dedi sizce nasıl bişey yapmalıyım

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2010, 17:06:21 »
x5 kullanıyorsanız bakımlarının ne kadar oldugunu söylememe gerek yok bmw kadar olmaz ? hem x5 satınca dolu bir multivan alabilirsiniz ?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2010, 19:59:45 »
VW dizel motorları değişip Pump Duse (pompa meme) sisteminden yeni sistem Common Rail'e geçti. Yeni motorlar da bir problem olacağını sanmıyorum. Common Rail sistemler çok stabil çalışırlar ayrıca yeni Transporterlerin 2.0 180 hp lik versiyonu çift turbo olup 180 hp 400 nM torka sahip bu araca gözü dikebilirsiniz.

« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2010, 00:00:20 »
arkdaşlar ben bu gün arkadaşınkiini test ettim multivan araba benim araba gibi ama benim arabanın bi üstünlüğü var   mesela ağır gidiyorum direksiyon normalden biraz sert direksiyon ama hızlandınmı yumuşacık oluyo bu özellği seviyorum acaba multivanda maximum hız kaç olabilir ben test ederken trafikteydim yapamadım

« Yanıtla #7 : 16 Haziran 2010, 11:04:31 »
yeni kasa çıkmasını bekledim ama pek hoşuma gitmedi ama şimdi 2006 Range rover lara bakıyorum araba çok süper

« Yanıtla #8 : 16 Haziran 2010, 13:00:10 »
Hız iyi birşey değil ama 2.5 TDI 130 hp yani eski kasa T5'ler düz de 6.vites 185'ı çok rahat  görüyor belki rampa aşağıya 200'ü bulur. 174 hp olanlar da düz de 190'ı görüyor. Bu arada her iki araçta 170 km'ye çok çabuk çıkıyor. Elektro hidrolik direksiyon var diye biliyorum yani yüksek hızlarda direksiyon sertleşiyor.

Ayrıca 174 hp'lik modeli kesinlikle tavsiye ederim, bir kere torku çok yüksek 400 nM torku var. Aracı bir de chiplerseniz  205 hp 450- 460 nM'lik bir makinanız olur.
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2010, 13:01:24 Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ »

« Yanıtla #9 : 16 Haziran 2010, 14:42:02 »
Yeni tip motorlu almanız bence daha iyi. Yeni nesil her zaman daha avantajlıdır. 2.0 180 Hp alın. Common Rail ler gercekten iyi motorlar. Bu motorları çok abartı düşük devirlerde (oda motoru sarsacak kadar düşük olmasını kastediyorum)  zorlamaz iseniz motor hiç bir sorun cıkarmıyormus.

« Yanıtla #10 : 16 Haziran 2010, 15:14:45 »
yuksek hızlarda dreksıyon sıstem gereyı deyıl fızık gereyı yumusar herhangı eskı model kremayer dreksıyonlu aracı bırakın karaduzen  şahınde yuksek hızlara cıkınca dreksıyon yumusuyor ***ve bu durum artık tehlıke standardları arasına gırıyor ve ıstenmeyen bır durum*  x5lerde yuksek hızlarda dreksıyonu yumusamaz aksıne sertlesır konfor , spor ve economy surus modları vardır konfor secersenız  yumusar sport secersenız dreksıyon sertlesır belkı sız ıstemeden mod deyıstırıyosunuzdur   
arkdaşlar ben bu gün arkadaşınkiini test ettim multivan araba benim araba gibi ama benim arabanın bi üstünlüğü var   mesela ağır gidiyorum direksiyon normalden biraz sert direksiyon ama hızlandınmı yumuşacık oluyo bu özellği seviyorum acaba multivanda maximum hız kaç olabilir ben test ederken trafikteydim yapamadım

« Yanıtla #11 : 17 Haziran 2010, 09:00:19 »
Bence de kalite araclarda hızlanınca direksiyon sertleşir guvenlik için. Yumuşaması kötü bir şey sakatlık olur mazallah

« Yanıtla #12 : 19 Haziran 2010, 09:25:53 »
bmw x5 den inip ww ye binmek attan inip eşşeğe binmek olarak tabir edilir ama yinede benim sana tavsiyem multivandır ww nin en üst modeli o ...

« Yanıtla #13 : 25 Haziran 2010, 14:14:46 »
ben sert kullanmayı severim bunu şöyle düşünüyorum  arabam biraz yüksek büyük araç  direksiyon yumuşak olmamalı çünkü savurur arac mercedes c serisine göre sert  süratli gidipte dreksiyonu sonuna kadar çevirilmez
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2010, 14:19:02 Gönderen: mehmet002 »