Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2011 model yeni caddy almayı düşünenler?  (Okunma sayısı 84363 defa)

2011 model yeni caddy almayı düşünenler?
« : 14 Aralık 2010, 18:00:46 »
Arkadaşlar abiler merhaba.. Sıfır araç almayı düşünüyorum 2 marka arasında kaldım.. birisi fiat doblo 1.6 (common-rail2) multijet 105 hp diğeri ise 1.6 102 hp vw caddy.. Fakat caddy kullananlara sorduğumda turbo ve baskı balata düşmanı olduğunu duydum doğrumudur? 4-5 ay önce sattığım arabam 1.9 105 hp 2004 model doblomla caddy ile yarışmıştım kafa kafaya gitmiştik.. Ne ben geçebildim ne de o.. doblonun performansını biliyorum, sensör arızası vs. gibi hiç şikayeti olmadı.. Açık konuşmak gerekirse pek devirli kullanmıyordum şehir içi yakıtı 7 lt idi 100 km (yol bilgisayarındaki değer) ölçtüğümde de yol bilgisayarı ile aynı çıktı.. Fakat yeni caddy'nin de görünümü çok çok hoşuma gidiyor. Fakat bu söylentilerden korktum.. Caddy nin 102 hp olması da beni üzdü biraz daha performanslı olabilirdi mesela 110 hp gibi.. Yeni doblo ile yarıştırsak ne olur acaba onu çok merak ediyorum.. Sizce caddy'nin artıları ve eksileri nelerdir? kullananlardan, bilenlerden yardım istiyorum. teşekkürler..

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
Ynt: 2011 model yeni caddy almayı düşünenler?
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2010, 18:10:22 »
Arkadaşlar abiler merhaba.. Sıfır araç almayı düşünüyorum 2 marka arasında kaldım.. birisi fiat doblo 1.6 (common-rail2) multijet 105 hp diğeri ise 1.6 102 hp vw caddy.. Fakat caddy kullananlara sorduğumda turbo ve baskı balata düşmanı olduğunu duydum doğrumudur? 4-5 ay önce sattığım arabam 1.9 105 hp 2004 model doblomla caddy ile yarışmıştım kafa kafaya gitmiştik.. Ne ben geçebildim ne de o.. doblonun performansını biliyorum, sensör arızası vs. gibi hiç şikayeti olmadı.. Açık konuşmak gerekirse pek devirli kullanmıyordum şehir içi yakıtı 7 lt idi 100 km (yol bilgisayarındaki değer) ölçtüğümde de yol bilgisayarı ile aynı çıktı.. Fakat yeni caddy'nin de görünümü çok çok hoşuma gidiyor. Fakat bu söylentilerden korktum.. Caddy nin 102 hp olması da beni üzdü biraz daha performanslı olabilirdi mesela 110 hp gibi.. Yeni doblo ile yarıştırsak ne olur acaba onu çok merak ediyorum.. Sizce caddy'nin artıları ve eksileri nelerdir? kullananlardan, bilenlerden yardım istiyorum. teşekkürler..

Araci ticari amaçlamı alıyorsunuz yarışmak için mi önce buna bir yanıt bulmaz lazım :)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

« Yanıtla #2 : 14 Aralık 2010, 18:44:20 »
Aracı ticari amaçlı almıyorum. Genişlikleri hoşuma gidiyor.. Ama tabi kolay gaza gelirim :) çoğu zaman yolda kapıştığım arabalar oluyor.. elimin altındaki araba her ne olursa olsun bastığımda hakkını vermesini isterim tabi..

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #3 : 14 Aralık 2010, 18:49:25 »
ozaman geniş d segmenti bir araç almanı öneririm. passat vs.

« Yanıtla #4 : 14 Aralık 2010, 19:22:17 »
Geniş arabayı sevdiğim için bu 2 sinde karar kıldım.. 2005-2006 model passat düşünüyodum ama hep 160 - 170 bini doldurmuş bir araca da 35-37 milyar gibi bir para vermek istemiyorum.. Onun için bu 2 araba arasında kaldım.. Caddy çok istiyorum ama alırsam balata, turbo vs. gibi arızalarının olmasından korkuyorum..

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #5 : 14 Aralık 2010, 19:25:08 »
yani tabi bütçe en önemli etken. Ama doblo ile caddy yi hiçbirşekilde kıyaslamam bırakın caddy yi bizde pejo partner var o takoz araçtan inip dobloya bindim pejoyu aradım yani :D Ama tabi multijet motor ile fiat kendini kanıtladı konfor istemiyorum ekonomik olsun arıza yapmasın dersen bence doblo ağır basar.

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #6 : 14 Aralık 2010, 20:32:42 »
Merhaba.

Alıntı
Fakat caddy kullananlara sorduğumda turbo ve baskı balata düşmanı olduğunu duydum doğrumudur?

Benimde 2006 model caddy m var.

Baskı balata kullanıcıya bağlı ayağını debriyajda sürekli tutarsan tabi arıza sebebi olur.Turbo ise çok az değerde kullanıcıya bağlıdır.Çoğunluğu şans ve fabrikasyondur.

Bana kalırsa caddy ama hala eksikleri var mesala arka süspansiyon hala tek parça bağımsız değil ayrıca makaslı.Viraj denge çubukları zayıf.
Caddy Alacaksan özellikle otomatik zevkin varsa al.
Doblo ise beklendilerin üzerinde donanıma sahip diye biliyorum,yorum yapamayacağım.
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2010, 20:33:25 Gönderen: ®oyal »

« Yanıtla #7 : 14 Aralık 2010, 21:37:18 »
yani tabi bütçe en önemli etken. Ama doblo ile caddy yi hiçbirşekilde kıyaslamam bırakın caddy yi bizde pejo partner var o takoz araçtan inip dobloya bindim pejoyu aradım yani :D Ama tabi multijet motor ile fiat kendini kanıtladı konfor istemiyorum ekonomik olsun arıza yapmasın dersen bence doblo ağır basar.

Konforunu çok seviyorum doblo'nun.. Hiç durmadan 700 km yol gittim hiç yorulmadım daha da giderdim.. Hele yeni çıkanların konforunun full olduğunu rahatlıkla düşünebilirim konfor yönünden hiç mi hiç şüphem yok.. Ama arızadan dolayı korkuyorum tabiki işte.. Çünkü çok pahalı oluyo caddy'nin malzemeleri..
Merhaba.

Benimde 2006 model caddy m var.

Baskı balata kullanıcıya bağlı ayağını debriyajda sürekli tutarsan tabi arıza sebebi olur.Turbo ise çok az değerde kullanıcıya bağlıdır.Çoğunluğu şans ve fabrikasyondur.

Bana kalırsa caddy ama hala eksikleri var mesala arka süspansiyon hala tek parça bağımsız değil ayrıca makaslı.Viraj denge çubukları zayıf.
Caddy Alacaksan özellikle otomatik zevkin varsa al.
Doblo ise beklendilerin üzerinde donanıma sahip diye biliyorum,yorum yapamayacağım.

Evet beklentilerimin üzerinde.. Digital klimasına varana kadar hepsi var.. Hemde 4 noktadan bağımsız süspansiyon sistemi var.. Makasları kaldırdılar  panorama diye geçiyor caddy gibi hususi olanı var yani.. Bu durumda doblo dersem karlı çıkacağım sanırım. Tabi bunun için ön görüntüsünün çirkin olmasından ferakat etmem gerekiyor.. Bir de caddy'nin arka frenleri de disk. Doblo da yok.. 4 cam da otomatik elinin altında.. Far sensörü, yağmur sensörü, park sensörü vs. fullemişler herşeyiyle çok mükemmel oldukça hoşuma gitti.. fakat dobloda tek dezavantajları şu ana kadar 3 tane kafamda.. Onlarda arkaların disk fren olmaması, ön görüntüsünün çirkin olması, 105 hp lik motorun 102 hp lik caddy motoruna yenik düşermi diye düşündürmesi :)

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #8 : 14 Aralık 2010, 21:39:02 »
Ozaman doblon hayırlı olsun diyelim :) beygire takılma aracın tork değerleri nedir? önemli olan tork tur...

« Yanıtla #9 : 14 Aralık 2010, 22:50:29 »
1.600 cc olan doblo panorama (euro5) fiyatı = 42.630 TL beygir gücü (105 hp) tork (290 nm d/d 1500)
2.000 cc olan doblo panorama değil (euro5) fiyatı = 37.970 TL beygir gücü (135 hp) tork (320 nm d/d 1500)

panorama olmayan 2.000 motor panelvan sınıfında sanırım ve 6 aylık vergisi 488.50 TL ye geliyor doğrumudur? 1.6 motor ise caddy nin sıfırıyla aynı sanırım. fakat fiyatı çok fazla.. Peşin parada muhakkak indirimleri olacaktır yoksa almam zaten.. sizce 2.000 motor olan daha iyi değil mi? yakıtları normal kullanımda 1.6 nın şehir içi 6.1 lt/100 km, şehir dışı 4.7 lt/100 km, karışık 5.1 lt/100 km------ 2.0 olanın ise şehir içi  6.7 lt/100 km,  şehir dışı 5,7 lt/100 km, karışık 5.1 lt/100 km.. değerler mükemmel değil mi? yakıt yönünden de sorunu yok zaten aracın full ama kafamdaki dezavantajları yazdım..

« Yanıtla #10 : 14 Aralık 2010, 22:55:01 »
fabrika verilerine aldanmayın, bence 1.6 daha az yakacaktır diye düşünüyorum, fabrika verilerini yakalamak çok zor bi olay, kaldı ki sizin kullanma stilinizde bu araç 6.7 lt yakamaz  ;)

« Yanıtla #11 : 15 Aralık 2010, 12:12:23 »
Abimmm tabi ki de benim kullanma stilime göre 6.7 lt yakmaz.. En az 7.5 litre ama performansı da 1.6 ya göre muhteşem olur diye düşünüyorum.. Peki 1.6 caddy kullanan var mı hiç onun performansı nedir? 2000-3000 devir arası vites değiştiriliyor normalde bildiğim kadarıyla caddy de fazla zorlamaya gelmiyormuş ? bunlar doğru bilgiler mi? Allah var sattığım doblomu 4000 e 5000 e dayadığım oluyodu..

« Yanıtla #12 : 15 Aralık 2010, 22:28:12 »
bence 10 litresi taş, kullanım stilinize göre, 1.3 90 hplik multijette bile 8 lt yakanlar duydum inanın

« Yanıtla #13 : 16 Aralık 2010, 02:35:55 »
abi 1.3 ün 8 lt yakması gayet normal şimdi 1. cisi sıfırdır aracın motoru daha açılmamıştır.. şehir içidir ve full gazdaki yakıt tüketimidir o.. Ama inan açılmış 2.0 motorun sert kullanımıda o civarlarda oluyor.. Merak ettiklerim caddy'nin gücü, yakıtı ve sorun çıkarıp çıkarmaması..