Gönderen Konu: tarnspoter 2,5 tdi pompa hakkında yardım  (Okunma sayısı 9184 defa)

Çevrimdışı berkant03

• Profili Görüntüle
tarnspoter 2,5 tdi pompa hakkında yardım
« : 15 Şubat 2010, 19:40:28 »
merhablar bende arac 2000 model 2,5 tdi transpoer sanırım pompamda sorun var rolantisi dengesiz şekilde çalışma yapıyor çalışırken sallama yapıyor rolantide artı olarakda yolda giderken gaza fazla yüklenince siyah duman atıyor sanırrım pompa fiatları baya pahalı bana birisi ÖNERİDE bulundu şöyle yapmamı istedi 1 litre 10 numara yag al dedi depoyu bitir dedi sonra 1 litre yagı boşlat depoya sonrada üstünü fulle dedi pompan ve enjektörlerin temizlenir daha güzel çalışır dedi bu BİLGİLER DOGRUMU acaba birde enjektörler ne araklıkta degiştirlmeli suan aracın kmsi 174000 de saygılar hepinize

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
Ynt: tarnspoter 2,5 tdi pompa hakkında yardım
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2010, 15:09:49 »
Arkadaşım TDI'nin enjektörleri çif devre çalışır, belki enjektörlerin vazifesini yerine getiremiyordur, önce enjektörlerini bir kontrol ettir derim. Pompa'dan da yapabilir, arkadaşın yanlış öneri vermiş sana,pompanda pislik varsa yağ durumu daha da kötüleştirecektir. Ayrıca normal şartlar da 174.000 de kolayına pompa arızası vermez o araç. Bunlardan önce hava akışmetreni bir ölçtür eğer sağlamsa, enjektörlerin de sağlamsa tavsiyem o şeffaf kutuda kırmızı mazot katkısını depona boşalt idaha önce ki aracımda yaptıydım düzelmişti.

Çevrimdışı berkant03

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2010, 22:15:23 »
yine yetişdin ademüçüncü kardes allah razı olsun sagol dedigin gibi emjektörlere baktrayım bi bakalım hava akış derken ekzosdan yapılan işlemmi

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2010, 11:49:56 »
rica ederim yardımcı olabildiysem ne güzel.

Hava akışmetre hava filtresinin oralarda olur, ama tabi şu an aklıma gelen EGR Valf'ten de yapabilir,egzos geri dönüşüm valfi,temizlenmesi gerekebilir ve EGR valfi de iptal ettirirseniz araç uzun süre kurum yapmaz.

Öncelikle araç sabahları nasıl marş basıyor,zorlanıyor mu? eğer zorlanıyorsa kurum da olabilir

Çevrimdışı berkant03

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2010, 16:04:25 »
kışın cok sıkıntı yaratıyor 4-6 defada ancak alıyor iyi havlarda ise normar 1-2 marsda alıyor haifi siyah duman atıyor

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Şubat 2010, 18:34:06 »
Berkant kardeşim bence senin sorun kurum, TDI'ler de 40.000 de bir kurum temizliği oluyor, büyük bir ihtimal bundan dolayı, çünkü aracın tık diye çalışması lazım, kurum olan araç duman atar, çekişi düşer, iyi bir kurum temizliği yaptıracaksın bunun için de kapağın sökülmesi lazım, ondan sonra bak araç ne oluyor. Temizlikten sonra EGR valfi de iptal ettir.

Çevrimdışı berkant03

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2010, 22:07:31 »
adem kardes sagol sagol en kısa zamnda yapıcam dediklerinii önce trgiyer seti sonra baskı balata volant derken kurum temizleme baya masrafım var sanırım bunu yetkili serviste zor sanrıım özel serviste halletcem adem kardes allah razı olsun

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Şubat 2010, 16:18:59 »
Siz de sağolun. Kurum temizliği için iyi bir servise gidin, duyduğum kadarıyla bazı servisler özel steril temizletme yaptırıyorlar cihazlarla ve maaliyeti 600 TL'yi buluyor en az. Diğerleri klasik yöntemleri seçiyormuş o yüzden memnun kalmayanlar var iyi bir servis seçin ve EGR Valf'i muhakkak iptal ettirin, zaten bir işe yaramyor, yanmamış egzos gazlarını tekrar silindire geri yolluyor bu yüzden de kurum oluşuyor. Sanırım Co2 emisyonlarını standartlara indirmek için fabrika mecbur olarak koyuyor EGR valfi. Siz onu iptal edince silindire giden ucunu görleyecekler ve  normalde 40.000 de kurum temizliğine giden araç 100.000 de kurum temizliğine gidecek. Kurum temizliğinden sonra contaları cilalamasınlar değişsinler, yani işin başında durun. Sonra gaza basın farkı görün. Kolay gelsin.