Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 174 BG. BURAYA (Bilgi paylaşımı)  (Okunma sayısı 33225 defa)

Çevrimdışı burak_37

• volumeııııııı[]ı bassııııııı[]ı treableııııııı[]ı
Ynt: 174 BG. BURAYA (Bilgi paylaşımı)
« Yanıtla #14 : 02 Kasım 2008, 19:09:11 »
bişey daha 174 beygirliklerin km/s ekranında 260  mı yazıyor ?????????

Çevrimdışı TrigG3R

• Yetişemezsen el salla
« Yanıtla #15 : 03 Kasım 2008, 23:42:45 »
arkadaşlar ben eskişehirden yola çıktım antalya alanyaya ve geldim orda gezmek dahil tm 1200 km yol yapmışız arabanın yaktıgı mazot ise 300 milyon mazot yemiş o zamanki fiyata göre yaklaşık 220 felan yamış aracım 1.9 105  giderken çok dikkat ettim anlık yakıt tüketimine göre gittim 6.7    8 gibi değerlen gördüm yol bigisayarında bende fena değil  böle bir araç için bide şöe bişi sölim 4 motion 174 bg bir araçla normal bir 174 bg t5 le kalkış yapsam 4 motion geçer bunu unutmayın derim sebebide normal t5 ler ani kalkışlarda anti paninaj asr gibi sistemler girdiği için gazı kendi ayarlar ve kalkışta daha az güç harcayarak kalkar ama 4 motionda ani kalkışlar 4 tekerde çekeceğinden daha ani bir kalkış yaşanır kalkerken aracın yükü her zaman arka tekere biner  4 motiondada arkada çekiş oldugundan daha ii bir çekiş olur 100 metrelik kısa mesefelerde 4 motion dierine göre daha hızlı kalkar ama tabi dendiği gibi normal 174 ler kadar performans olmaz ama bu demek değil çok fazla bir düşüş az bir etki olur sadece o kadar
Tr!gG3R

« Yanıtla #16 : 08 Kasım 2008, 00:24:34 »
arkadaşlar ben eskişehirden yola çıktım antalya alanyaya ve geldim orda gezmek dahil tm 1200 km yol yapmışız arabanın yaktıgı mazot ise 300 milyon mazot yemiş o zamanki fiyata göre yaklaşık 220 felan yamış aracım 1.9 105  giderken çok dikkat ettim anlık yakıt tüketimine göre gittim 6.7    8 gibi değerlen gördüm yol bigisayarında bende fena değil  böle bir araç için bide şöe bişi sölim 4 motion 174 bg bir araçla normal bir 174 bg t5 le kalkış yapsam 4 motion geçer bunu unutmayın derim sebebide normal t5 ler ani kalkışlarda anti paninaj asr gibi sistemler girdiği için gazı kendi ayarlar ve kalkışta daha az güç harcayarak kalkar ama 4 motionda ani kalkışlar 4 tekerde çekeceğinden daha ani bir kalkış yaşanır kalkerken aracın yükü her zaman arka tekere biner  4 motiondada arkada çekiş oldugundan daha ii bir çekiş olur 100 metrelik kısa mesefelerde 4 motion dierine göre daha hızlı kalkar ama tabi dendiği gibi normal 174 ler kadar performans olmaz ama bu demek değil çok fazla bir düşüş az bir etki olur sadece o kadar

4 Motion araclar diger 2 ceker yada iter araclara gore daha az patinaj yapar fakat bu demek degildir ki kalkista daha hizlidir...Bir aracin motordan aldigi gucu 4 lastige iletmesi ile 2 lastige iletmesi arasinda fark vardir.4 Motion araclarda motordan alinan guc lastiklere daha gec iletilir ve bir nebze de olsun kayip yasanir.Usta bir sofor kalkista 2 ceker aracla daha kisa surede 4 ceker araca gore kalkis yapabilir.Fakat kalkis yaparken dip gaz ile yapilan kalkislarda 4 Motion daha avantajlidir.4 Motion araclarin usutunlukleri performanstan cok yol tutus ile alakali bir durumdur.Aracinizin kontrolunu kaybetip gaza yuklendiginizde 4 motion aracla yola daha iyi tutunursunuz ve aracinizi cizgisine dondurmek daha kolay olur.Ayrica kaygan zeminlerde yada arazi gibi yerlerde lastiklerin bazilarinin yola temas ettigi bazilarinin yola temas etmedigi yerlerde yada lastiklerin bazilarinin kaygan zeminde bazilarinin stabil zeminde oldugu yerlerde 4 motion avantaj saglar.
Bunun disinda yukarda soyledigim gibi usta bir sofor 0 km den kalkis yaparken 2 ceker yada iter aracla daha iyi bir surede 4 motion araca gore kalkis yapabilir.
Saygilar.

« Yanıtla #17 : 07 Nisan 2009, 23:14:44 »
abi 174 bg kç yapıyor son  km?

« Yanıtla #18 : 07 Nisan 2009, 23:29:21 »
174 hp T5 caravalle ile 205 km/h hizi gordum en fazla.Fakat dayim otoban da hafif bir meyilde ibrenin sona 220 ye geldigini soyluyor ama ne olursa olsun arac zaten 180 i buldugunda kesiliyor ve bu hizdan sonra cok nazlaniyor ki zaten minibusle bu hizlara ancak uzun duzluk ve otoyollarda cikabilirsiniz.Fakat unutmayalim ki hiz felakettir ben sadece denem amaci ile musait yerlerde basmistim kisa sureli...

« Yanıtla #19 : 08 Nisan 2009, 02:55:36 »
abi bende caravelle t4 2003 model daha 55bin km de var 150 ps chipli 220 yi deviriyor ama tekerleri 5 kollu 174 cantı 255.35r17 senin cantlardan sanırım :sevgi:direktde geliyor hıza bende düşünüyorum 174 lük ama bana az gibi geliyor tabi kullanıcı sensin abi sormakta yarar var ama abi ben kalkışta geçiyorum 130 lugu 174 lügü çok denedim uzun yolda hiç kapışmadım 174 le ama 130 luk geride kaldı benim arabada + 56 kişi vardı benden hariç valizde vardı yolcuydu arabamdakiler rampadada düzlükdede antalyaya giderken bastıgım zaman geçiyorum birde 174 ile denemek lazım  ???

« Yanıtla #20 : 08 Nisan 2009, 23:45:06 »
56 degilde 5.6 kişi abi kusura bakma yanlış yazmışım  :-[

« Yanıtla #21 : 09 Nisan 2009, 10:26:19 »
Doğrudur kardeşim de ben bu tip ticari araçlarda hız yapılmasına karşıyım.Allah korusun en ufak birşeyde kurtarma şansınız çok zayıf.Onun için pek kasmadım öyle ibreyi sona dayandırayım diye hiç uğraşmadım sadece bir iki kez müsait yolda kısa süreli bastım.
Bizim aracın lastikleri yanılmıyorsam 235-50-17 olması lazım ama tam bilmiyorum, uzun zamandır kullanmadım.Zaten artık pek de işimize yaramıyor dayım satıp passat cc almayı düşünüyor  :)

Çevrimdışı burak_37

• volumeııııııı[]ı bassııııııı[]ı treableııııııı[]ı
« Yanıtla #22 : 10 Nisan 2009, 22:22:26 »
174 ps likleRDE km/s 260 mı gösteriyor ???

« Yanıtla #23 : 11 Nisan 2009, 15:00:26 »
174 ps likleRDE km/s 260 mı gösteriyor ???

Hayır, 220 gösteriyor.
Bizimkisi 2006 model, diğer modelleri bilmiyorum ama 260 gösteren yoktur herhalde.
2006 da araçları alıp getirdiğimiz ilk gün çektiğim fotoyu buldum  :)

« Yanıtla #24 : 11 Nisan 2009, 16:10:32 »
Tabi Sağdan İkinci Araç Yok Artık :)
My Name is IBRAHIM UZULMEZ and I use Clear For men :D

« Yanıtla #25 : 11 Nisan 2009, 16:47:15 »
Tabi Sağdan İkinci Araç Yok Artık :)

Var kardeşim o  :)
15 NN 808 değil o, benim geçen senelerde kullandığım şu anda kuzenlerimin kullandığı 15 DY 888  :)
Bizim 2001 yılında passatla tanışmamızı sağlayan sıfır km olarak Antalya Başaran dan alınan araç  :) O halen duruyor  :tamamdir

« Yanıtla #26 : 11 Nisan 2009, 17:24:34 »
Var kardeşim o  :)
15 NN 808 değil o, benim geçen senelerde kullandığım şu anda kuzenlerimin kullandığı 15 DY 888  :)
Bizim 2001 yılında passatla tanışmamızı sağlayan sıfır km olarak Antalya Başaran dan alınan araç  :) O halen duruyor  :tamamdir

Pardon O Zaman :D . Sizinde Maşallahınız var. Vw'den Başka Aracınız oldu mu Acaba Ailece :D 

Bu arada şu araçların oldugu yerin detaylı fotoğraflarını çeksene bi halil. Baya Güzel biyere benziyor. E tabi manzarada Güzel. :D Passat'lar sıra sıra :)
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2009, 17:26:47 Gönderen: type-r »
My Name is IBRAHIM UZULMEZ and I use Clear For men :D

« Yanıtla #27 : 12 Nisan 2009, 22:49:39 »
Pardon O Zaman :D . Sizinde Maşallahınız var. Vw'den Başka Aracınız oldu mu Acaba Ailece :D 

Bu arada şu araçların oldugu yerin detaylı fotoğraflarını çeksene bi halil. Baya Güzel biyere benziyor. E tabi manzarada Güzel. :D Passat'lar sıra sıra :)

Kardesim orasi dayimlarin uretim yaptigi fabrika, biz de Turkiye de bir kisim pazarlamasini yapiyoruz.
www.yildizshotgun.com
Ailecek genelde vw ciyiz.Bunlarin yaninda kendimizin nakliye-kargo islerimiz oldugu icin doblolar var, ducato, iveco 80.12, 120.14, megane dci, megane 1.6 benzinli vs...  :) Arac olarak biraz kalabaligiz, islerden dolayi herkesin altinda mecburen bir arac var.Binek arac olarak renault ve volkswagen.Ticari de Fiat araclarini kullaniyoruz tabi volt ve caravelle haric, onlari genelde kalabalik seyahatlar icin is harici kullaniyoruz
Araclarla ilgili daha onceden actigim topikler vardi:
http://www.vwtr.net/forum/passat/passat-jenerasyonlarini-karsilastiralim-mi-t2206.0.html

http://www.vwtr.net/forum/passat/vw-passat-20-tdi-dsg-highline-izlenimlerim30-bin-km-t3139.0.html
Tabi 30 bin km degil artik arac 55 bin de, hatta 60 bin diyebiliriz artik.

Neyse konuyu fazla dagitmayalim...