Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yol Bilgisayarı  (Okunma sayısı 42956 defa)

Yol Bilgisayarı
« : 13 Ağustos 2007, 00:09:29 »
Merhaba arkadaşlar,Bora Pasifik var bende ( 2003 Model ),daha önce incelemiştim,yol bilgisayarında depodaki yakıtla ne kadar yol gidebileceğimi gösteriyordu sanki,dün tatilden dönerken bir türlü göstergede o bilgiye ulaşamadım,yoksa 2003 model pasifiklerde bu özellik yokmu,şimdiden teşekkürler...!

Ynt: Yol Bilgisayarı
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2007, 00:16:31 »
Hoşgeldin. Bilgisi olan arkadaşlar sana yardımcı olacaklardır.

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2007, 04:15:52 »
Benim yol bilgisayarımda öyle bir bilgi yok.. Depodaki yakıtla ne kadar gideceğini gösteren bi bilgi... Aşşagı yukarı aynı olmalı yol bilgisayarlarımız..

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2007, 10:06:44 »
range olarak göstermesi lazım

« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2007, 11:55:22 »
Verilen cevaplara teşekkür ederim,kullanma klavuzunda 'Göstergeler' başlığı altında - seyir süresi,katedilen mesafe,ortalama hız,anlık yakıt tüketimi,ortalama yakıt tüketimi,ulaşım mesafesi,buz uyarılı dış ortam sıcaklığı gibi bilgilerin çok fonksyonlu göstergede gösterildiği yazıyor.Benim arabamda hepsi mevcut,ancak ulaşım mesafesi bilgisi gösterilmiyor,bunun normal olup olmadığını anlayamadım açıkcası,yoksa bir ayar varda benmi bilmiyorum acaba.Kullanma klavuzunda silgeç kolunda bulunan yol bilgisayarı düğmeleri resimli olarak gösterilmiş ve resmin alt sağ köşesinde B2J-002D diye bir kod numarası var,bu kod acaba Bora Pasifik'e ait olduğunu mu ifade ediyor,bilen varsa lütfen cevaplasın.Yardımlarınız için Teşekkürler arkadaşlar...!

« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2007, 00:15:14 »
bende de 2001 comfortlıne var ben de henuz cozemedım yol bılgısayarını acaba resımlı yada detaylı bı anlatımla hangı bolumu neyı anlatıyor bıze anlatabılceke bı arkadas var mı ?

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2007, 18:07:17 »
range olarak göstermesi lazım

Benim bilgisayarımda öyle bir bilgi mevcut değil.. ???

Çevrimdışı Aertiezt

• VW TDI
« Yanıtla #7 : 18 Ağustos 2007, 17:52:52 »
Arkadasim bendede bora var boyle bir gosterge bizim modellerde maalesef bulunmuyor.2005 model ustu olan araçlarda kullanmislar bu ozelligi.

« Yanıtla #8 : 22 Ağustos 2007, 16:37:19 »
Teşekkür ederim...!

« Yanıtla #9 : 16 Ekim 2008, 13:34:24 »
Arkadaşlar bende yeni 99 bora aldım. Yol bilgisayarını hala çözebilmiş değilim. Eğer kalan benzinle ne kadar yol gidebileceğini göstermiyosa ne işe yararki. Yol bilgisayarının diğer özelliklerini anlatırsanız çok sevinirim.

« Yanıtla #10 : 29 Nisan 2009, 06:36:52 »
Selamlar, arkadaslar Bende 2002 bora wariant special var fakat depodaki yakitla ne kadar yol gidilebilir secenegi haric diger secenekler mevcut.arkadasin 99 bmw 5.20i de mevcut  bizde yok cok sacma

« Yanıtla #11 : 31 Temmuz 2009, 21:10:16 »
2004 pasific te de kesinlikle yok

« Yanıtla #12 : 01 Ağustos 2009, 17:14:22 »
bende de 2004 pasific var ve yol bilgisayarında kaç km yol gidebileceğini göstermiyor.çok aramıştım zamanında. Ancak yukarıda yazılanlara ek olarak 2 farklı kullanici seçeneği mevcut boralarda.

Ortalama yakıt tüketimi gösteren sekme, araç ilk çalıştırıldığında 99 Litreden başlayarak geri sayıyor ve yola çıkıp ilerledikçe normalde dönüyor. Sanırım hafızada tutamıyor son ortalamayı. Stop ettikten 1-2 saat sonra oluyor bu.Problemmi yoksa normali böylemi bilmiyorum.

« Yanıtla #13 : 03 Ağustos 2009, 09:45:41 »
arakadaşlar bende 2004 pasific var.
depodaki benzinle nekadar gideceğini göstermiyor.
Yalnızca;
otalama yakıt tüketimi
anlık yakıt tüketimi
ortalama hız.
sürüş zamanı
alınan yol.
değerlerini göstermektedir.