Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: yol bilgisayarı hakkında yardım  (Okunma sayısı 19719 defa)

yol bilgisayarı hakkında yardım
« : 12 Ekim 2008, 13:05:33 »
Merhaba arkadaşlar, ben de artık bir bora sahibi olmaktan ve aranıza katılmaktan dolayı çok mutluyum. Arabamla ilgili bir sorunum yok ancak yol bilgisayarı ara sıra cok silik gösteriyor,hatta hiç okunamıyo bilgiler. Bununla ilgili bir bilgisi yada çözümü olan arkadaşlar burda paylaşırlarsa sevinirim. Teşekkürler.

Herkese selamlar...

Ynt: yol bilgisayarı hakkında yardım
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2008, 15:36:13 »
aracınız hayırlı olsun.Araç hakkında biraz bilgi verirmisiniz.Şimdiye kadar hiç duymamıştım yol bilgisayarındaki yazıların zor okunduğunu.Sonuçta dijital bi ekran.Zamanla körelme yapamıki acaba?

« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2008, 19:32:29 »
Teşekkür ederim. Aracım 99 model comfortline bora. Ekran bazen çok net gösterirken bazende yazıları okumak neredeyse imkansız bir hal alıyo. Bu durum gündüz veya gece farketmeksizin oluyo. Önceleri bunun güneş ışığından kaynaklandığını düşünüyodum ama bundan dolayı olmadığını biliyorum çünkü geçen gayet güneşli bir günde ekran çok güzel gösteriyodu ama gün içinde yine görüntü silikleşmeye başladı. O gün arabaya ilk bindiğimde arabanın içi bayaa soğuktu. Kanımca araç soğukken bir sorun yok ama araç ısındıkça ekran okunurluğu kayboluyor. Yanılıyo da olabilirim. Bunu nasıl engelleyebileceğim hakkında bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok teşekkür ederim.

« Yanıtla #3 : 13 Ekim 2008, 22:35:57 »
Göstergenizin lcd ekranı bozulmuş. Çıkma bir gösterge alıp ekranını sizinkine nakletmeniz lazım. Güneş ve ısı bu ekranları bozuyor.

« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2008, 00:35:28 »
Vw lerde dikkatimi ceken bir sorun bu.Zamanla yol bolgisayari kadranindaki netlik bozuluyor.Ozellikle kapali garaji olmayan ya da gunes altinda birakilan vw lerde bu sorun genellikle gozlemleniyor.Ayni zamanda ic mekanda kullanilan deri malzemeninde kalitesi hakkinda kuskularim var.Zamanla direksiyonun asinmasi, kokpitteki butonlarin kenarlarinin soyulmasi, kapi iclerindeki plastik malzemenin soyulmasi-asinmasi vs...Serviste cozum bulabilirsiniz tabi ki ama biraz tuzlu olabilir.Ozel servislere de danismanizda yarar var diye dusunuyorum.

« Yanıtla #5 : 14 Ekim 2008, 01:38:26 »
Göstergenizin lcd ekranı bozulmuş. Çıkma bir gösterge alıp ekranını sizinkine nakletmeniz lazım. Güneş ve ısı bu ekranları bozuyor.

teşekkürler . Acaba bu iş kaç ytl tutar bir bilgin var mı?

« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2008, 11:50:47 »
sıcak ve ısı dedikleri gibi aynı sorunu benim aracımda da yaşattı.Çözüm şu elektronikçi arkadaşlar daha yeni bi ekranla sizin ekranınız değiştiriyor. yaklaşık 100-150 ytl bi maliyeti var. ama şunu söylüyüm bahara kadar bu sorunu bidaha yaşamıycaksınız.tavsiyem bahara kadar binmeniz.Eğer ankarda isenin sizi yönlendirebileceğim elektronikçiler mevcut.

« Yanıtla #7 : 16 Ekim 2008, 18:06:37 »
tesekkurler burak.ben eskişehirde oturuyorum maalesef, o yuzden burdan bulacam bi elektronikci ama ilkbahardan sonra dedigin gibi.Havalar sogudugundan artık yapmaz oldu :).yalnız bi vw yedek parçacıda cıkma yol bilgisayarı için 350 ytl dediler.sadece lcd ekranı satılmıyomus.o yuzden elektronikçiye yaptırıcam.

« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2009, 21:59:52 »
aynı sorun bende de var napıcam bilmiyorum, çok silik çok net gidip geliyor öyle :(