Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: yokuş yukarı kalkışda tekleme  (Okunma sayısı 11768 defa)

yokuş yukarı kalkışda tekleme
« : 05 Ocak 2010, 14:35:53 »
arkadaşlar 2003 bora primline benzinli lpg yok aracım yokuş yukarı kalkışlarda tekleme yapıyor yani aracın gögüşü tak tak tak diye öne itiyor o esmada gaza sonuna kadar basarsam düzeliyor gaz vermezsemde stop ediyor sizce sorun nedir fikri olan var mı?

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: yokuş yukarı kalkışda tekleme
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2010, 15:18:44 »
ayarlarına baktırdın mı hiç aracın gaz basınca çalısoyor basmayınca stop ediyorsa gaz ayarına filan baktır sorun acık işte
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2010, 15:25:34 »
ayarlarına baktırdın mı hiç aracın gaz basınca çalısoyor basmayınca stop ediyorsa gaz ayarına filan baktır sorun acık işte

DÜZ YOLDA SIKINTI YOK ARABAYLA 220 HIZ BİLE YAPTIM BASINÇLA ALAKASI OLSA ŞAYET 220 YAPAMAM DİYE DÜŞÜNÜYORUM SENCE

« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2010, 20:52:19 »
yokuş yukarı diyince aklıma benzin deposu gelir.benzinin azken yokuş yukarı yaparsan benzin çalkalanır.ve motor düzenli olarak çektiği benzini çekemez ve bir anda teklemeye başlar.ya da benzinim var diyosan benzinde pislikler olabilir.kum,çakıl vs.benim eski arabada olmuştu ordan biliyorum.sonuçta bu sorun bütün arabalarda aynıdır.benzinde pislik varsa bütün arabalar tekleme yapar.normaldir.benzin depona bi baktır derim.yok benzin depom temiz bişe yok dersen bujilerinde ya da gaz kelebeğinde problem olabilir.ama mantıklı olarak düşünürsek bence benzinde bir sorun olabilir.hava filtresini değiştir.belki ondan da olabilir. ;D :tamamdir
Almanlar Mercedes ve Bmw'yi Satmak Volkswagen'i Kullanmak İçin Yaparlar.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2010, 13:07:00 »
basınçla alakası olmaz tabi

gaza basmayınca stop ediyorsa rolanti ayarına baktır
boğaz kelebeği - filitre - bide pislik var ondan yapar ?

220 km hız yapsada yapma kaza yaparsın sonra yakısıklı durmazsın arabanın içinde ama 140 160 kesmiyor mu arac sağlamdır kaza testlerini unutmayın 90 km sabit hıza göre yapıyorlar ??
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2010, 17:06:47 »
gaza basmayınca stop ediyorsa rolanti ayarına baktır
boğaz kelebeği - filitre - bide pislik var ondan yapar ?

:tamamdir

SÜRAT FELAKETTİR
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2010, 17:07:41 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2010, 20:17:44 »
BENZİN FİLTRESİ, SONRA ATEŞLEME YAPAR. iLK BAKACAĞIN BUJİ YENİMİ VE BUJİ KABLOLARI OTURMUŞ MU.SONRA...
KÖTÜ YAKITA DİKKAT ET
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2010, 14:45:39 »
bence aracın baskı balatası bitiyor. Araç kaç binde ve ağır bakımı yaptırdınmı hiç baskı balatan değiştimi? Normalde 90000 ağır bakımında triger stie ve baskı balata faaln değişiyo eğer ağır bakımı yaptrırmadıysan ondan olabilir...

« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2010, 13:28:24 »
bence aracın baskı balatası bitiyor. Araç kaç binde ve ağır bakımı yaptırdınmı hiç baskı balatan değiştimi? Normalde 90000 ağır bakımında triger stie ve baskı balata faaln değişiyo eğer ağır bakımı yaptrırmadıysan ondan olabilir...

arkadaşlar aracın bujileri ortalama 2.000km önce değişti baskı balası trigeri 95.000 de değişti araç şimdi 120.000 de uzun zamandır sıkıntı yaşamıyorum galiba kendi kendine düzeldi  :) anlamadım vallahi
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2010, 14:16:24 Gönderen: SPoRTeXHauST »

« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2010, 02:01:27 »
Aynısı Başıma geldi bende önce boğazı temizlettik ama yine düzelmedi. Araç benden önce abim deydi ondada yapmış.Bunu sordum ısı muşulu var ondan dedi. Bende değiştirdim ve çiçek gibi oldu.25 tl aldım.boğazı temizlettim 50 tl bide program ayarlatmıştım boğaza 25 te o .Boş yere ustanın tam teşhis koyamaması yüzunden 75tl gitti.Neyse Sorun hallolmuştu.Aklında bulunsun .Dene istersen muşul arızalı olunca aracın beynine yanlış sinyal gidiyo ve araç devirli kalkamıyor iyicene gaza basıp ısıtmak gerekiyor.Bence dene.

« Yanıtla #10 : 04 Şubat 2010, 02:02:57 »
Soğuk havalarda Bence daha fazla yaşarsın Sıcak havalarda benim araçta yapmıyordu fazla.