Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: yere çok yakın :(  (Okunma sayısı 20010 defa)

yere çok yakın :(
« : 25 Temmuz 2010, 13:53:03 »
arkadaşlar 3 aydır bora kullanıyorum. arabada 2 kişi varken ve yük yokken bile, hiç beklemediğim çukurlarda yere sürtüyor. en son kamyonlardan dolayı asfaltın çöktüğü alanda da kamyon izini takip ederken çıkıntı sürtme yaptı deli oldum. şahinlere felan takoz attırırdık eskiden. boralara da takoz atılabiliyor mu? ya da nasıl bir çözüm önerirsiniz? benimle aynı problemi yaşıyor musunuz yoksa normal mi bu ?

Ynt: yere çok yakın :(
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz 2010, 15:58:32 »
araçta helezonlar değişmiş mi ? jantlarınız lastik ebatlarınız orginal ölçülerinde mi ?
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2010, 18:49:57 »
valla bende aynı konuda sikayetciyim cevre yolu dısında arabayı rahat suremiyorum hele ara sokaklarda cok yavas gidiyorum ve dikkatli olmaya calısıyorum yanımdakiler deliriyo  :(
Sayfa düzenini bozan imza.

« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2010, 20:31:06 »
Bora'larda jant eğer 15 inç ise lastik ebatları standart olarak 195/65/15 tir. Ama jant 16 inç ise standart lastik ebatları 205/55/16 dır.Eğer lastiklerde bi problem yoksa helezon yaylarında sorun vardır. Benim arabamda 195/65/15 lastik ve jant var.Ben kendimden örnek vereyim. Memlekete giderken arabada toplam 4 kişi vardı.Bagajda küçük pet şişe koymalık bile yer yoktu.Araba tıklım tıklımdı.Rahat bi 150-200 kilo yük vardı bagajda.4 kişinin toplam kilosu 250 kg dı. Arabada tıklım tıklım gittik.Ve tam olarak yere yapışmamıştı. Gidene kadar hiç altını vurmadı.Yolda giderken yol yapımı var diye bozuk yollara bile girdik. Maşaallah arabada bişe yoktu. Bence sizin helezon yaylarında bir sorun var  ;D :saygılar
Almanlar Mercedes ve Bmw'yi Satmak Volkswagen'i Kullanmak İçin Yaparlar.

« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2010, 23:05:29 »
arkadaşlar jantlar 16 inç. helezonların değişip değişmediğini bilemiyorum. ancak tekerin birisi derin bir çukura girerse kesin altı sürtüyor
kasislerde mesela problem yok ama her yerde dikkat etmem gerekiyor ki kötü bi durum. hele ki kamyon izini takip ederken asfaltın şiştiği yere sürtmesi beni dumura uğrattı. o kadar alçak mesafeye nasıl değdi hayretler içerisindeyim.

« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2010, 10:32:35 »
boranın altı engin değildir, hatta çamurluk ile lastik arasındaki boşluğa göre yüksek bile denebilir, ama ön tampon biraz aşağıdadır, ben genelde ön karlığı vururdum sadece

« Yanıtla #6 : 26 Temmuz 2010, 12:34:19 »
aynı sorun bendede var sokak aralarında gidemiyorum her çukurda her normal olmayan kasiste altı sürtüyor.helezonlarla alakası yok standardı bu boraların

« Yanıtla #7 : 26 Temmuz 2010, 13:34:17 »
evet standartı bu adamlar arabayı almanyanın yollarına uretmişler.bizim yollar masallah kostebekler diyarı her yer delik.

« Yanıtla #8 : 27 Temmuz 2010, 10:38:52 »
koruma taktırın kafanız rahat olsun....yerle olan mesafe azalır ama karter vurdumu diye düşünmezsiniz vurunca korumayı vurursunuz .....ben yaptırdım sıkıntı yok....maliyet 100 lira

« Yanıtla #9 : 27 Temmuz 2010, 16:50:41 »
banada yüksek geliyo ya :D heleki arkası alışveriş sepeti gibi.ama ön tamponun karlığı alçak olduğu için genellikle sürter :D

« Yanıtla #10 : 27 Temmuz 2010, 20:19:00 »
bende var karter koruma ondan biraz daha rahatım.

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
« Yanıtla #11 : 28 Temmuz 2010, 09:56:50 »
arkadaşlar ben şunu söyleyeyim arabada yaklaşık 1 ay önce 5 kişi vardık bagaj tıka basa dolu ( belki ağırlık okadar yoktu ama yinede 30-40 kg yakındı) Rizemin meşhur Ayder yaylasına çıktım yollar merkezden sonra bayağı bi bozuktu kanallar oluşmuştu 2005 honda civic kasası arkada 1 kişi ile altını sürttüğü yerlerde ben hiç sürtmeden geçtim sadece bi su kanalında arka çeki demiri sürttü.  Ben yükseklik konusunda gayet memnunum..

« Yanıtla #12 : 28 Temmuz 2010, 13:38:08 »
arkadaşlar ben şunu söyleyeyim arabada yaklaşık 1 ay önce 5 kişi vardık bagaj tıka basa dolu ( belki ağırlık okadar yoktu ama yinede 30-40 kg yakındı) Rizemin meşhur Ayder yaylasına çıktım yollar merkezden sonra bayağı bi bozuktu kanallar oluşmuştu 2005 honda civic kasası arkada 1 kişi ile altını sürttüğü yerlerde ben hiç sürtmeden geçtim sadece bi su kanalında arka çeki demiri sürttü.  Ben yükseklik konusunda gayet memnunum..

çıkarken fazla vurmazda inerken takır takır vurur abi dikkat et.ağırlık öne gidiyo alcak zaten.karlık takır takır vuruyo.

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
« Yanıtla #13 : 28 Temmuz 2010, 13:43:13 »
çıkarken fazla vurmazda inerken takır takır vurur abi dikkat et.ağırlık öne gidiyo alcak zaten.karlık takır takır vuruyo.
evet inerken ön taraf daha alçak kalıyo..