Gönderen Konu: Yeni aldım. Bora 2001 Biraz Aydınlatırmısınız  (Okunma sayısı 14405 defa)

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: Yeni aldım. Bora 2001 Biraz Aydınlatırmısınız
« Yanıtla #14 : 02 Şubat 2010, 18:48:45 »
gerçekten çok yardımcı oldunuz. teşekkür ederim. bunları yetkili serviste mi özel serviste mi yaptırayım sizce . birde arkadaşlar aracı alalı 1 hafta oldu. yakıtı ölçmek için fullledim. 110 km. şehir içi (ankara) yaptıktan sonra tekrar benzin aldm. 19,8 litre benzin aldı. şok oldum. bunların yakıtı böylemi gerçekten yoksa bir sorunmu var?  cevaplarınızı bekliyorum. sadece araç 10 dk. civarı rolantide açık kaldı. bu kadar artırırmı yakıtı?

ikinci kez yakıt alırken yedek depo olarak bilinen ama asıl adı genleşme haznesi olan kısmı da doldurmuş olabilirler bu nedenle çok fazla bir sonuç çıkmış olabilir

yedek parçayı yetkili servisten alıp istediğiniz ustaya taktırabilirsiniz böylece parça orjinal olur işçilik masrafınız da bir miktar düşer
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı iso

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 03 Şubat 2010, 09:23:01 »
maverick teşekkür ederim. bende araştırdığım kadarıyla seninle aynı fikirdeyim. o kadar yakman mümkün değil dediler. tek mantıklı sebep o gözüküyor. zaten bir daha deneyeceğim. bir de geçen antifiriz doldurduğum usta hava filtresi kelebeğini düzeltmek isterken kırdı. tam bağlantı yerinden motora giriş tarafı. sonra değiştirmeden (elinde yokmuş) bantlayarak tekrar taktı. sizce ne yapmalıyım. teşekkür ederim

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 03 Şubat 2010, 20:57:26 »
tam neresi kırıldı?

hava akışmetresi var hava filtresinden çıkış hortumunun ucunda motora giren hava hortumu üstünde ona bağlı bir kabo ve soket var kablodan da anlayabilirsiniz dediğim parçayı orayı mı kırdı sonra da bantladı? o parça da çok yakıt tüketmesine neden olacak bir parça
« Son Düzenleme: 20 Mart 2010, 11:00:00 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı iso

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 04 Şubat 2010, 10:22:17 »
maverick ilgilendiğin için öncelikle teşekkür ederim. kırılan yer: hava filtresinden çıkan plastik hortumun motor giriş tarafındaki soket şeklindeki yaklaşık 10 cm. uzunluğunda hortumdan motora doğru ayrılan parça kırıldı. birde yaklışık 1 cm. çapında 15-20 cm uzunluğunda plastik bir hortum var hemen altında. o yerinden çıkmıştı ve taktı onu. bundan olabilirmi acaba. ne yapmam gerekir? tavsiyelerini beklerim. teşekkürler

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 04 Şubat 2010, 20:54:10 »
rica ederim

o çıkan hortumu hava filtresi kutusunun üstündeki yerine takmıştır muhtemelen o hortum bende de çıkmıştı sonra usta fark etti taktı ondan olacağını sanmam

kırılan parçayıda tam anlamadım resim koyabilirsen çok faydalı olur benden çok daha bilgili arkadaşlar da var forumda

benim dediğim hava akışmetresi hava filtresi kutusundan motora doğru giden kalın hortumun filtre kutusuna yakın olan tarafında onun da ayrı bir şekli var hortum gibi üstünde de soket var soketin ucunda kablo o parça motora giden havayı hesaplayıp aracın beynine bildiriyor araçta ona göre yakıt miktarını ayarlıyor (başka bilgileri de hesaba katıyor tabi)
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı independent

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 19 Mart 2010, 23:25:38 »
Arkadaşlar  2000 model 1.8 4 motion 146.000km de bora almayı düşünüyorum.Yakıt konusu ve bilindik sık rastlanan arızaları varsa bilgilendirirmisiniz? :melek:

Çevrimdışı bekirck

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 02 Nisan 2010, 10:50:05 »
ben 150 TL lik benzin alıyorum. ortalama 450-460 km gidiyor.Bu normalmidir.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #21 : 02 Nisan 2010, 20:48:38 »
şehir içi ise normal, hatta az bile sayılabilir trafiği yoğunsa kullandığınız şehrin