Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: yazilim  (Okunma sayısı 4638 defa)

yazilim
« : 06 Mart 2015, 17:32:30 »
Arkadasimdan biri arabasina yazilim attirmis 90 bg , 115 bg cikartmis ayriyetten torkuda 40 artmis her neyse bende yazilimi attirdigi adami aradim bora 102 bg tuplu dedim ne yaparsin 8 ila 10 bg arasi arttirabilirim torkunuda 20ila 27 arttiririm dedi 15 gun deneme begenmezsen orjinal yazilimini geri yuklerim paranida iyade ederim diyor. Benim sorum yazilim araca bi sikinti cikartirmi 110 bg de guzel olur hani ya  ;) :D

Ynt: yazilim
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2015, 19:45:35 »
Boşuna uğraşma atmosferikte bir işe yaramaz :)

« Yanıtla #2 : 06 Mart 2015, 19:46:13 »
90 hp olan tdi dir. O motor bu konuya daha müsait sr ye göre.

« Yanıtla #3 : 06 Mart 2015, 20:56:18 »
Metin hocam neden ise yaramasin 90 bg dedigim linea bora degil ama dedigin gibi dizel  ;) belki farklidir ama yazilimi atacak usta abi aracin gazli olmasi daha iyi yanma daha hizli olur dedi. Metin simdi 110.bg iyi olmami ama  :saskin: ^-^ :tamamdir

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2015, 21:43:56 »
Atmosferik motorlarda %10, aşırı beslemeli motorlarda %30 performans artışı sağlanabiliyor. Son zamanlarda bu işi yapanlar mantar gibi türedi, her tarafta şube açılıyor. Benim iyi olarak bildiğim pschiptuning ve powershop var.

Aracınıza yazılım yapıldığı zaman bu LPG beynine işlenmeyecektir, değişen ateşleme haritasını LPG'ye aktaracak bir usta bulabilir misiniz bilmiyorum. Daha doğru düzgün LPG ayarı yapabilen bile zor bulunuyor.

Bence paranızı ziyan etmeyin.
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #5 : 06 Mart 2015, 23:30:49 »
Peki ben neden yaptırmadım bu işi :) Bu işi hakkıyla yapanlara sordum 10 beygir bile alamazsın 10 beygir artış var diyen yalan söyler dediler. Hatta bir ara sprint booster bile baktım gereksiz dediler.

« Yanıtla #6 : 07 Mart 2015, 06:35:11 »
Metin haklisin bende araci yipratacak biliyorum yazilim atmak ama simdi adamin dedigi dogruysa ve 110 bg olursa iyi olmazmi beaa  ;) adam % 15 yakit tasarrufu diyor ben inanmiyorum ama 110.bg olunca sadece kalkislarda farkina vrirsiniz uzun yolda bisey degismez diyor yolu aldiktan sonra akar gider diyor. 110 bg fena olmaz hani ya ama benim 102 bg neyime yitmez aracima yazik ;) :-\ :tamamdir

« Yanıtla #7 : 07 Mart 2015, 09:06:51 »
Paran bolsa sen bilirsin onun yerine gaz alır gezerdim yerinde olsam :) Bak bu işi ustalarından öğrendim 10 hp bile alamazsın alsan da birşey değişmez atmosferikte diyorlar. Yakıt tasarrufu doğrudur ama atmosferikte bu iş olmaz denemekten ne çıkar deme deneme.

Çevrimdışı okaykay_1

• Otomobil
    2001 1.9TDİ + yazlım mk4
  • okay kaygusuz
« Yanıtla #8 : 07 Mart 2015, 09:24:33 »
tdi al tdi iyidir dizel az yakar deli kacar :)
hem onlara gerek kalmaz
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

« Yanıtla #9 : 07 Mart 2015, 15:37:58 »
Okaykay dogru diyorsun ama onunda dusuk km bulmak zor TDI cift kirmizi 130 bg 6 ileri manuel deli gibi olur ama dedigim gibi dusuk km yok hepsinin km ucmus. Bende biraz km hastaligi varda  ;) ^-^

Çevrimdışı cengizd68

Otomobil
    1.9 TDI bora
« Yanıtla #10 : 12 Mart 2015, 15:57:54 »
volkan kardeş bende dediğin 130 luk polonun triptoniği var çift kırmızılı olandan, arabamı almadan önce km görünce almaktan vazgeçecektim usta arkadaşım eğer almayacaksan ben alıyım dedi arabam şu anda 240.000 gördü övmek için söylemiyorum atladığım çok passat oldu daha ışıklarda kalkışlarda geçen olduğunu hatırlamıyorum gaza bastıkça lastik gibi sünüp gidiyor km kafana fazla takma 600.000 - 700.000 km ye kadar bi sıkıntı çıkartmaz, bu motorların zamanında polo cup yarışlarında kullanıldığını söyleyen usta bile oldu (ne derece doğru bilmiyorum) niyetin varsa fazla düşünme km yi