Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yakıt Sorunu  (Okunma sayısı 3095 defa)

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
Yakıt Sorunu
« : 02 Ocak 2010, 18:09:50 »
Arkadaşlar aracıım 2001 comfortline 8v 51000'de çok yaktığını düşünüyodum uzun yolda 2000 devirde 80-90 km yol bilgisatarı 6.9'un aktına inmiyodu bende bujilerden olduğunu düşündün serviste bugün 60000 bakımını yaptırdım gelirken denedim bu sefer düştü ama tatmin edici bi değer değil 6.0 - 6.2 arası değiişiyı. 8v ların  16 vaflara göre çok yaktığını biliyorum ama bu kadar fark edermi acaba? Sİzce normalmi acaba. zaten böle giderse BRC marka LPG takttırmayı düşünüyorum stepne bi usta ile görüştüm avrupasını 1550'ye anlaştım...

Ynt: Yakıt Sorunu
« Yanıtla #1 : 02 Ocak 2010, 20:04:54 »
Benim bora 2005 1.6 16 valf.vites 5 te hız 100'ken ortalama yakıt 5.5.seninkide 6-6.2 demişsin bence normal.bide 8 valfler 16 valflerden fazla yaktığıda göz önünde bulundurulursa gayet normal.maddi durumunu bilmem ama eğer araban çok yaktığını düşünüp lpg taktırırsan bence taktırma.bu arabalara lpg taktırırsan her arabada olduğu gibi az da olsa çekişten düşer.2000 model trendline 1.6 8 valf benim akrabada bora var eskiden çalışma sesi bile güzeldi.şimdiki sesi 96 sierranın çalışma sesi gibi.her an istop edecek gibi çalışıyo.ama yinede sen bilirsin.
Almanlar Mercedes ve Bmw'yi Satmak Volkswagen'i Kullanmak İçin Yaparlar.

Ynt: Yakıt Sorunu
« Yanıtla #2 : 02 Ocak 2010, 20:09:11 »
akar yakıt fiyatları bukadar pahalı olduğu dürece ne kadar az bile yaksa aracınız daha az km yol gidiceksiniz şite fazla yakıyor diyoruz  lpg ye hücum ediyoruz onu taktır ne değişcek bu sefer ikisine birden yakıt al olmadı motor kaldırmaz arıza çıkarır uğraş dur bence lpg taktırcaksanız markaya aldanmayı ustasını bulun usta kötü olduğu zaman faydasından çok zararı var
My Cars Audi & Vw Germany Style