Gönderen Konu: yol bilgisayarı  (Okunma sayısı 7691 defa)

Çevrimdışı baris59

• Profili Görüntüle
yol bilgisayarı
« : 28 Temmuz 2010, 02:08:13 »
selam arkadaşlar yol bilgisayarında çıkan göstergeler neyi gösteriyor 35 min yazıyor mesela o ne demek birde şu yağmur sensörü nasıl devrede oluyor

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
    • Profili Görüntüle
Ynt: yol bilgisayarı
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2010, 09:25:01 »
yol bilgisayarındaki veriler anlık yakıt tüketimi, 1. kademede iken 100 km'de ortalama yakıt tüketimi, son 2 saat içinde yaptığın yol, gibi verileri içermektedir. 2 kademede ise en son sıfırlanmadan sonraki verileri içeriyor(sıfırlamayı kendimiz yapıyoruzi hiç sıfırlanmamış  ise arabanın yaşı kadar olan tüm verileri içeriyor yada 1 önce sıfırladıysak ondan sonraki verileri içeriyor).
Yağmur sensörü silecek kolunu en alt kademenin bir üst kademsinde devreye girer. aracı her çalıştırdığımzda bi aşağı yukarı yapmak gereklidir yoksa devreye girmez. Üstündeki ayar düğmeside hızını belirler...

Çevrimdışı baris59

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2010, 12:03:45 »
çok teşekkür ederim

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2010, 13:16:51 »
1.kademe kontak açıp kapama ile sıfırlanır.2.kademe sıfırlamadığın sürece değer hesaplar.ortalama yakıt.anlık yakıt.ortalama sürat.gidilen mesafe.motorun kaç saattir çalıştığı gibi...

Çevrimdışı baytug

• musaBora
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2010, 22:05:30 »
selam arkadaslar aranıza yenı katıldım .. ancak bı sıkıntımvar benım yol bılgısayarı gostermıyor... once sıgorta falandır dedım ustelemedım ama galıba film yanmıs oyle dedıler.. neyın nesı .. hıc gostermıyor... kaca malolur bıze acep.. :)
http://

Çevrimdışı baytug

• musaBora
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Temmuz 2010, 22:06:44 »
bırde sevgıle vıce ve apsımatı rızedeysenız yakınız bı ara goruselım olmamı.. :)

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Temmuz 2010, 08:15:28 »
bırde sevgıle vıce ve apsımatı rızedeysenız yakınız bı ara goruselım olmamı.. :)
rize fındıklıdayım ben hocam pm attım..

Çevrimdışı baytug

• musaBora
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Temmuz 2010, 15:13:10 »
akaaslar ozelden mesaj gonderemıyorum hata verıyo .. ayıp oluyo ama buradan ileteşelim.. :))) su an arhavıdeyım ..ha bıde şu benım yol bılgısayarı ıle ılgılı de bırsey soyleyen olmadı..

Çevrimdışı apsimati

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Temmuz 2010, 16:34:18 »
eğer servise gidersen sana göstergen değişecek felan derler en az 2000 ytl den kapı açarlar ... lakin bu göstergelerin tamirini yapan elektrikçiler var orda 150-200 liraya halledebilirsin..lcd ekranı bi müddet sonra bozuluyor olan bi arıza ....başka bi sıkıntıda olmadığına göre sıkıntı ekranda bence...en çoğu o değişir....
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2010, 16:34:56 Gönderen: apsimati »