Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: vw ßora'm ile ilgilbi sorum var sorunlar varda yardım :)  (Okunma sayısı 8205 defa)

Çevrimdışı crawLinq

• vw ßora
Öncelikle Yeni Katıldıgım Bu Forumda Arkadaslara Mrb Diyip Konuya Girmek istiyorum.

Arkadaslar 2004 ßora 1.9 tdı 68.000 km de arkadaslar motorda biraz üfleme var fakat duman veya yag sıcratma falan birsey yok sadece üfleme var çevremde bi kaç kişiye sordugumda bazıları motorda birşey oldugunu bazılara cok normal olduklarını söylediler.Bu konuda sizinde görüşlerinizi almak istiyorum sizin otomobillerinizdede bü tür şeyler oldumu ?.

2.Sorum olarakta Debriyaj Biraz yukarıda kavrıyor Bittiğine işaretmi bittiysede volkswagen Servisinde debriyaj balata değişimi ne kadar tutar ?

VERECEĞİNİZ CVPLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
Volkswagen ßora 1.9 TDI

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
Ynt: vw ßora'm ile ilgilbi sorum var sorunlar varda yardım :)
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2010, 00:05:51 »
68000 km de bizim motorlara hiç bir şey olmaz tabi ki kilometereniz gerçek ise..

en sağlamı    kompresyon testi yaptırırsanız  kafanızda hiç soru kalmayacaktır 

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2010, 09:37:18 »
70000 de aracın baskı balatasının bitmesi için baya kötü kullanılmış olması lazım ... bayan kullanıcılarda daha çoktur bu eğer çok fazla etkilemiyorsa sürüşü bence bi süre daha idare eder ...yok para var ben değiştirecem diyosan servise danışabilirsin onlar daha iyi biligi veriyorlar...bu arada aracın yaşının üç katı servis indirimi var işçilik ve parçada...servis uygun yani...
hocam senin üfleme dediğin yağ kapağını açtığında çalışır vaziyette iken motordan gelen ses her araçta vardır sonuçta altta çalışan 1,9 bi makina var o kadar olacak ....mühim olan yağ atmasın ...
70000 de bi vw nin mühim bi motor arızası vermesi beklenmez katılıyorum....  :)
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2010, 17:10:39 Gönderen: apsimati »

« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2010, 07:21:24 »
hayırlı uğurlu olsun aracınız güle güle kazasız belasız kullanın

forumda değişik yerlerde de var bu araçların debriyajları genelde yukarıdan kavrama yapar bittiğine işaret değildir
debriyajda kaçırma var mı onu kontrol edin

« Son Düzenleme: 24 Şubat 2010, 07:23:28 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2010, 22:12:07 »
Kaçırma nasıl test edilir?

« Yanıtla #5 : 24 Şubat 2010, 22:29:01 »
el frenini çek vitese tak debriyajı yavaşça bırak tak deyip istop ederse sağlam geç istop ederse sana masraf açmaya hazır istop etmesse aracın orda kalacak demek ;D

bir de vitesi 4 e tak 5 e tak aracı kaldırmaya çalış kalkarsa aracın masraf açmaya hazır  ama tavsiye edilmiyor bu deneme şekli krank vuruyor araca zarar veriyor aktarmaya çok fazla yük biniyor

tabiki bunu buradan anlatmak zor en iyisi bilen bir ustaya göstermek
zaten debriyaj bitikse kendini belli eder gaz verirsin eskiden gidiyorken balata bitikse bağırır fakat gitmez rampalarda sürekli vites ister rahat çıkmaz bağırır ve eskisinden çok yakar atikliği seriliği gider tabi bunlar baya bitik bir debriyaj setinin (değişmesi gereken) meydana getirdiği sorunlardır
SÜRAT FELAKETTİR

« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2010, 16:39:59 »
maverick üstadım....serviste varya tam da senin önerilmiyor dediğin şekilde kontrölünü yapıyorlar baskı balatanın.. valla bi arıza çıkarsa bende cinayet çıkaracam şerefime .... ne dersin bi daha ki sefere de aynı şekilde olursa çökeyimmi boğazlarına .... >:(
üstadım sorum sana bu rölantide ki olayla ilgili hava akışmetre sensörü ile ilgili bişey söylediler bana temizlet felan diye ....ne dersin dokundurayımmı başıma iş açarmı...
önerin nedir saygılar...
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2010, 16:41:52 Gönderen: apsimati »

« Yanıtla #7 : 25 Şubat 2010, 18:09:27 »
bozulmadıysa bilgisayara bağlandığında arıza vermiyorsa elletme
hava hortumunun içinde incecik tel daha beter olur diye düşünüyorum ancak bozulduysa hata veriyorsa bilgisayarda alırsın sökersin temizlersin temizletirsin denersin sonuca vakıf olursun daha çok bozulduysa yenisini alırsın kafanda da soru işareti kalmaz ama çalışıyorsa elletme bu sefer bozulursa dersin neden uğraştım çalışan şeyle boşuna para verme yani
benimki tavsiye tabiki
SÜRAT FELAKETTİR

« Yanıtla #8 : 25 Şubat 2010, 18:45:09 »
Bunun bir standardı yok mu? bizimkiler oldumolası yukarda kavrıyor. Kaldırırken titreme olur mu debriyaj bitikse?   Ve değişince de debriyaj pedalı yumuşar mı?Çünkü ilk zamanlara göre biraz sert.

Çevrimdışı crawLinq

• vw ßora
« Yanıtla #9 : 25 Şubat 2010, 20:38:16 »
arkadaslar verdiğiniz cvplara tşkler motor calısırken yağ kapağının ordan hava geliyor ama yağ püskürtme veya egzozdan mavi duman siyah duman falan atma yok  tabi kompresyon testini yaptıracagım ama tecrübesi olan arkadasların fikirlerinide almak isterım.çevremdeki bazı kişiler kompresyon kaçağı var büyük masraf acabilir dedilerde.
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2010, 20:54:37 Gönderen: crawLinq »
Volkswagen ßora 1.9 TDI

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #10 : 25 Şubat 2010, 22:32:53 »
Motorun üfleme yapıp yapmadığını o kapaktan anlayamassın motor çalışırken kapağı açarsan etrafa yağ bile fışkırır sonuçta kartelden supaplara yağ basılıyor oraya.. En basit nokta motor çalışır vaziyette yağ çubuğunu çıkarıp gaz vereceksin oradan dumanlı bir şekilde üfleme gelirse (bakın Önemli Dumanlı üfleme) aracının motoru ile sıkıntıları var demektir.. 70bin de dizel bir aracın üfleme yapması çok zor ya hor kullanılmıştır yada KM si ile oynanmıştır.. KM nin oynanık olduğu serviste çıkar..
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2010, 22:34:16 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı crawLinq

• vw ßora
« Yanıtla #11 : 26 Şubat 2010, 18:03:43 »
bakalm servise gönderdik aracı...
Volkswagen ßora 1.9 TDI

« Yanıtla #12 : 26 Şubat 2010, 19:26:00 »
Bunun bir standardı yok mu? bizimkiler oldumolası yukarda kavrıyor. Kaldırırken titreme olur mu debriyaj bitikse?   Ve değişince de debriyaj pedalı yumuşar mı?Çünkü ilk zamanlara göre biraz sert.

değişince yumuşar fark edecek kadar aşağıda kavrar ama yinede diğer araçlara göre yukarıda kavrıyor sayılabilir kaldırırken titreme genelde baskı ve balatanın aynı zamanda değişmemesinden kaynaklanır sadece birini değiştirince titreme olur
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı crawLinq

• vw ßora
« Yanıtla #13 : 27 Şubat 2010, 13:24:08 »
Araba kompresyon testınden saglam cktı bilgisayara falanda baglandı motor tertemiz.
Volkswagen ßora 1.9 TDI