Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: vw boramın aküsü bitti hangi aküyü almalıyım  (Okunma sayısı 14966 defa)

mrb arkadaşlar arabam kapalı garajda üstü bırandalı bir şekilde duruyor 3 aydır ilk aylarda bir kaç kez çalıştırıldı ama sonra unutulunca akü bitmiş şimdi akü alıcam ama hangi aküyü alıyım bilmiyorum ustama sordum MUTLU diyor biraz araştırdım VARTA veya Delphİ aküsü al diyorlar forumlarda sizin önerileriniz nedir şimdiden saolun...

Ynt: vw boramın aküsü bitti hangi aküyü almalıyım
« Yanıtla #1 : 18 Ekim 2012, 20:01:14 »
Varta :)

« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2012, 20:34:32 »
mutlu yada inci
2004 vw Bora Pasific

« Yanıtla #3 : 18 Ekim 2012, 22:50:00 »
metin hocam ben abime Varta al dedim o Mutlu akü almış takmış hatta çalıştırmış bile :) memlekete buraktım bildiğin gibi Allah tan ön kaputu açık burakmıştım da kapıları akü takılınca açıldı yoksa yanmıştım saol metin hoca dediğin gibi her yeri elektronik bu boraların    ;) nete koydum 24,5 verdiler vermedim iyimi yaptım kötümü bilmiyorum ama ne olursa BORA mı seviyorum satsam gene bora alırdım kesin ...

« Yanıtla #4 : 19 Ekim 2012, 09:27:26 »
ben aküyü değişirken araba çalışır vaziyette değiştim yoksa bütün değerler sıfırlanır demişlerdi size sıkıntı oldu mu acaba

« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2012, 09:48:43 »
varta kuru akü tercih edebilirsin  ben jettaya taktım

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2012, 12:58:19 »
Varta'ya kimse kötü demez. iyi aküdür. ama mutlu daha da iyidir. özellikle kullanım ömrü noktasında
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2012, 17:07:10 »
Buyıl ocak ayında aldım varta aküyü kullanıyorum şu anda sorun yok,yerlide mutlu tercih edilebilir.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

« Yanıtla #8 : 20 Ekim 2012, 01:07:03 »
Fiyat bilgisi olsun.Bugün müdürümün arabasına varta akü aldım.Bostancı sanayiden.60 amp 140 tl.

« Yanıtla #9 : 20 Ekim 2012, 11:46:14 »
Volkan usta Allah tan kaputu açık bırakmışsın yoksa halin harapti başka forumda birinin başına gelmiş adam hiç bir yeri açamıyor :D

bu arada mutlu diyen arkadaşlar aracımın aküsünü geçen sene değiştirdim 8 senelik orijinal akü ve Varta. mutlu kullananları genelde göryorum 3-4 sene sonra atıyorlar...

« Yanıtla #10 : 20 Ekim 2012, 11:46:57 »
bu arada satma böyle temizini bulamazsın :)

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #11 : 20 Ekim 2012, 15:40:01 »
bu arada mutlu diyen arkadaşlar aracımın aküsünü geçen sene değiştirdim 8 senelik orijinal akü ve Varta. mutlu kullananları genelde göryorum 3-4 sene sonra atıyorlar...

:) :) mutlu dememdeki tek sebep ömürdü. varta ile ilgili benim de tam tersi bir gözlemim olmuştu. 3-4 sene sonunda akülerini atanlara karşın 10 yaşında araç üstünde mutlu marka ilk aküsüyle sattı arkadaşım. sanırım biraz şans işi, biraz kullanım, biraz da bakım önemli desek yanlış olmaz herhalde.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #12 : 20 Ekim 2012, 16:18:09 »
MEtin hocam dediğin gibi bende çok araştırdım seninle konuştuktan sonra akü biterse ne yaparım diye çözüm olarak ön kaputu açık buraktım kilit yerine sünger koydum kapanmasın diye iyiki yapmışım yoksa yanmıştım ;) akü ye gelince dediğim gibi ben HAKKARİdeyim araba memlekette abime dedim VARTA al diye ustaya sormuş mutlu , vartadan daha iyiymiş almış oda birde takmış çalıştırmış üstelik :) neyse önemli değil artık... satmaya gelince ilana koydum saat 10:00 saat 10:15 sattım :) sonra dedim arabamı seviyorum birde dediğin gibi böyle temiz bora bulabilirmiyim diye düşündüm yok dedim arabanın huyusu suyunu öğrendim iyi de bir masraf ettim dedim zaten boşver dedim satmadım:))))

« Yanıtla #13 : 26 Ekim 2012, 23:24:36 »
hocam ben mutlu akü diyorum