Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Sağ küçük dikiz aynası  (Okunma sayısı 13564 defa)

Sağ küçük dikiz aynası
« : 27 Mayıs 2008, 13:17:36 »
Arkadaşlarım benim boramın sağ dikiz aynası küçük. Bütün modellerde böylemi bilmiyorum ama ben değiştirmek istiyorum. Değiştirilebiliyor mu değiştirilebiliyorsa ne kadara mal olur bana?

Ynt: Sağ küçük dikiz aynası
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2008, 13:44:02 »
merhaba korhan, evet bütün bora modellerinde sağ dikiz aynası küçüktür. Bende ilk gördüğümde şaşırdım servisle görüştüm standar olduğunu söylediler. =)
Paylaşılmayan bilgi, azalır. Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır...

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2008, 20:32:36 »
Genellikle eski Alman arabalarında küçük oluyor , sebebini bizde çözebilmiş değiliz :)

Mesala 95 model mercedes e200.de sağ ayna küçük :)

« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2008, 19:13:44 »
Genellikle eski Alman arabalarında küçük oluyor , sebebini bizde çözebilmiş değiliz :)

Mesala 95 model mercedes e200.de sağ ayna küçük :)

+1
Vw nin 2000-2005 model araclarinin cogunda oyle.Yeni kasalarda bu sekilde degil ama.2001-2005 arasi B5.5 passatta da aynen sag ayna kucuk olarak tasarlanmis.Ayna sola gore daha uzakta gosteriyor herseyi.Ozellikle park esnasinda yan taraftaki araci cok uzak gosteriyor ayna mercegi.Cok kez araci surtturmekten son anda kurtuldum.Bunu neden boyle yapmislar bilmiyorum bir ara arastirip bulamamistim ama simdi tekrar kafama takildi arastiracagim :) Sanirim kor noktayi engellemek icin yapilmis olabilir.Ya da araclarimizin kendine ozgu birseyleri olsun diye de yapilmis olabilir.Bilgi edinirsem buraya eklerim.Hosca kalin.

« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2008, 19:15:38 »
Aslında Bu VW ve Mercedes'in bir stratejisi farklarını belli ediyorlar.
VW Bora'da değil T5'tede sağ ayna soldakinden farklıdır dikkat ederseniz.Değiştirmenizi önermem

« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2008, 19:26:02 »
Onceden eski model araclarda sag ayna standart olarak sunulmuyordu.Istege gore aliyordunuz.Simdi bulmussunuz sag aynayi kucuklugune buyuklugune bakiyorsunuz.Biraz sukredin halinize :D

« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2008, 19:27:15 »
 ;D  ;D
Bizim 87 Golf tek aynalı gelmişti gümrükten hiç unutmuyorum herkesin gözü bizdeydi  ;D