Gönderen Konu: türkiyede 1.8T bora göreniniz varmı?  (Okunma sayısı 26352 defa)

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
Ynt: türkiyede 1.8T bora göreniniz varmı?
« Yanıtla #28 : 20 Ocak 2012, 11:19:52 »
evet ama borada durum golf gibi değil işte, bora 1.8t olduğu zaman "gli" oluyor, bu araba pek o havayı vermedi bende, eğer öyleyse ben de yazılırım aracı satınca
arabanı sat ilk etapta araba kafana yatıyorsa hemen al ama satarken zor gider malum 1,6 yukarısı haram mevzusu :)
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2012, 11:20:25 Gönderen: barthez »
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 20 Ocak 2012, 12:47:57 »
O arabanın 1.8T olmasına hala inanamıyorum. GLI kesinlikle değil,zaten GLI olsa arkasında Jetta yazardı. Ayrıca Jetta GLI sadece koltukları için bile alınacak bir araba ama bunda normal bildiğin comfortline döşemesi var. Bilemiyorum ya sonradan atma motordur ya da özel sipariş falan. Belki de 1.8 20V motor vardır sadece motor üst plastik kapağını değiştirmişlerdir  :D motor kodunu bilmeden konuşmak zor

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 21 Ocak 2012, 00:41:03 »
Bu motorların orjinal 150hp ve 180hp liklerini nasıl anlayabiliriz?
ben yumurta kasa a3 1,8 t lerle ilgileniyorum bazıları orjinal 180 hp yazmış ilanlarında doğru mudur?
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2012, 00:42:31 Gönderen: cyber34 »

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #31 : 21 Ocak 2012, 03:22:36 »
arkadaşlar boranın 1.8t si var avrupada ve amerikada nasıl olduysa türkiyede yok aynı golf 1.8tlerin çok çok az olması gibi
eskiden boranın 1.8 4motionunu görmüştümde çok şaşırmıştım
bizim ülkemizde az yakan araçlar daha çok tutulduğu için yani az yaksında gitmesin problem yok şeklinde ve adamlar 1.8 araç fiyatına 1.6 araç satabildikleri için getirmiyolar bunları ne gerek var diye
ben artık doğuşun gelen araçlar üzerindeki donanımları söküp parayla sattığını bile düşünüyorum :)

teyzeoğluyla zamanında yaptığım genel vw sohbetinde Almanya'da boraların yarısından fazlasının 4 motion olduğunu söylemişti. (Almanya'da yaşıyor). doğuş ithalat stratejisini müşterisine hoşşşluk yapmak üzerine kurmuş. araçlar Almanya'da satılması mümkün olmayan donanımlarla Türk müşterilere kakalanıyor doğuş tarafından. ve bu yeni değil.

tek istisnası polo 6n2 dir belki de. 2000 yılında çift hava yastığı standart.

sene 2012... polo 6R... çift hava yastığı standart. (çift hava yastığı mı kaldı yahu). zamanında tofaşın şahinlerde sağ aynayı opsiyonel olarak koymaktan utanmamasına benzemiyor mu?
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı leonerdi

• golforever...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 skoda octavia 1.8T 20V
« Yanıtla #32 : 21 Ocak 2012, 11:32:45 »
Bu motorların orjinal 150hp ve 180hp liklerini nasıl anlayabiliriz?
ben yumurta kasa a3 1,8 t lerle ilgileniyorum bazıları orjinal 180 hp yazmış ilanlarında doğru mudur?
bkz. http://www.vwtr.net/forum/genel/audi-motor-kodlari-audi-engines-code-t1038.0.html
bkz. http://www.vwtr.net/forum/genel/volkswagen-motor-kodlari-volkswagen-engines-code-t1035.30.html

bence bu bora özel siparisle gelmiş bi araba gibi duruyor görünüş itibariyle çünkü ısıtmalı koltuklar iç radyo çerçevesi ve kapı kolları kaplamasının ahşap olması turbo motor falan adamın biri hanımına getirtmiştir sonra yıllarca garajda yatmıştır  :saskin: :D

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #33 : 21 Ocak 2012, 12:36:16 »
Motor durumu iyiyse kesinlikle ve kesinlikle alınır 1.8 T Bora yurtdışında var zaten ülkeye yetkili distribütorü dahil olmak üzere gümrük girişiylede sokulmuş olabilir.Bizim eski Passat b5 öyleydi.

99 1.8 Basicline olarak Geçiyordu

-Orjinal Siyah deri koltuklar
-Direksiyondan radyo kontrollü deri direksiyon
-Climatronik
-Golf IV GTı jantı vardı 

ama Ön kol dayama yoktu ve sunroof yoktu olmaz demeyin her türlüsü var :)

Çevrimdışı leonerdi

• golforever...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 skoda octavia 1.8T 20V
« Yanıtla #34 : 21 Ocak 2012, 14:55:26 »
aynen çok değişik seriler olabiliyor mesela bi arkadaşımda golf IV generation die bi seri var çok güzel farklı döşemeler GTI jantı hız sabitleme 99 olmasına rağmen gibi özellikleri var

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #35 : 22 Ocak 2012, 01:26:33 »
değişik serilerin sebebi almanyada araçlar sipariş ile üretilüyor, yani siz gidip istediğiniz özellikleri, donanımları kumpire malzeme seçer gibi seçiyosunuz. adamlarda buna göre araç üretip veriyolar. fakat gelişmekte olan ülkelerde genelde stoktan araç satıldığından line lara göre gönderiliyor

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 22 Ocak 2012, 12:20:45 »
AGU nun diğer 1.8T lere göre gaz teli ile çalışması,vvt olmaması, large emme portlarına sahip olması,döküm değil forget piston kol ve krank a sahip olması ile tunerların daha kolay doldurabildiği bir motor olduğunu öğrendim.

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 22 Ocak 2012, 21:24:08 »
teyzeoğluyla zamanında yaptığım genel vw sohbetinde Almanya'da boraların yarısından fazlasının 4 motion olduğunu söylemişti. (Almanya'da yaşıyor). doğuş ithalat stratejisini müşterisine hoşşşluk yapmak üzerine kurmuş. araçlar Almanya'da satılması mümkün olmayan donanımlarla Türk müşterilere kakalanıyor doğuş tarafından. ve bu yeni değil.

tek istisnası polo 6n2 dir belki de. 2000 yılında çift hava yastığı standart.

sene 2012... polo 6R... çift hava yastığı standart. (çift hava yastığı mı kaldı yahu). zamanında tofaşın şahinlerde sağ aynayı opsiyonel olarak koymaktan utanmamasına benzemiyor mu?
kesinlikle
AGU nun diğer 1.8T lere göre gaz teli ile çalışması,vvt olmaması, large emme portlarına sahip olması,döküm değil forget piston kol ve krank a sahip olması ile tunerların daha kolay doldurabildiği bir motor olduğunu öğrendim.
kesinlikle
:D
İnsanlar alemde hayal ettikleri müddetçe yaşar...
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #38 : 22 Ocak 2012, 23:10:41 »

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 23 Ocak 2012, 00:20:55 »
resimdeki aracın 02-03-yada 04 model olması lazım elektronik boğaz kelebeği rulez:)
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 23 Ocak 2012, 11:01:47 »
konuyu azcık dağıtacağım, 1.8 t arayanlar için bir seçenek daha;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-en-iyisi-en-ucuzu-71573876/detay

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 23 Ocak 2012, 11:06:20 »
konuyu azcık dağıtacağım, 1.8 t arayanlar için bir seçenek daha;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-en-iyisi-en-ucuzu-71573876/detay
fiyat düşündürücü 30binin altındaki s3e şüpheli bakarım üstad
                                                    YAHYA KEMAL