Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: trıger kayısı !  (Okunma sayısı 10044 defa)

trıger kayısı !
« : 07 Ağustos 2007, 12:27:05 »
bızım aracın trıger kayısı 80 binde degismis bıdahakı degısım kac km gereklı bılgı ıcın cok tesekkurler !

Çevrimdışı escocem

• street racer
Ynt: trıger kayısı !
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2007, 12:35:08 »
60.000dir normal değişmi fakat kendi kullanım durumunuza stilinize göre bunun daha altında değişmenizde fayda var..triger önemlidir...

« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2007, 14:54:06 »
cem selam hazır konu açılmışken benim arabanın triger kayışı zincirlimi yoksa lastikmi araba 1986 mk2 benzinli 1,6 gl önümüzdeki ay  bakıma alıcam arabayı usta eski sahibine sor dedi adamda ölmüş kayışın eskiyip eskimediğini nasıl anlayabiliriz içim içimi yiyor birde motoru dağıtırım diye korkuyorum araba 161.000 km de yardımcı olursan sevinirim. :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2007, 15:59:17 »
cem şu an yok gördüğüm kadarıyla, şimdilik benle idare edeceksin abdullah :p, ikinci el hangi araba kaç km.de alırsan al ilk işin eksantrik kayışını değişmelisin. en azından sen bilirsin bundan sonrane zaman değişeceğini. senin araba üstten ekzantrikmiydi değilmiydi hatırlamıyorum ama genede ivedi olarak değişmende fayda var :tamamdir

« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2009, 12:22:21 »
selam arkadaşlar bende bu konu hakkında sizden yardım istiyorum resimdeki jetta bana ait 2008 de babam üstüme geçiş yaptı ama triger kayışını kaçta degiştirdi hatırlamıyom şu an 73bin kusur kmde araç ve ben bu kayışı alıp kendim takmak istiyorum nasıl degiştirebilirim.

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #5 : 21 Şubat 2009, 13:44:17 »
bızım aracın trıger kayısı 80 binde degismis bıdahakı degısım kac km gereklı bılgı ıcın cok tesekkurler !
       triger kayışı motorun en önemli parçalarından biridir. 90000km veya 4 yılda değişmesi gerekir (yani hangisi önce dolarsa)
       benim aracın 73000 de değişmiş, şuan 99000 de ancak yazın 4 yılını tamamlayacak. onun için km olarak tamamlamamasına rağmen dağiştireceğim.
       trigerin sadece kayışı değil set halinde değiştirmekte fayda var. hatta devir daimi de değiştirirseniz bir 4 sene daha aracı sadece yağ değişimleri ile sorunsuz kullanabilirsiniz. dediğim parçaların hepsini beraber 300 TL civarına değiştirebilirsiniz.
       kayış koparsa şayet 1,5-2 bin TL civarında masraf açar. subablar, silndirler, contalar,.....uğraştığınız ve beklediğiniz cabası... :tamamdir