Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: TOP UP WASH FLUID uyarısı ne demek?  (Okunma sayısı 21442 defa)

TOP UP WASH FLUID uyarısı ne demek?
« : 02 Mart 2008, 23:14:16 »
Arkadaşlar önceden göstergemden gelen yazı diye bir başlıkla sormuştum sorumu ama göstergedeki yazı italyanca olunca çözüm bulamamıştık haftasonu seviste ingilizceye çevirdik lisanı ama servisteki ustalar bilemediler sorunun nerden olduğunu şaka gibi ama gerçek ilk defa karşılaştık dediler.
uyarı yazım TOP UP WASH FLUID dahaa önce italyanca MANCA LIQ DETERGANCE idi. sorun ne olabilir her kontak açışımda uyarı verıyor.Arkadaşlar önceden göstergemden gelen yazı diye bir başlıkla sormuştum sorumu ama göstergedeki yazı italyanca olunca çözüm bulamamıştık haftasonu seviste ingilizceye çevirdik lisanı ama servisteki ustalar bilemediler sorunun nerden olduğunu şaka gibi ama gerçek ilk defa karşılaştık dediler.
uyarı yazım TOP UP WASH FLUID dahaa önce italyanca MANCA LIQ DETERGANCE idi. sorun ne olabilir her kontak açışımda uyarı verıyor.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
Ynt: TOP UP WASH FLUID uyarısı ne demek?
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2008, 23:21:15 »
bende tam çıkaramadım anlamını ama silecek suyu seviyesi ile alakalı geldi bana bir sıvıdan bahsediyo.ama seviyemi yüksek yoksa seviyenimi yükselt diyo anlayamadım.  bi bak istersen dolumu su kabın. yolda giderken olmuyodur umarım
« Son Düzenleme: 08 Mart 2008, 01:18:58 Gönderen: MK-IV 35 »

« Yanıtla #2 : 02 Mart 2008, 23:23:54 »
su kabı dolu iken de yazıyordu şimdi yarıda hala yazıyor ilk kontağı açtığımda uyarıyor sesli ondan sonra vermiyor uyarıyı taki bir sonraki kontak açışa kadar

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2008, 23:28:09 »
 resetleme yaptırmışındır herhalde?
« Son Düzenleme: 03 Mart 2008, 15:35:38 Gönderen: MK-IV 35 »

« Yanıtla #4 : 02 Mart 2008, 23:39:40 »
Yıkama suyu seviyesini yukseltin diyor ama yıkama suyu ile kastettiği nedir onu çözemedim...

Silecek suyundan bahsettiğini dusunuyorum...

top up: yenilemek,yukseltmek,eklemek anlamına geliyor
« Son Düzenleme: 02 Mart 2008, 23:43:27 Gönderen: volksport »

« Yanıtla #5 : 05 Mart 2008, 21:15:15 »
İşin ilginci bizim arabaların çoğunda silecek suyu müşürü yok. Ne ışık yanıyor. Nede uyarı çıkıyor.

« Yanıtla #6 : 05 Mart 2008, 21:30:55 »
arkadaşlar silecek suyunun olduğu kabı söktüm soket çekili iken kontağı açtım aynı uyarı-soketi takıp da kontağı açtım aynı uyarı değişmedi. motor suyu kabının içinden seviyeyi düşürdüm soketini çektim değişik şekillerde denedim ama hep aynı uyarıyı verdi

« Yanıtla #7 : 05 Mart 2008, 23:27:42 »
silecek suyu ikazı o,eğer su ekleyipte hala sönmüosa arıza var demektir...

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #8 : 08 Mart 2008, 00:07:33 »
silecek suyu değil radyatörüne bak su eksik hareret yaptırmadan bak arkadaşım...
Mk3 gti

« Yanıtla #9 : 08 Mart 2008, 00:46:24 »
silecek suyu değil radyatörüne bak su eksik hareret yaptırmadan bak arkadaşım...

Radyatör suyu değil arkadaşım o uyarı, o uyarı silecek suyu uyarısı, istersen resimdeki girişe bak ingilizce olarak google da veya herhangi bir otomobil kitabına bakarsan silecek suyu girişi olduğu belli olur...

Ağaşıdaki resim peugeotun wash fluid girişi...

« Yanıtla #10 : 08 Mart 2008, 14:20:25 »
radyatör suyu ne alaka ;D

Çevrimdışı Suti

• VW Tech
« Yanıtla #11 : 09 Mart 2008, 22:31:56 »
silecek suyu azaldığında cıkar o yazı,

su var vede hala yanııyosa ya sensor bozuk yada kablotesisatta bi problem var

çok zor değil sorunun cevabı, gittiğin servisi değiştir bence!