Gönderen Konu: motor soğukken gelen ses  (Okunma sayısı 6085 defa)

Çevrimdışı ardam75

•  
    • Profili Görüntüle
motor soğukken gelen ses
« : 01 Haziran 2010, 17:40:30 »
sabahları özellikle soğukken motordan ses gelmekte  ses cik cik cik şeklinde yağdandır dendi yağı değiştim, pistonlar dendi temizlettim, dinamo kayışı dendi oda değil nasıl tamir edilecek onuda bilmiyorum zaten şimdiye kadar anlayanda çıkmadı.

Çevrimdışı crawLinq

• vw ßora
    • Profili Görüntüle
Ynt: motor soğukken gelen ses
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2010, 18:15:22 »
aynı sorun bende yaşandı.daha gecen gün.Sorun şarz dinamosu ve kayışındandı.Şarj Dinamosunun kafası yamulmuştu ve kayışa sürtüyordu.ve 2-3 gün dayandıktan sonra kayış koptu.sanayide şarj dinamosunun kafasını değiştirttim kayışıda değiştirttim sorun çözüldü.Toplam Maliyet 200-250 TL civarındaydı.
Geçmiş Olsun....
Volkswagen ßora 1.9 TDI

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2010, 23:44:06 »
Büyük bir ihtimal sorun gergi bilyası veya gergi mekanizmasından kaynaklanıyor.

Çevrimdışı ardam75

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2010, 23:26:15 »
arkadaşlar ilk yazdığım sorunla ilgili pek cevap veren çıkmadı, birde yağ pistonlarının ayarları bozulmuştur deniyor ancak bu tip arablarda pistonların otomotik olduğu söyleniyor. ve ben hala sabahları soğukken gelen o sese bir çare bulamadım, şarj dinamosu n değil kayıştan değil, birde bulunduğum ilde ığdırda bundan anlayacak bir ustanında olmadığı söyleniyor. yetkili servis erzurum arabada gaz takılı olduğu için arabaya bakmıyor. doğrusu çaresiz kaldım kime baktırsam ne yapsam bu sorunu yaşayan ve çözen başka bir arkadaş yokmu, bu sese bir çare bulamayacakmıyım. bu aralar havalar sıcak ve ses gelmiyor ancak azcık hava soğusa sabahları 3-4 dk. oses geliyor.