Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: soğukken çok zor çalışıyor(ÇÖZÜLDÜ)  (Okunma sayısı 5563 defa)

Çevrimdışı wakantanka

Otomobil
    2000 Otm. Bora 1.6
soğukken çok zor çalışıyor(ÇÖZÜLDÜ)
« : 15 Şubat 2016, 05:37:53 »
arkadaşlar merhaba, öncelikle buji ve akü yeni, otomatik vites 1.6 tüplü... araç sıcakken sorun yok ama sabah ilk çalıştırmada çok zor çalışıyor, çalıştığında vuruntulu oluyor, bu şekilde çalıştırıp vitese aldığımda vuruntu artıp araba stop ediyor(bu tabirin yazılışı böyle mi bilmiyorum)... sonrasında yine zor çalışıyor biraz gaz verince normale dönüyor, 2-3 dakika sonrası ise tamamen normal... çalışmasıda gitmeside sıkıntı olmuyor... acep bu nedendir ?
« Son Düzenleme: 20 Mart 2016, 14:48:32 Gönderen: wakantanka »

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: soğukken çok zor çalışıyor
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2016, 14:19:02 »
hararet müşürü krank devir sensörü bunlara bi baktırın

Çevrimdışı wakantanka

Otomobil
    2000 Otm. Bora 1.6
« Yanıtla #2 : 15 Mart 2016, 09:14:29 »
merhaba arkadaşlar, sorunu ötelemiştim uzun süredir ama artık iyice can sıkmaya başladı, bu http://forum.donanimhaber.com/m_57509492/tm.htm adreste benzer bir sorun ile karşılaşılmış ve genel itibari ile herkes gaz dan kaynaklı diyor... ilk okuyunca ne alaka dedim araç sonuçta ilk başta benzin ile çalışıyor... ama okudukça ve çözüm bulanlar da yazdıkça bana da gaz dan kaynaklı gibi gelmeye başladı. çünkü gazı kapattığım zaman benzinde kusursuz çalışıyor tek marşda hemencecik... artık yarına iyi bir gaz ustası buldum ona götürcem aracı sonuçları da yazarım yine burdan... bilgilerinize...

kazasız sürüşler...

Çevrimdışı Joker_37

• Otomobil
    Vw Bora - Opel Combo
  • Kalp neyle doluysa, dudaklardan o dökülür.
« Yanıtla #3 : 15 Mart 2016, 23:09:32 »
regülatör değişecek hocam  :tamamdir
Bora 1.6 Confortline

Çevrimdışı wakantanka

Otomobil
    2000 Otm. Bora 1.6
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2016, 17:01:54 »
Çarşamba günü İvedik de Muratustaotogaz a gittim gerekli incelemeler sonucu regülatörün gaz kaçırdığı tespit edildi, regülatörü de değiştireli daha bir yıl olmadı ama değiştiren yer Şaşmaz daki bir otogaz cı ve tabiki kendinden kaynaklanmadığı regülatörün sağlam olduğunu iddia etti dedektör ile bak dedim bakmadı köpük yeterli geldi ona... neyse böyle ustalarda var işde dedektörü ne ölçümünde kullanıyor merak ediyorum... sonrasında İvedik te regülatörü açtık diyafram da henüz sertleşme yoktu, üsttündeki civatası gevşemişdi biraz bundan olabilir dedi usta ve sıktı onu sonrasında ölçttük gaz kaçağı yoktu... zaten sıcakta pek gaz kaçağı olmuyordu ama soğuyunca yani geceden sabaha kaçak artıyordu araba çok zor çalışır hale gelmişti artık... regülatör tamirin den önce depodan gazı kapatıp öyle bıraktım arabayı sabaha kadar o zaman sıkıntı çıkarmadı yani gaz sisteminde bir sıkıntı var...

regülatör tamiri sonrası araba bu sabah marş aldı ancak bu sefer de hemen gaza geçti ki camlar buzlu idi ankara güzel soğuktu dün gece... hemen gaza geçince stop etti... sıcaklık sensörünü kontrol ettik sağlam gibi görünüyor, ayar da 30 derece de idi onu da 40 yaptı usta... bakalım yarın sabah yine test etcez...

velhasıl arabanın ilk çalıştırmada çalışmaması durumu için gazın ne alakası var dememek gerekiyormuş...

sorun tamamen de çözülünce yine bilgi veririm...

kazasız sürüşler...

Çevrimdışı wakantanka

Otomobil
    2000 Otm. Bora 1.6
« Yanıtla #5 : 20 Mart 2016, 14:46:39 »
gaz geçiş ayarını 40 derece yapınca sorun çözüldü görünüyor... şeytan kulağına kurşun 2 gündür sıkıntı yok arabada...