Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: silindirde problemi  (Okunma sayısı 3510 defa)

silindirde problemi
« : 28 Aralık 2009, 21:44:05 »
 :-[
selam arkadaşlar.
benim 2004 pasific çalışırken tekleme yapıyor.motor yerinden sarsılıyor.çalışırken tuhaflığı bariz belli oluyor.giderken silkeleme yapıyor.bir arkadaş silindirde problem olduğunu söyledi.
bir bilgisi olan başından böle bişe geçen varmı.
teşekkürler.

Ynt: silindirde problemi
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2009, 22:01:18 »
üstad bende de 2004 pasific var.yaşadığın benzer olaylar ben de de oldu.Motor sanki düz zeminde çalışmayan çamaşır mak. gibi sallanarak çalışıyordu.Arıza lambası yanıp yanıp sönüyordu araç gaz yemiyor ve titriyordu.Ben gösterdim 1 3 4 nolu silindirlerin ateşleme bobinleri arızalanmış.Tanesi özel serviste 70-80 arası yetkili serviste 72 lira dedi.

15 tatile gidince yaptırcam.İstersen bi özel servise götür pc ye bağlayıp arıza kodlarına bakıp sana ne olduğunu söylerler.Mümkünse vw audi seat araçlarına bakan yere götür.Ne idüğü belirsiz kendini usta sanan yerlere götürme.Yoksa araca bakıp yolmaya çalışırlar.

Geçmiş olsun.Tekrar yaz ne olmuş senin küheylana...

« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2010, 14:26:33 »
alpr bilgisayara bağladılar ama hiç bir problem görünmedi.
vw özel servis idi baktırdığım yer.tanıdık birisi.
arıza lambasıda yanmıyor.
bana arıza lambası yanıncaya kadar bin dedi.
bakalım ne olacak.sanırım yetkili servise gitmek zorunda kalacağım.15 tatilde.
yada baharda.bilmiyorum.

« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2010, 14:36:03 »
Bujileri ve buji kablolarını kontrol ettiniz mi?Silindirlerin hepsi çalışıyor mu?Bende de benzer problem polo da olmuştu buji kablosunun birinde temassızlık varmış 3 silindir gidiyormuşuz araba gitmiyordu titriyordu benzer belirtiler vardı.Buji kablosunda veya bujilerde arıza olduğu bilgisayarda görünmeyebilir.
Das auto.