Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: durmaya yakın frenlerden gelen ıslık sesi  (Okunma sayısı 7213 defa)

durmaya yakın frenlerden gelen ıslık sesi
« : 10 Aralık 2009, 19:50:02 »
arkadaşlar frenleri daha 2 hafta oldu değiştim.disk+balatalar. dün başlayan bir ses bugünde devam etti.durmaya yakın vız vız vız bi ses geliyo.kafamı bozuyo rahatsız ediyo.bu neden olabilir.anlık birşeymi kendi kendine geçmezmi.ne yapmam lazım.başına gelen varmı böyle bir olay lütfen yardım.şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
Ynt: durmaya yakın frenlerden gelen ıslık sesi
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2009, 20:03:25 »
Benim her araba, 7 gün 24 saat vardır neredeyse o ses.

2 türlü ses gelir: biri kalitesiz ucuz balata kullanılmasından kaynaklı,

diğeri yumuşak balata kullanılmasından kaynaklı oluşan tozların ve daha yüksek sürtünmenin yarattığı ses. En azından ben öyle düşünüyorum :)

Arabamda ya Ate ya da Trw (şu an trw takılı)  balata kullanırım, bunlardaki ses 2. maddeden kaynaklanıyor ;) Ama bi de kamyonlarda falan duyduğunuz metalin metale sürtme sesine benzer ses var o da 1. maddeden kaynaklanır. Balata temizleyici sıkın eğer geçmezse yapacak bişey yok bildiğim kadarıyla... yine de Serkan usta bi el atsın bizi aydınlatsın bu konuda :)

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2009, 20:13:24 »
2 hafta daha kullan.
İnternet'te balata ve diskleri bir birine aşındırmak için ne kadar süre gerektiğini ve nasıl hızlıca yapılabilieceğini bulabilirsin.
"Bed in" olarak geçiyor ingilizce.
O da düzelmezse problem balatalardan kaynaklanıyordur. Balata temizleyici sıksan da geçmiyorsa, balataları aldın yere götür, değiştirsinler değiştirebiliyorlarsa.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2009, 13:09:31 »
peki anladım arkadaşlar.ya daha alışmadı frenler yada toz karıştı.çünkü alırken piyasadaki en iyi 2. ürün demişlerdi.neyse bi baktıralım.sağolun
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2009, 13:10:24 Gönderen: EMRE_61 »

« Yanıtla #4 : 12 Aralık 2009, 18:54:31 »
balataya birşey sıktı usta.balataların sert dedi.ses gitti gibi yani çok çok az dururken yapıyo.ama bence bu iş kalıcı çözülmedi.neyse balataları kullanıp yeni alınca orjinalini yakarız.markası trow yada trw gibi bişe
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2009, 18:58:34 Gönderen: EMRE_61 »

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #5 : 12 Aralık 2009, 22:11:31 »
Benim her araba, 7 gün 24 saat vardır neredeyse o ses.

2 türlü ses gelir: biri kalitesiz ucuz balata kullanılmasından kaynaklı,

diğeri yumuşak balata kullanılmasından kaynaklı oluşan tozların ve daha yüksek sürtünmenin yarattığı ses. En azından ben öyle düşünüyorum :)

Arabamda ya Ate ya da Trw (şu an trw takılı)  balata kullanırım, bunlardaki ses 2. maddeden kaynaklanıyor ;) Ama bi de kamyonlarda falan duyduğunuz metalin metale sürtme sesine benzer ses var o da 1. maddeden kaynaklanır. Balata temizleyici sıkın eğer geçmezse yapacak bişey yok bildiğim kadarıyla... yine de Serkan usta bi el atsın bizi aydınlatsın bu konuda :)
balataya birşey sıktı usta.balataların sert dedi.ses gitti gibi yani çok çok az dururken yapıyo.ama bence bu iş kalıcı çözülmedi.neyse balataları kullanıp yeni alınca orjinalini yakarız.markası trow yada trw gibi bişe

:saygılar

« Yanıtla #6 : 16 Aralık 2009, 13:33:07 »
değiştim arkadaşlar 30 fazla verdim orjinal taktırdım sorundan kurtuldum.