Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Silecek kolu kullanımı nasıl ?  (Okunma sayısı 21307 defa)

Silecek kolu kullanımı nasıl ?
« : 13 Eylül 2007, 11:56:11 »
Arkadaslar bor mı alalı 1 ay ı gectı dun ılk kez yagmur yagdıgı ıcın ılk kez sılecek kullandım ve sanıylelı kullanmayı anlayamdım ben..1 kez yukarı kaldırdıgımızda aralıklı calısması gerekmıyo mu bı kez calısıyo sonra bı daha calısmıyor uzerındekı kademelı bı dugme var o da en solda duruyor su an... bunun kullanımıyla ılgılı yardım edersenız sevınırım..

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: Silecek kolu kullanımı nasıl ?
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2007, 12:08:26 »
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2007, 12:24:31 »
kolu 1 yukartı atarsan kademeli calısır es zamanlı olarak biraz durur biraz calısır kolun uzerindeki dugmede sileceğin calıstıktan somnnra ne kadar zaman bekleyeceğini ayarlar en solda olması demek zamanın daha uzun tutması demek en sağda olması ise zamanı daha kısa tutar daha hızlı calısır

« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2007, 14:16:21 »
Benım aracımda acaba var mı yagmur sensöru ? Hıc haberım yoktu ..olabılır mı ya ?

« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2007, 11:03:19 »
arkadaslar yanlıs bilgi verdim size eger dikiz aynasının cama yapısan yerin içinde bir goz varsa ve silecek kolunun uzerinde bir bir dugme varsa sağ sola giden yağmur sensoru var demekdir kullanımı içinde kolu bir kademe yukarı cekin yağmur sensoru devreye girecektir camda su yoksa bir kere calısır ve durur bir daha calısmaz ama cama su serperseniz calısmaya baslar su derecesine gore ya hızlanır ya yavaslar kolu bir kademe daha yukarı kaldırırsanız sensor devreden cıkar kolun uzerindeki dugmede sensorun hassasiyetini ayarlar

« Yanıtla #5 : 29 Şubat 2008, 22:14:18 »
Comfortline donanımında standarttır.Trendline lerde yağmur sensörü yok...
***********  FAAVE...HALK  ARABASI...***********

ALMANLAR BMW VE MERCEDESİ SATMAK İÇİN; VOLKSWAGENİ DE  BİNMEK İÇİN YAPARLAR..

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #6 : 01 Mart 2008, 16:49:12 »
sensör camda yapışıktır ve yukarı doğru bir çubuk çıkıyosa sensör ve kararan ayna vardır.
« Son Düzenleme: 11 Mart 2008, 13:08:26 Gönderen: MK-IV 35 »

« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2008, 17:52:29 »
2004 pasific aracımda arkadaşın dediği gibi silecek klunda sağa sola çevrilen bir düğme var.Ama aracımda yağmur sensörü var mı yok mu bilmiyorum?

« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2008, 21:35:29 »
2005 pasifikte yağmur sensörü yok sende de yoktur büyük ihtimal

« Yanıtla #9 : 16 Ekim 2008, 16:53:20 »
2005 pasifikte yağmur sensörü yok sende de yoktur büyük ihtimal

malesef yok evet

« Yanıtla #10 : 13 Aralık 2009, 21:58:21 »
ben pasificlerde yok die biliyorum

Çevrimdışı srdrbltn

• srdrbltn
« Yanıtla #11 : 14 Aralık 2009, 13:03:25 »
Üstad hayırlı olsun.güle güle kullan silecek sensör varsa dediğin ğibi olur.Dikiz aynasının arkasında göz varsa sensörlüdür.o da yukarı 1.kademede bir siler ikincisini damlama hızına  göre silecektir.kolun üzerindeki kademeli buton ise tahmin edeceğin ğibi oda silecek hızı ile alakalıdır...arz ederim.Muhabbetle