Gönderen Konu: Şarj dinamosu  (Okunma sayısı 3646 defa)

Çevrimdışı ömer06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: volkswagen bora
Şarj dinamosu
« : 20 Ocak 2016, 11:17:04 »
Arkadaşlar sizlere bir sorum olacak 2003 vw bora araç rölantide çalışırken şarj dinamosu aküyü şarj eder mi?

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
Ynt: Şarj dinamosu
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2016, 12:53:13 »
Arkadaşlar sizlere bir sorum olacak 2003 vw bora araç rölantide çalışırken şarj dinamosu aküyü şarj eder mi?
şarj derken bu sanayide elektirikçi lerin yaptığı şarj dan mı bahsediyorsunız
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2016, 12:53:47 Gönderen: mstfozkn1 »

Çevrimdışı ömer06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2016, 22:09:24 »
şöyle anlatayım aracımda müzik seti var. aracım çalışır vaziyette müzik açık farlar açık konumda bekliyordum, bir anda farlar kısıldı aracımın aküsü bitmek üzereymiş gibi tepki verdi o anda gaza bastım toparlandı. bu neden olmuş olabilir rölantide çalışan araç aküyü beslemez mi?

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2016, 02:07:29 »
şöyle anlatayım aracımda müzik seti var. aracım çalışır vaziyette müzik açık farlar açık konumda bekliyordum, bir anda farlar kısıldı aracımın aküsü bitmek üzereymiş gibi tepki verdi o anda gaza bastım toparlandı. bu neden olmuş olabilir rölantide çalışan araç aküyü beslemez mi?
muzik sistemin kuvvetliyse ve woofer çalisip fazla akim cektiyse bi anda olabilir normal. Piyasada tup diyorlar genelde kapasitorler var onlardan takip akune sarj dinamona fazla yuk bindirmezsin hem. Ses sisteminde yuksek seste yuke bindiginde yeterli gucu alip daha tok ses ve bas verir

Çevrimdışı ömer06

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2016, 22:44:40 »
Cevap oçin teşekkürler bir sorum daha olacak. Aracımla su birikintisine girmiştim az ilerde vitesi boşa alıp yavaşladım bir anda stop etti çalışma beş dakika sonra tekrar denedim çalıştı ancak bin yüz devirde sabit kaldı gaza bastığımda tepki vermedi yarım saat kadar o durumda çalışır halde bıraktım sonra kontağı kapatıp açtım düzeldi sebebi ne olabili?

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2016, 05:02:11 »
Cevap oçin teşekkürler bir sorum daha olacak. Aracımla su birikintisine girmiştim az ilerde vitesi boşa alıp yavaşladım bir anda stop etti çalışma beş dakika sonra tekrar denedim çalıştı ancak bin yüz devirde sabit kaldı gaza bastığımda tepki vermedi yarım saat kadar o durumda çalışır halde bıraktım sonra kontağı kapatıp açtım düzeldi sebebi ne olabili?
bogaz kelebegine su gelmis olabilir yada orayi tetikleyen bi aksama su gelmis olabilir tam bilgi sahibi degilim o konuda eski aracimla bende cok su birikintisine girdim kaputun uzerine sular cikmisti ama stop etmedi kendim stop edip calistirdigimda biraz gec calismisti herhangi bir sorunda cikarmadi sonrasinda