Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: şanzuman yağı değişirmi?  (Okunma sayısı 35575 defa)

şanzuman yağı değişirmi?
« : 17 Eylül 2010, 16:47:16 »
slm arkadaşlar merak ettiğim boralarda şanzuman yağının bir ömrü varmı değişirmi. sabahları ilk kez 2. vitese gecince gıcırtt ediyor. sebebi nedir?

Ynt: şanzuman yağı değişirmi?
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2010, 21:04:25 »
şanzuman yağı tabiki değişir şanzuman tam ayırmıyoda olabilir baskı blata değişimi şanzıman yağı değişimi bu sorunu ortadan kaldırır :tamamdir
WOLFSBURG STYLE ;)

« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2010, 20:25:23 »
bugün otomatik vites boramın şanzuman yağını değiştirdim sanıldığı gibi sıkıntılı bi iş değilmiş castrol atf 3 yağ koydular yaklaşık 4 LT yağ koyuldu ve tıpası değişti maliyeti 160 lira.. vites geçişlerinde hiçbir sorunum yoktu ama şuan sanki çok daha rahat ve hissettirmeden geçiyor...

« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2010, 21:56:41 »
manuel viteste yağ değişmez, eklenir, şanzumanı elinize almayın

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #4 : 12 Ekim 2010, 01:23:40 »
manuel viteste yağ değişmez, eklenir, şanzumanı elinize almayın

Nasıl yani komple boşaltılınca ne olacak abi :)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

« Yanıtla #5 : 12 Ekim 2010, 10:07:21 »
komple boşaltmanın mantıklı açıklaması varsa -şanzuman indirmek gibi- komple boşaltılıcak zaten hoca  :) ama manuel vitesli araçların katalogunda ömrlük yazar,o yüzden tavsiye edilmiyor, bi ara çok heveslendim değiştireyim diye, atıyorum 5 lite alıyorsa 2 boşaltılır yerine 2 eklenir, ya da seviyesine bakılır eksiği tamamlanır, değişmez kesinlikle dediler

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #6 : 12 Ekim 2010, 12:08:10 »
komple boşaltmanın mantıklı açıklaması varsa -şanzuman indirmek gibi- komple boşaltılıcak zaten hoca  :) ama manuel vitesli araçların katalogunda ömrlük yazar,o yüzden tavsiye edilmiyor, bi ara çok heveslendim değiştireyim diye, atıyorum 5 lite alıyorsa 2 boşaltılır yerine 2 eklenir, ya da seviyesine bakılır eksiği tamamlanır, değişmez kesinlikle dediler

Ha tamam ozaman :) BEnde değişmez diyince kafam karıştı ;)

« Yanıtla #7 : 12 Ekim 2010, 20:51:57 »
yani manuellerde zararlı diyorlar, sadece ekleme yapılırmış

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #8 : 13 Ekim 2010, 13:12:16 »
ben ustamı bir türlü ikna edememiştim, değiştirmem diye inat etti
sen değiştirmezsen gider yetkili de değiştirtiririm dedim,
onlar da aracın manuel vites olduğu için gerek yok dediler.  :D :D :D

« Yanıtla #9 : 13 Ekim 2010, 20:33:00 »
manuel vites değişmez diye bişey yokki gerekiyosa değiştirilir ama bi sorun yoksa bilmediğiniz yerde bilmediğiniz ürünlerle sakın şanzuman yağı değişmeye kalkmayın manuel içinde otm içinde geçerli :D
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #10 : 15 Ekim 2010, 12:42:24 »
otomatiklerde 60.000 km'de bir filitre ve yağ değiştirilmesi gerekir. (Komple)
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2010, 13:42:38 »
manuelde değiştiren biri varsa yorumlarını yazabilse iyi olur, internette araştırıyorum, böyle çamurlu su gibi eski yağı, eğer öyleyse işlevini kaybetmez mi?ama ısrarla ne kadar servise sorduysam katiyetle değişmeyeceğini söylüyor, şanzımanı eline alırsın diyor

« Yanıtla #12 : 15 Ekim 2010, 22:10:16 »
alakası yok onunla mesela hepimizin arabası conta yakıyomu kolay kolay yanmaz değilmi ama bi aksilik vırt zırt conta yanıyo şanzuman yağınıda böyle düşün yağ bi şekilde özelliğini kaybetti vites geçişleri zorlaştı napcaz şanzuman as900 şanzumanı olana kadar bincezmi ustaların birazda işgüzarlığı şanzuman hapı yutsunda para kaazanalım:D o zaman niye vw manuel vitesler için serviste ayrı bi şanzuman yağı satıyo ayrıca bugün babamdan öğrendim baskı balata değiştiğinde bizimde şanzuman yağı değiştirlimiş bende diyorum vitesler niye böyle oldu size bir tavsiym daha var kaputu açtığınızda vites takımlarını görürsünüz hepiniz vitesi oynatınca hareket ediyolar onların eklem yerlerine wd-40sıkın çok güzel oluyo yumuşuyo hissedilir şekilde :tamamdir
WOLFSBURG STYLE ;)

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #13 : 15 Ekim 2010, 22:19:15 »
alakası yok onunla mesela hepimizin arabası conta yakıyomu kolay kolay yanmaz değilmi ama bi aksilik vırt zırt conta yanıyo şanzuman yağınıda böyle düşün yağ bi şekilde özelliğini kaybetti vites geçişleri zorlaştı napcaz şanzuman as900 şanzumanı olana kadar bincezmi ustaların birazda işgüzarlığı şanzuman hapı yutsunda para kaazanalım:D o zaman niye vw manuel vitesler için serviste ayrı bi şanzuman yağı satıyo ayrıca bugün babamdan öğrendim baskı balata değiştiğinde bizimde şanzuman yağı değiştirlimiş bende diyorum vitesler niye böyle oldu size bir tavsiym daha var kaputu açtığınızda vites takımlarını görürsünüz hepiniz vitesi oynatınca hareket ediyolar onların eklem yerlerine wd-40sıkın çok güzel oluyo yumuşuyo hissedilir şekilde :tamamdir

debriyaj baskı balata değişirken zaten mecburen değişiyor.Çünkü boşaltıyorlar önden çekişli araçlarda.