Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: sakın bora almayın  (Okunma sayısı 26043 defa)

sakın bora almayın
« : 02 Temmuz 2010, 21:22:06 »
1 sene önce 2004 bora aldım 2 haftada bir sanaideyim bu kadar dandik bir araba görmedim sadece rahatlığı var ama motoru beş para etmezmiş iyi bir ustam var başta beni uyarmıştı volkswagenin borası ve polosu işe yaramaz alma dedi ama dinlemedim. bobinler bozuldu lpg de sorun var emme manifoldu basınc sensörü bozuldu gaz kelebeğinde sorun var (fiyatıda 1200 tl) birsürü para harcacım ve iki defa beni yolda bıraktı. inanın yola cıkmaya korkuyorum  anlamadığım tüm boralarmı böyle sık arıza veriyor yoksa benim arabamı lütfen cevap yazın.

Ynt: sakın bora almayın
« Yanıtla #1 : 02 Temmuz 2010, 21:31:06 »
şoka girdim... arac bakımsız mı ki bu denli sorun yaratmış.. LPG nin markası nedir? Uyum sağlamamış mı acaba bir de km si nedir aracın ?

Bu aractakı motorla
octavia-golf-toledo-leon vs aynı değil mi??

Aklım karıstı sımdı bende almayı dusunuyorum golf 4 veya bora ? valla bilen varsa yazsın.. ???

Çevrimdışı serhat_74

• vw bora
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2010, 21:33:54 »
vallaha erdal kardeşim böyle bence genelleme yapman yanlış olur kendi fikrimi şöyle açıklayım ben profsoyonel sporcuyum kendimde ve tanıdıgım arkadaşlarımda golf polo bora golf 5 golf 6  tarnsporter birçok araba var ama ne yalan söyleyim hiç birinden sizin kadar şikayet gelmedi ayrıca benim aracım alalı yaklaşık 1 seneyi doldurcak çok şükür ufak tefeklerin dışında sadece bakıma gittim çok şükür bu degişmez inşallah ama 2004 eger pasific se aracınız 2 tane tecrübem var bi komsum aldı bide bi yakınımdan biliyorum bunların motorları farklı tipler dir bizim kullandıklarımz golflerde ve boralrda 1.6 sv 8 v motolardır sizin motorunz farklı bazı nmotorlar kabul etmiyor lpg sistemlerini özlellkle service hatası veriyor genlede bunu 2004 2005 modellerde duydum  ve bizim komsumuz sizin gibi 2004 metalik bora aldı aynen sizin gibi 2000 tl masraf etti hatta bana kızarak senden heveslendim diyerek 2 hafta sonra geri sattı :) passat 98 1.8 t aldı  motor olarak bahsedersek golfler dünyada rekor satışa ulaşmış bi araçtır aynı motor secenegide boraya sunulmuştur ve 2 seneyi aşkın zmandır bu siteyi ve başka vw sitesini takip ediyorum emin olun bukadr şikayet duymadm  umarım sizin sorunlalarınzda bi an önce çözüme kavusur sizde sadece sürüş zevkine kavusur sizde bunu bizimle paylaşırsınz......
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2010, 21:44:03 Gönderen: serhat_74 »

« Yanıtla #3 : 02 Temmuz 2010, 21:54:30 »
benim araç 2004 primeline 1.6 16 V km si 114 000  eğer araba alacaksan sorun istemiyorsan toyota al herkes öyle diyor en kısa zamanda bende toyotaya gececem bora çok rahat gösterişli kasa sağlam ama motor sorunlu burada bi arkadaştada bora var oda sanayiden cıkmıyordu sattı passat aldı kafası çok rahat sorunsuz araba toyota bunu geç anladım

« Yanıtla #4 : 02 Temmuz 2010, 21:55:02 »
ha unutmadan lpg markasıda KME dandik bi markada değil

« Yanıtla #5 : 02 Temmuz 2010, 22:13:31 »
her arabanın iyisi olur, kötüsü olur arkadaşlar...iyi-kötü her türlü genellemeden kaçının, borada kullanılan motor yeni nesil leon, golf 4-5, octavia hepsinde en küçük bijonuna kadar aynı, daha yeni bora sattım, kuzenimde bir bora daha var, çok şükür birşeyini görmedik.Forumda daha önce golf 4ünden de şikayet eden oldu, polosundan da, ama genele baktığımızda herkes memnun, golfler ve pololar da sorunlu o zaman

« Yanıtla #6 : 02 Temmuz 2010, 22:26:49 »
lpg nin iyisi kotusu olmaz her turlusu motora zarardır.ayrıca butun boralar boyle degildir sizin sans yokmus kotusu denk gelmis.genelleme yapmak hata.
Sayfa düzenini bozan imza.

« Yanıtla #7 : 02 Temmuz 2010, 22:28:14 »
sizin aracınızın öncei sahibi bayağı hırpalamış aracı anlaşılan bizdede glf var 2002 16v motor çok şükür saat gibi(masallah)gene akadasımda var 2005 bora sizin araç bakımsız bence
WOLFSBURG STYLE ;)

« Yanıtla #8 : 03 Temmuz 2010, 00:59:22 »
benim araç 2004 primeline 1.6 16 V km si 114 000  eğer araba alacaksan sorun istemiyorsan toyota al herkes öyle diyor en kısa zamanda bende toyotaya gececem bora çok rahat gösterişli kasa sağlam ama motor sorunlu burada bi arkadaştada bora var oda sanayiden cıkmıyordu sattı passat aldı kafası çok rahat sorunsuz araba toyota bunu geç anladım
16v motorlar akl yanı 8v motorlardan daha ıyıdır 2004 model var bendede 4 5 senedır bınıyorum lpg de var we yag we fıltre tarzı bakımın dısında masallah tk bır sorun yasamadım aracın bakımsız olabılır

« Yanıtla #9 : 03 Temmuz 2010, 01:00:25 »
sizin aracınızın öncei sahibi bayağı hırpalamış aracı anlaşılan bizdede glf var 2002 16v motor çok şükür saat gibi(masallah)gene akadasımda var 2005 bora sizin araç bakımsız bence
:tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir

« Yanıtla #10 : 03 Temmuz 2010, 01:00:40 »
LPG cihazlarının bazıları uyum saglamıyor derken mesela sıralı sıstem takmak yerıne bazıları normal sıstem gaz taktırıyor bunu kastettım..

Benım bu arabamdan once opel vectra GT 16v aracım vardı LPG li kullandım 1 defa bıle bakım harıc servıse gıtmedım ve 300.000 km de sattık ve alan adam hala bınıyor km sı kac sormadım ama motor ılk motor ... ben lpg DE 240 KM HIZI GORDUM AMA AYNI SEKILDE gt KULLANAN ARKADASlarım da vardı ve tupten memnun olmayanı da vardı..

Ben LPG nın motora zarar verdıgını dusunmuyorum ama suna katılıyor ve kabul edıyorum kı ıyı bır atesleme sıstemı ıstıyor..bujılerın kabloların orjınal ve temız olmazsa kral usta arabana ayar tutturamaz..

« Yanıtla #11 : 03 Temmuz 2010, 01:19:40 »
kardeş yanlış anlama ama dünyanın en iyi markaları arasında gösterilen VW'ye pislik atmak senin haddine düşen bişey değil. Senin ustan arabadan o kadar iyi anlıyor ve biliyorsa gitsin arabadaki aksaklıkları VW'yebildirsin. VW de bünyesinde çalıştırdığı dünyanın en iyi okullarından mezun en iyi mühendisleri işten çıkartıp senin ustanı işe alsın  ;D Bir kere senin arıza diye bahsettiğin şeylerin hepsi (bobinde,emme manifoltu da gaz kelebeği sensörü) lpg'den doğan sıkıntılar. takan adam iyi takmamış veya kötü malzeme kullanmış veya ayarını yapamamış. Aynı işe biri 2 lira isterken siz gider 1 liraya yaparım diyene iş yaptırırsanız böyle şeylerle karşılaşmanız doğaldır. Kötü VW yoktur bakımsız VW vardır  :D

« Yanıtla #12 : 03 Temmuz 2010, 04:10:32 »
erdalerdogan, anlamadığın bir konuda, herşeye bok atıp durma...araba alırken iyi bir seçim yapamamışsın, ikinici el araba kısmet işi...
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #13 : 03 Temmuz 2010, 08:54:33 »
kesinlikle sizde bir şey var .......

zaman zaman bu tür arızalara rastlanır ama sizinki gibi üst üste gelmesi sizin kısmetinize ....isterseniz söyle bir şey yapın yeni konu  herkes son bir yıl içinde bora -golf veya polosuna yaptırdığı işlemleri yazsın ...

ben buraya ilk olarak yazıyım :

25000 km ve bir yıl içinde 2 adet viraj demir lastiği ve bakım yapıldı o kadar ...(nazar değmesin vw ye )

lütfen konu başlığınızı değiştirin.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2010, 08:57:39 Gönderen: nakres »
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon