Gönderen Konu: Sağ Ön kapı Işığı yanmıyor  (Okunma sayısı 50852 defa)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sağ Ön kapı Işığı yanmıyor
« Yanıtla #42 : 20 Nisan 2011, 17:38:47 »
ANKARDA ÇOK ELEKTİRİKÇİ VAR AMA HİÇ BİRİDE Bİ ... BİLDİGİ YOK SİZİN BİLDİGİNİZ YER VARSA YARDIMCI OLURMUSUNUZ?

benim bildiğim yok ama sonucta dünya meselesi değil o sivici çıkarıp yenisini takacak mevzu bu kadar hocam
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı turan59

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 23 Nisan 2011, 09:42:59 »
arkadaşlar aynı sorun benim aracımdada var. Kronik rahatsızlık diye düşünüyorum bu sorunuwd 40 kullandık fayda etmedi.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 23 Nisan 2011, 14:42:14 »
wd 40 faydalı bir şey sanılıyor fakat  abartıldığı kadar iyi bir şey değil
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 24 Nisan 2011, 00:34:20 »
hiçbir faydası olmadı aksine daha kötü etti. ya arkadaşlar aracın kapılarının belirli aralıklarla yağlanması gerekiyor mu ben ayda bir wd40 ile yağladım çok kötü bir hal aldı birde 10 tl ye sprey yağ aldım onunla yağlamaya başladım sarı mavi kutulu wd40 a benziyor.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 24 Nisan 2011, 10:58:42 »
wd 40 aslında yağ çözücüymüş(kaynak İnternet :))olan yağı da temizliyor diye biliyorum
çok az da yağlama özelliği var ben de wd40 ı en başta çok faydalı bir şey sanıyordum  :)
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı tarihcifss

• BORA 1.6 COMFORTLİNE....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 25 Nisan 2011, 19:21:57 »
tekrar sıktım vd 40 bu sefer kapı koluunu çekip içine sıktım yine de bişey değişmedi arkadaşlar..bir örnek de benden..slmlar..
BEŞKAZALI tarihcifss

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 25 Nisan 2011, 23:15:19 »
wd40 hikaye ustanın yolu gözüktü bize

Çevrimdışı demahmet

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 28 Nisan 2011, 05:56:36 »
Arkadaşlar,ben wd40 ı işim gereği her gün kullanıyorum.wd40 pas sökücüdür.wd40 sıktığınızda daha kötü oluyorsa muhtemelen kilitin içindeki yağ özelliğini kaybetmis kirlenmiştir,bunun üzerine wd 40 sıkarsanız sadece biraz daha sıvı hale getirirsiniz,kilitin içini bez parçasıyla temizleyip sonra wd40 bolca sıkın daha faydalı olur.ayrıca bu kilit için geçerlidir eger siwiç bozulmuşsa kapının sökülmesi gerek,beyin falan hikaye devre üzerinde kolu kapıdaki kilite bağlanan bir siviç,kontağı oksitleniyor veya bozuluyor oksitlenmişse molykote kontak spreyi sıklır olay biter,bozulmuşsa 30 tl ye swiç alınıp devre üzerine lehim yapılır.Güvenmediğiniz tamirciye yaptırmayın beyin dediği swicin takıldığı elektronik kart oda kolay kolay arızalanmıyor,arızalansada emin olun sadece ışıkta problem yaşamazsın kapıyı komple açamazsın.dolandırıcı tamircilere dikkat...

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 28 Nisan 2011, 18:58:38 »
Arkadaşlar,ben wd40 ı işim gereği her gün kullanıyorum.wd40 pas sökücüdür.wd40 sıktığınızda daha kötü oluyorsa muhtemelen kilitin içindeki yağ özelliğini kaybetmis kirlenmiştir,bunun üzerine wd 40 sıkarsanız sadece biraz daha sıvı hale getirirsiniz,kilitin içini bez parçasıyla temizleyip sonra wd40 bolca sıkın daha faydalı olur.ayrıca bu kilit için geçerlidir eger siwiç bozulmuşsa kapının sökülmesi gerek,beyin falan hikaye devre üzerinde kolu kapıdaki kilite bağlanan bir siviç,kontağı oksitleniyor veya bozuluyor oksitlenmişse molykote kontak spreyi sıklır olay biter,bozulmuşsa 30 tl ye swiç alınıp devre üzerine lehim yapılır.Güvenmediğiniz tamirciye yaptırmayın beyin dediği swicin takıldığı elektronik kart oda kolay kolay arızalanmıyor,arızalansada emin olun sadece ışıkta problem yaşamazsın kapıyı komple açamazsın.dolandırıcı tamircilere dikkat...

bilgi için teşekkürler
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı tarihcifss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 29 Nisan 2011, 19:35:17 »
dostlar bu ön orta ışığın da yanmaması olayı swic ile alakalı değil mi? bugün 1.9 bir boraya bindim aynı model (2000) adamın orta lambası yanıyordu..içten yıkıldım..:( benimki yanmıyordu..bilmiyorum swic mi lamba mı? ama lambanın içini açtım ampulde bir sıkıntı yok gibiydi..lakin onun ayar düğmesi düşmüş...onu direk kapıya bağlasak bir devre oluşturup acaba olur mu? swic deilse hani..yorumu olan var mı acaba?
BEŞKAZALI tarihcifss

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 29 Nisan 2011, 21:13:38 »
şayet bir kapıyı açınca yanıp başka bir kapıyı açınca yanmıyorsa muhtemelen yakmayan kapının sivici  :) bozuktur
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı tarihcifss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 29 Nisan 2011, 21:58:03 »
yok iki kapı için de yanmıyor ön üst lambam..ama orta lambamın açma kapama-kapıya uyarlama düğmesi yok aldığımda da yoktu...bu arada sağ kapı iç lambam yanmıyor..
BEŞKAZALI tarihcifss

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 29 Nisan 2011, 22:11:28 »
yok iki kapı için de yanmıyor ön üst lambam
derken tavan lambasından bahsetmiyor musunuz? yanmayan kapı lambası siviç gibi duruyor
arka kapıları açınca da yanmıyor mu tavan lambası ?yanıyorsa ön 2 kapının sivici gidik galiba
tam emin değilim tabiki acaba aynı şeylerden mi bahsediyoruz :)
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı tarihcifss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 29 Nisan 2011, 22:37:47 »
arka  tavan lambaları yanıyor.lakin ön  tavan lambası yanmıor sorun bu..
BEŞKAZALI tarihcifss