Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Sağ Ön kapı Işığı yanmıyor  (Okunma sayısı 50742 defa)

Sağ Ön kapı Işığı yanmıyor
« : 30 Mayıs 2009, 12:06:01 »
Merhaba arkadaşlar. Sizlere yeni katıldım. Artık benimde 3 aydır bir BORAM var. Sizlerel bir sıkıntımı paylaşmak istiyorum acaba böyle bir şey başına gelen var mı? Arabanın sağ ön kapısının altındaki kırmızı lamba yanmıyor ve kapıyı açtığımda arabnın içinde bulununan aydınlatma ışığıda yanmıyor ve ekranda kapı açık işareti çıkmıyor. Bunu ustama sordum. Kapıda bulununan bir beyin varmış bütün elektrik düzeni oradan geçermiş o arızlanmış dedi. Zararı olmaz diyo. Parçanın fiyatı çok fazla. Acaba sizlerden birinin başına böyle bir şey geldimi. Bir Bildiğiniz var mı? Benimle paylaşırsanız sevinirim.[/color]

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
Ynt: Sağ Ön kapı Işığı yanmıyor
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2009, 12:35:28 »
bnmde sol ön kapı yanmıyor... ustama götrüdüm.. bana kapı açıldıktan sonra kilidin ufak bi butona temasıyla mekaznizmanın harekete geçtiğini söledi...arızanın ancak  kilidn sökülmesinden sonra giderileceğini ekledi... eğer aracınızda alarm vs varsa kendi kendini devredışı bırakır... bende alarm taktıracağım o zaman götürdüğümde kilidi söktürüp arızayıda hallettireceğim...
quattro

« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2009, 15:48:31 »
Kapıdaki swich arızalanmış olabilir.Uygun fiyata çıkmacılarda bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum...
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2009, 17:42:53 »
evet aracımda alarm var ustamda şunu demişti olmaz ama belki anahtar kontakta iken kapıları kilitleyebilir. Demişti ilginiz için teşekkürler arkadaşla

Çevrimdışı eramax

• Araba Alman Olsun Taştan Olsun !
« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2009, 23:28:09 »
aynı sorun bendede var.sol ön kapı yanmıyor.bütün kapı döşemenin sökülmesi gerektiği söyledi usta.yani uzun iş dedi.

« Yanıtla #5 : 15 Haziran 2009, 01:20:13 »
aynı sorun bendede var.bu araçların kapı kilitlerindeki siviçler son derece dayanıksız.zamanla aşınma yapıyor.kilidin sökülüp buradaki sviçlerin bir kaç çekiç darbesiyle ayarlanması sorunu çözücektir.aksi taktirde kilidin değişmesi gerekir.o da 250-300 lira civarı

« Yanıtla #6 : 25 Haziran 2009, 14:59:44 »
kilidi sökmeyin yada swiç' e çekiçlede yanaşmayın  :) kilidin olduğu yere 1-2 gün aralıklarla kontak sprey sıkın sorununuz büyük bir olasılıkla düzelecektir(kablosunda sorun yoksa) .Sakın swiç için kilit değiştirmeyin bence!
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2009, 15:01:02 Gönderen: ilyass »

« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2009, 16:58:53 »
Çözüm yollarınız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı eramax

• Araba Alman Olsun Taştan Olsun !
« Yanıtla #8 : 28 Haziran 2009, 16:09:42 »
deniyelim bakalım inşallah düzelir.ayrıca kontak sprey nasıl bişey tarif edermisin.direk böylemi isteyecez"kontak sprey"?
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2009, 16:11:32 Gönderen: eramax »

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
« Yanıtla #9 : 28 Haziran 2009, 23:54:35 »
deniyelim bakalım inşallah düzelir.ayrıca kontak sprey nasıl bişey tarif edermisin.direk böylemi isteyecez"kontak sprey"?

"WD40" isteyeceksiniz  ;D  ;D
quattro

« Yanıtla #10 : 29 Haziran 2009, 13:05:40 »
Geçenlerde bir arkadaşla konuştum bu problemi. Parçanın adını bilmiyorum ama kilit beyni diye söyleyim, orada bulunan bir iletken parça varmış. Bu parça zamanla yıpranırmış. Onun arabasındada olmuş. Bir elektirik ustası doğan marka bir aracın kilit sisteminden o parçayı sökmüş boraya takmış. Böyle bir çözüm yoluda varmış. Bakalım eğer problem o elektirik aksamında değilse spreyle çözüme bakacaz.

« Yanıtla #11 : 29 Haziran 2009, 17:04:25 »
kesinlikle sorunun kaynagı kapı switch leri kapı switch i aractan şase almıor ve lambayı yakamıor. switch basılı kalmıs veya arızalanmıstır konak spreyi işinizi görebilir ama beyin diye bişey oldugunu zannetmiorm kapı içinde baska bi elektrikciye (tanıdıgınız ) göstermenizi tavsiye eederim

« Yanıtla #12 : 10 Eylül 2009, 04:19:48 »
benimde sol ön kapı ışığı yanmıyor. :-[

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
« Yanıtla #13 : 10 Eylül 2009, 10:26:29 »
kapı içinde  neyin  beyini varki  acep  yada  o  ustanın...  varmı acep:?

ayrıca ''kontak sprey ''  e  hala gülüyorum  kontak sprey
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ