Gönderen Konu: Sabahları Gaz Yememe Sorunu  (Okunma sayısı 6224 defa)

Çevrimdışı chef sami

• Profili Görüntüle
Sabahları Gaz Yememe Sorunu
« : 09 Mayıs 2008, 16:37:10 »
Arkadaşlar herkese merhaba;
Aracım 2000 Bora Comfortline. Sabah çalıştırdığımda gayet güzel tek marşta çalışıyor, fakat tam kalkacağım sırada gaz pedalı kontrolümden çıkıyor, devir saati en alt seviyelere iniyor, çoğu zamanda stop ediyor, bende stop etmesin diye bayağı bir gaz vererek kalkıyorum. Bir arada devir saati devamlı oynuyordu, ve kırmızı ışıkta durduğumda stop ediyordu, forumu dolaşırken pololarda olan gaz kelebeği sorununu okudum, bende temizledim diğer sorunlarım çözüldü ama bu sorun devam ediyor. Belliki başka bir sorun var anlayan veya önerisi olan arkadaşları bekliyorum....Şimdiden çok teşekkürler ,kazasız, cezasız ve hayırlı sürüşler herkese...

Sami Demirer
Chef Ankara

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sabahları Gaz Yememe Sorunu
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2008, 16:44:16 »
boğaz kelebeği

site içinde arama yaptırırsanız aynı seyler arkadasların basına geldi okursanız yardımı dokunuz ii günler
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı AhMeTH61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2008, 23:33:36 »
Muhtemelen boğaz kelebeğinden kaynaklanan bir problemdir.Boğaz kelebeğini temizledikten sonra aynı problem devam ederse.Herhangi bir servise başvurmanızı öneririm.

Çevrimdışı chef sami

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Mayıs 2008, 16:14:37 »
Teşekkürler arkadaşlar. Gaz kelebeğini temizledim pırıl pırıl oldu bazı problemlerim çözüldü ama bu gaz kesme olayı devam ediyor sorunum bu .ben servise bir gideyim en iyisi tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı Jankart

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2008, 22:33:18 »
dostum bende 2001 model bora var. aynı sorunları bende yaşadım. çözümü teknik olarak degil sadece yakıt ile ilğili katkısı çok olan yakıtlarda bu sorunu yaşıyormuşuz. yakıtı degiştirdim. iki depo yakıt bittikten sonra benim bu sorunum kendiliğinden çözüldü. sende yakıt aldıgın istasyonu degiştir. iki depo sonucunda arızan kendiliğinden düzelir.

Çevrimdışı chef sami

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Temmuz 2008, 18:14:39 »
teşekkürler...