Gönderen Konu: Bora motor modifiyesi ?  (Okunma sayısı 33552 defa)

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bora motor modifiyesi ?
« Yanıtla #28 : 10 Ağustos 2008, 18:53:28 »
hiç ugraşma at 2 tane vwtr.net stickeri 10 hpden 20 hp  tatmin olursun eminim turbo mutbo cip egzoz işine girme illlah edersin^^ :)

Çevrimdışı burak0634

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 22 Ekim 2008, 23:33:00 »
arkadaşım yapmak istediğin ve katlanabileceğin bedele göre bişeyer olur ben hava filtresi ve egzos sistemi yaptım şu an bende 15 beygir farketti sonrasında yapmak istediğn dediğim gibi maliyet len alakalı turbo bile yaparsın yurt dışında nele ryapıyolar neler yeterki yapmak iste ve masrafa kıy yani:))) ;D

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 23 Ekim 2008, 00:15:45 »
civic herkezde var giderim benim poloya 1,9 tdı motor koyarım 130 ps passatlarla 106 larla civiclerle kalkarım abi farkımız olsun vw ci olarabosver civic i  ;D

Çevrimdışı burak0634

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 23 Ekim 2008, 00:33:49 »
arabaya yapmak istediklein hayal gücüylen ve paraylan alakalı ben doğan bile yaptım cabrio ve 2000 cc 4 çeker 230 beygir ama boranınşekli ne bayıldım ve aldığımdna bu yana satmayı hiç düşünmedim çok seviyorum arabamı ama buna öyle 200 beygir gii bi hayalim yok amacı sadece yakışıklı bir araba yapmak

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 01 Mayıs 2009, 21:54:58 »
 unichip nedir ve nasıl takılır ve kutu içinde filitre HKS konusunda 'da açıklayıcı bilgi rica ediyorum saygılarımla...<
arabamdan memnunum çok yüklenmek de istemiyorum dersen;

Arkadaşların dediği gibi, hutu içi filtre (HKS tavsiye ederim) Egzozu da birazcık rahatlatırsın...

Belki senin şanzımana göre daha kısa bi ayna/mahruti bulursak da iş görür,

Reklam : Unichip takalım :) 120 bg civarlarını yakalarız sanırım, gaz tepkisi daha iyi olur, normal kullanımda da yakıtın düşer

Yok daha fazla bişiler yapmak istiyorum düşüncesindeysen Borayı sat güzel bi MK3 GTI al, onu daha da hızlı yapmak ve daha hızlı durdurmak daha kolay

Çevrimdışı pacific

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 11 Mayıs 2009, 16:52:39 »
merhaba koc arkadasım
yorumları okudum cokta guzel fıkırler var ama sana sadece bır kac tavsıyem olabılır
sana soylenen tum tavsıyelerıde unut cunkı ben 10 yıllık volkwagen deneyımı olan bır mekanıkcıyım
bora 1,6 16v BCB motor kodlu bu araca 3 sey yapabılırsın
1- motor yazılımını degıstıreceksın kesınlıkle chıp degıl yazılım 500 ytl ye yapıyolar 9 hp
2- acık hava fıltresı takarsın emıs kısmınada vakuma yardımcı olacak sekılde turbulans aparatı takarsın 3 hp
3-kesınlıkle katalızorlere dokunmamak sartıyla son susturucuyu degıstırısın 3 hp
 bundan baskada ne yaparsan motora zarar kesene zarar cevreye zarar verırsın bana yetmez dersen husrana ugrarsın solım ..
saygılarımla

eyüp ustacım bu dediklerin sadece 16v'lerdemi oluyo.
bizim otomatik 8'likler için ne yapsak

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 11 Mayıs 2009, 21:49:41 »
EVET bende'de 8 lik otomatik var ne yapabiliriz yukarıda sordum ama usta cevap vermeyi uygun görmedi galiba!!! sadece kalkışlarda biraz daha iyi bir tepki versin yani 10 hp cıvarında yeter tabi yakıtımızı artırmadan bana çok bile şehir içi kullanımda biraz daha rahatlık yani o kadar saygılarımla... :tamamdir

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 14 Mayıs 2009, 02:31:25 »
EVET bende'de 8 lik otomatik var ne yapabiliriz yukarıda sordum ama usta cevap vermeyi uygun görmedi galiba!!! sadece kalkışlarda biraz daha iyi bir tepki versin yani 10 hp cıvarında yeter tabi yakıtımızı artırmadan bana çok bile şehir içi kullanımda biraz daha rahatlık yani o kadar saygılarımla... :tamamdir
Arkadaşlar son zmanlarda müsait olup formu takip edemedim kusuras bakmayın.
Senin araba 2001 model sanırım senin aracına katalizör iptali yapılabilir fakat yakıtı biraz artabilir ayrıca chip yaptırmanda kalkışlarda bariz bir fark yaratacaktır aslına bakarsanız aracın kalkışı otomatiklerde tork konvertörüyle alakalıdır birazda eğer yurt dışında tanıdığı olan varsa performans amaçlı tork konvertörleri  varmı yokmu diye kontrol ettirebilir.Bunu şu şekilde düşünün otomatik araçlarda tork konvertörü motor verimnin yaklaşık % 15 ni düşürmekte amaç o % yi minumum seviyeye çekmek.EN MARAFSIZI KATALİZÖR İPTALİ VE YAZILIM ATTIRMAK.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 14 Mayıs 2009, 12:05:33 »
sayın ustam benim arabam 2002 komfortline almanyadan aldım ve orada'da akrabalarım var yakıtı zaten manuellere göre biraz fazla biraz daha artarsa hiç' de iyi olmaz araba mükemmel ama işte böyle sorunlarıda var amacım yakıtı artırmadan bir çözüm bulabilmek özellikle hız sabitleyiciyi yokuşlarda kullanırken yakıtı oldukça fazla sizden ricam yukarıda yazmışsınız ama bana en uygun işlem ne olur ve ne kadara mal olur arabam AVU motor dediğim gibi 10 hp bana çok uygun yinede ayrıntılı bilgi vermeniz mümkünmü acaba SAYGILARIMLA...
Arkadaşlar son zmanlarda müsait olup formu takip edemedim kusuras bakmayın.
Senin araba 2001 model sanırım senin aracına katalizör iptali yapılabilir fakat yakıtı biraz artabilir ayrıca chip yaptırmanda kalkışlarda bariz bir fark yaratacaktır aslına bakarsanız aracın kalkışı otomatiklerde tork konvertörüyle alakalıdır birazda eğer yurt dışında tanıdığı olan varsa performans amaçlı tork konvertörleri  varmı yokmu diye kontrol ettirebilir.Bunu şu şekilde düşünün otomatik araçlarda tork konvertörü motor verimnin yaklaşık % 15 ni düşürmekte amaç o % yi minumum seviyeye çekmek.EN MARAFSIZI KATALİZÖR İPTALİ VE YAZILIM ATTIRMAK.

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 17 Mayıs 2009, 00:04:33 »
vw bora-01 AVU Motor euro 4 normlarında bir motor olduğu için dediğim gibi katalizör iptali yapılamayacak malesef.Bunun sebebi ise katalizör sonrasında bulunan lambda sensörü katalizör iptalinden dolayı yanlış bilgiler vermesi.Ben daha önceki yazımda başka bir motor diye tahmin ettiğim için kat. iptali önermiştim bu durumda sizin yapabileceginiz sadece motor kontrol ünitesi yazılımının değiştirilmesi.Bildiğim kadarıyla 7-10 hp arasında güç artışı sağlıyor ve 500 ytl civarında bir ücretle yapan yerler biliyorum.Yakıt konusuna gelince pek fazla bir artış olmaz sanırım hatta uzun yolda düşebilirde ama kat iptalinde yakıt sarfiyatı kesin yukselir.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 17 Mayıs 2009, 13:32:09 »
ÇOK Teşekkürler ustam peki bu ünichip ,süperchip vb. güçlendiricileri önerirmisiniz yani fikir ve bilgi alma açısından soruyorum birde hızlı kalkış cıhazı var ne dersiniz. Bunlar bizim arabaların ilk kalkışlardaki biraz tembelliğini gideririmi ve yokuşlarda artı güç sağlarmı??? Şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #39 : 17 Mayıs 2009, 20:33:51 »
açıkça yazmış yukarda eyüp usta, ben yanlış anlamadıysam. chip değil yazılım attırın diye. ;)

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 19 Mayıs 2009, 21:14:51 »
evet drıver deneyeceğim ama adanada nasıl bulunur sağlıklı bir düzenleme yapılabilecekmi acaba işte bu sorunlar biraz canımı sıkıyor çünki her yerde yapılamaz diye düşünüyorum...

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 21 Mayıs 2009, 21:39:03 »
ÇOK Teşekkürler ustam peki bu ünichip ,süperchip vb. güçlendiricileri önerirmisiniz yani fikir ve bilgi alma açısından soruyorum birde hızlı kalkış cıhazı var ne dersiniz. Bunlar bizim arabaların ilk kalkışlardaki biraz tembelliğini gideririmi ve yokuşlarda artı güç sağlarmı??? Şimdiden teşekkürler...
Bu tip aparat ve cihazlar araçların bazı sensörlere bağlanıyor ve yanlış bilgiyi kontrol ünitesine ileterek güç artışı saglıyor ne ateşleme nede emisyon haritasını değiştiriyor bu nedenle pratik fakat ne kadar sağlıklı bişey diyemem .
Ben yazılımdan bahsediyorum direk ateşleme püskürtme emisyon haritasının değişimi . Eğer kararında yapılırsa tasarruf bile sağlayabiliyor.
Dikkat ısırır !!!