Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Rolanti dengesizliği ?  (Okunma sayısı 11389 defa)

Rolanti dengesizliği ?
« : 06 Eylül 2007, 11:14:54 »
Otm vıteslı bora mın bı kac haftadır devam eden kı ılk basta acaba benzın den mı dıye dusunmustum rolantı dengesızlıgı var . Devır saatındekı ıbre hıc sabıt durmuyo arac bekleme konumundayken ve gece farlar ve klıma acıkken bu ıyıce artıyo . Bu ne tur bı arıza olabılır acaba ? Bırde vıtes gecıslerını de daha fazla hıssetmee basladım bununla bı ılgısı de var mı onu da bılmıyorum arabam 90 bın km de...Önerılerınızı beklıyorum sımdıden tessekkurler.

Ynt: Rolanti dengesizliği ?
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2007, 12:43:07 »
Çok basit bir cevap olacak ama rolantisi düşük olabilir. Bende de o sıkıntı var. Mesela farları açınca biraz rolanti düşüyor, fanı açınca da aynı şekilde oluyor. Bir kontrol ettirmende fayda var.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2007, 13:11:42 »
benim arabada da var  sorun manuel olarak fanı açıyorum devirde bi oynama oluyor bi kontrol ettirmek iyi olur bencede
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2007, 13:22:38 »
Valla sadece far acınca degıl genelde var bu olay bende..devamlı oynuyo ıbre...

« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2008, 01:51:09 »
Arkadaşlar bende de devir saatiniörnek 3000 e getirip sabit tutuyorum devir ve gaz pedalı kendiliğin düşüyor niye yapar böyle

Çevrimdışı Suti

• VW Tech
« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2008, 21:49:12 »
Gaz kelebeği adaptasyonu en basit cözüm olabilir,

3000 devirde sabit tutmaktaki duruma mudahele eden de EPC, EPC yoksa bile gaz kelebeği elektrikli, oynar oyle o

« Yanıtla #6 : 31 Ocak 2008, 09:40:50 »
bu bir arıza mı anlayamadım yoksa kafana takma mı diyorsun

Çevrimdışı Suti

• VW Tech
« Yanıtla #7 : 01 Şubat 2008, 11:09:02 »
yani kafana takma, 3000 devir ustunde hiç dengesizlik yapmaz, ama altında iken sabit devirde tutamazsın, gaz pedalına bişi vuruyomuş gibi hissedersin devir bi duser bi istediğin yere gelir

normal yani

« Yanıtla #8 : 21 Şubat 2008, 00:18:16 »
Otm vıteslı bora mın bı kac haftadır devam eden kı ılk basta acaba benzın den mı dıye dusunmustum rolantı dengesızlıgı var . Devır saatındekı ıbre hıc sabıt durmuyo arac bekleme konumundayken ve gece farlar ve klıma acıkken bu ıyıce artıyo . Bu ne tur bı arıza olabılır acaba ? Bırde vıtes gecıslerını de daha fazla hıssetmee basladım bununla bı ılgısı de var mı onu da bılmıyorum arabam 90 bın km de...Önerılerınızı beklıyorum sımdıden tessekkurler.
halen sorunun devam edıyosa aracı en yakın bı serviste can adaptore bağlat+ kelebek ünitesini temizletip adaptasyon olayını gerçekleştir derim :tamamdir

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #9 : 21 Şubat 2008, 00:23:52 »
arıza lamban yanmıyorsa ki anladığım kadarıyla yanmıyor önemli bişiy değil klima vs gücünü motordan aldığı için devir saatinin oynaması doğaldır...
Mk3 gti

« Yanıtla #10 : 04 Mart 2008, 20:20:48 »
Arkadaşlar ben de de var bu sıkıntı..Ama sadece sıcaklık 90C yaklaşınca oluyor..Ciddi düşüş kaybı da yaşıyorum..Hava filtresi yanındaki sensöre ne deniyor ve kendim değiştirebilirmiyim..Bilen var mı?
***********  FAAVE...HALK  ARABASI...***********

ALMANLAR BMW VE MERCEDESİ SATMAK İÇİN; VOLKSWAGENİ DE  BİNMEK İÇİN YAPARLAR..

« Yanıtla #11 : 08 Mart 2008, 13:01:45 »
hala fırsat bulupta gıdemedım tamırcıye yada servıse ve sorun hala devam edıyor hatta bazen durdugumda stop edıyor arac. Rolanti o kadar dusuyor kı ayagımı frenden cektıgımde normalde otmatık arabalarda genelde oyledır kendılıgınden harekete gecmesı gerekırken benım kı yerınde kalıyor nerdeyse.. Bu kelebek ünitesi nedır ve en uygun bu temıslık ıslemını ıstanbulda avrupa yakasında nerde yaptırabılırım tavsıyelerınızı beklıyorum arkadaslar..