Gönderen Konu: Vites geçişlerinde sorun  (Okunma sayısı 20217 defa)

Çevrimdışı moseymen

• Profili Görüntüle
Ynt: Vites geçişlerinde sorun
« Yanıtla #14 : 16 Temmuz 2007, 09:58:01 »
Araba özel servisime 100m kala kilitlendi. vites kutusu indi. Ayırdık ve döküm olan parçaların dahi parça pincik olduğunu gördük. Gerkekten önceki sahibi arabayı haşat etmiş ben daha 2000km yapmamıştım.

Ustalar sorunun arabayı zorlamakta buluyorlar. 2'de kalkma, pati yapma elfreni ile dönme vb. zorlamaların yıprattığını da eklediler.

Acente orjinal  vites kutusu fiyatı 5800ytl ki 6 viteslisi nekadardır. Bir daha sorun olursa 6 vitesli alırım. şimdilik muayyer parça ile idare edeceğiz.

VW BORA 1999 COMFORTLINE

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 16 Temmuz 2007, 11:49:57 »
Geçmiş olsun hocam.. İnsanlar nasıl böyle davranıyorlar arabalarına hayret ediyorum ya...

Çevrimdışı haktas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 29 Şubat 2008, 22:25:27 »
Geçmiş olsun kardeşim..Söylediklerine en olarak ofset oranları uygun olsa bile 17 inch jant kullanılmamalıdır..Bora için en uygun jant 195-65 r 15 tir..Aksini kullanan arkadaşlar da senin yaşadıklarını yaşayabilirler...Hor kullanmaya hatalı lastik ebadını da ekleyelim..
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2008, 22:27:12 Gönderen: haktas »
***********  FAAVE...HALK  ARABASI...***********

ALMANLAR BMW VE MERCEDESİ SATMAK İÇİN; VOLKSWAGENİ DE  BİNMEK İÇİN YAPARLAR..

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Temmuz 2008, 02:57:06 »
selam arkadaslar
dostum kımseyı dınleme sen gıt cıkmamı buluyonn sıfırmı alıyon bı tane ordınal sanzıman bul baskı balatanı yenıle vıtes kolunada adam gıbı bı ustaya ayar yaptır.senın ılk problemınde vıtes ayarıymış zaten . bunların alayında bu hastalık var aradabır ayarlattırcan istanbulda olsan gel ben halledım.
gecmıs olsun dıkkatlı kullan derım .
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı veysel1967

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 24 Nisan 2009, 22:21:59 »
sevgili arkadaşlar uzun süredir vw bora 2000 comfortline kullanıcısıyım ama foruma yeni katıldım önce hoşbulduk diyorum. İzninizle bir sorun eklemek istiyorum. Benim aracımda birinci vitesten ikinci vitese geçerken seri geçöiş yapma durumunda ses veriyor ancak fasılalı geçiş yaptığımda aynı sorunu yaşamıyorum.Sizlerde de aynı sorun oluyormu ? Çözümü nedir zararı varmıdır?

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 25 Nisan 2009, 09:12:44 »
merhaba

aracınıza vites ayarı yaptırdığınızda sorununuz ortadan kalkacaktır .tabiki vites mekanızmasında herhangi bir aşınma veya eğiklik yok ise.....
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 25 Nisan 2009, 09:25:33 »
sevgili arkadaşlar uzun süredir vw bora 2000 comfortline kullanıcısıyım ama foruma yeni katıldım önce hoşbulduk diyorum. İzninizle bir sorun eklemek istiyorum. Benim aracımda birinci vitesten ikinci vitese geçerken seri geçöiş yapma durumunda ses veriyor ancak fasılalı geçiş yaptığımda aynı sorunu yaşamıyorum.Sizlerde de aynı sorun oluyormu ? Çözümü nedir zararı varmıdır?
Veysel bey genelde bu tip sorunlar debriyaja tam basılmadığı için şanzıman içindeki dişliler hızını düşürmeden vitese geçirmeniz nedeniyle dişlilerin birbirine çarpma sesidir eğer debriyaja tam bastığınıza eminseniz 2. vites senkromençinin aşınmaya başladığı anlamına gelir.
Ama benimde tavsiyem ilk olarak vites mekanızmasını ayarlatmanızdır çünki kolay yapılır ve masrafı yoktur sadece ayar.Eğer ayardan sonra bir düzelme olmazsa yaklaşık 400 tl gibi bir masraf çıkma olasılığı vardır.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı Captan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Ekim 2009, 21:07:34 »
Merhaba arkadaşlar ben 2002 den bu yana vw.kullanıyorum sizi yeni keşfettim kusura bakmayın,,
arkadaşım senin vites zorlanması ile ilgili şunu söyleyebilirim şanzumanın orda vites kolunu tutan iki ucu konik lastikli 20 cm.uzunluğunda çubuk var onu değiştirirsen sorun biter.