Gönderen Konu: otomatik vites değişmiyor  (Okunma sayısı 25959 defa)

Çevrimdışı borask 2003

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Bora 2003
otomatik vites değişmiyor
« : 21 Ekim 2014, 23:11:45 »
Merhaba arkadaşlar. Daha önce de yazmıştım ama arızayı yanlış bildirmişim. Selenoid valfi arızası. Araba D viteste 3.viteste takılı kalıyor ve yığılma yapıyor. Bodrum da yaşıyorum İzmir de otomatik şanzımancıya yönlendirdiler. Sıkıntı büyük mü gerçekten çok masraf çıkarırmı bana. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.  Araba 2003 model.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: otomatik vites değişmiyor
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2014, 11:30:17 »
Geçmiş olsun. Selenoid valf, şanzıman yağı, filtresi değişip adaptasyon yapılması gerekli. Mutlaka işin ehli bir ustada yaptırılmalı, eğer tanıdığınız biri yoksa yetkili servise danışılabilir. Yaşadığınız yerin çevresinde tanıdığım usta yok.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı borask 2003

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2014, 11:47:37 »
Geçmiş olsun. Selenoid valf, şanzıman yağı, filtresi değişip adaptasyon yapılması gerekli. Mutlaka işin ehli bir ustada yaptırılmalı, eğer tanıdığınız biri yoksa yetkili servise danışılabilir. Yaşadığınız yerin çevresinde tanıdığım usta yok.
İlginize teşekkur ederim. Ne yazıkki benim de bu bölgede tanıdığım usta yok. Yetkili servis şanzıman ı söküp Ankaraya yollayacağız diyor haliyle masraf artıyor. Özel serv. Usta da izmir re bir şanzıman ustasına yönlendirdi. Sanırım izmir daha makul hiç olmazsa şanzıman sökülmeden yapılır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2014, 12:30:23 »
Kendi ilinize yakın bir özel servis yada iyi şanzıman ustası bulup ona gösterin..Her vitesin selenoid valfi var uzun süre kullanacaksanız yağı boşaltmışken tümünü değiştirin yağı ve filtreyide yenileyin bunlar çok maliyetli değil sel.valften başka bi sıkıtı yoksa şanslısınız bunun için sanzıman açılmıyor fakat yağ boşaltılıyor.aracınız şuan safe modda şanzımanı korumaya alıp 3.viteste çalıştırıyor.

Çevrimdışı borask 2003

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2014, 12:54:18 »
Verdiğiniz bilgiden dolayı teşekkürler. Şükür başka sorun yok kaçırma felan yapmıyor. Bu sorunuda artık ustanın yönlendirdiği izmirdeki şanzımancıda halletmeye çalışacağım.

Çevrimdışı hhakan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Bora
« Yanıtla #5 : 26 Kasım 2014, 18:07:32 »
Kardeş izmirden usta bulabildin mi ? Bulduysan memnun kaldın mı?

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #6 : 27 Kasım 2014, 13:20:54 »
benim eski golfte ısındıgı zaman bunu yapıyordu 2. vitesten ya hiç bırakmıyordu yada cok gec bırakıyordu. stop edip calıstırınca geciyor vites ama gene yırtınarak. sonra baktırdım bişeyi yok dediler bi hafta fazla yüklenmeden kullandım gene aynı arızayı kafaya koydum bi kere ya olcak ya hiç olmuycak bizim sanayici arkadasa götürdüm dedim şuna koy ya 150 mlim eklettim sonra bırakmama gecti fakat gec birakma devam ediyordu sonra arabayı öyle sattım ne oldu bilmiyorum bi nevi kurtuldum diyorum simdi 1,9 TDİ yag gibi akıp gidiyor masallah.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2014, 13:25:00 Gönderen: okaykay_1 »
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2015, 00:20:17 »
Sonucu bekliyoruz!
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı borask 2003

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Mart 2015, 21:39:11 »
Sonuç  tüp takılırken motor iç tesisatının içine etmişler. Arabada dogal olarak elektronik arızası veriyordu. Bakalım çıkma tesisat bulduk değiştiriliyor. İnşallah düzekir. Bu arada iyi usta bulmak çok önemli yoksa insanı arabadan soğutuyorlar.

Çevrimdışı Çapçe

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Ocak 2016, 17:10:08 »
Benimde otomatik vites değişmiyor 3 de takılı kalıyor vag'a bağlandığında şu hatayı gösteriyor  ""00545 (031) motor/şanzıman elektrik bağlantısı kopukluk/şaseye doğru kısa devre statik "" neden olduğunu bilen varmı

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #10 : 31 Ocak 2016, 00:57:03 »
Benimde otomatik vites değişmiyor 3 de takılı kalıyor vag'a bağlandığında şu hatayı gösteriyor  ""00545 (031) motor/şanzıman elektrik bağlantısı kopukluk/şaseye doğru kısa devre statik "" neden olduğunu bilen varmı
sanzimanin uzerinde bi soket var onu kontrol edin muhtemelen cikmistir yerinden. Sanziman aracin beyni ile iletisim kuramiyor guvenli modda calisiyordur surekli

Çevrimdışı HIZALIM

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Mart 2016, 11:41:57 »
Aynı sorun benim araba da da var
2004 bora pasific otomatik vites aracım
Vites 3 vites de sabit kaldı bilgisayar.a bağlattim
Devir sensör.u arızası çıktı acaba devir sensör.u nu degistirmek için şanzıman inecek mi sensör Nerede bilgisi olan varmı?

Çevrimdışı dargsgolf3gti

• Volkswagen Türkiye bora
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: bora 1.6 comfortline 2001 otomatik
« Yanıtla #12 : 25 Nisan 2016, 06:46:14 »
arkadaşlar bnde 2001  bora comfortline var dün  hararaet müşürün baglı oldugu su falanşı  catlamış yolda hareret yaptı   su azalmış  az bir hareret yaptı   cektik kenara  usta ile yeni   parcayı degiştik   ordan coıktıkdan sonra araba 3 vitesde kalkıyor   düzdede yokuşdada 4000 devir 100km geciyor ama  ne düşüyor vites ne ckıyor   acaba orda  hortumlarla ugraşırken  soket  falan mı cıktı   yada sıcak su  sketin üstüne mi geldi   hararet müşürn  baglı oldugu  su falanş ı  t  gibi   bir palstik boru   onun oaralardamı bu şanzımanın soket  vs leri 05366234217

Çevrimdışı buzel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Nisan 2016, 16:54:19 »
Devir sensörünü indirmek için şanzımanın inmesine gerek yok.  yetkili servisten orjinal almanızı öneririm.

Bu parça su flanşının altındaki bölgede. bu civardaki hortum patlarsa ve sensör üzerine sıcak su gelirse sensör büyük olasılıkla bozuluyor. hemen bozulmasa da 2-3 gün içinde bozuluyor.
tecrübeyle sabittir. Hortum patladıktan 3 gün sonra devir sensörü arızası aldım ve değiştirdim.  devir sensörü bozulduğunda araç 3.vites'de takılı kalıyor ve vites değişimi yapmıyor.