Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: OTOMATİK VİTES BORA GAZDAN AYAĞINI ÇEKİNCE YIĞILMA  (Okunma sayısı 2624 defa)

Çevrimdışı wakantanka

Otomobil
    2000 Otm. Bora 1.6
Arkadaşlar zor marş alma sorununu gaz regülatörünü tamir ettirerek hallettik derken şimdi de başka bir sorun çıktı. Normal seyir halinde iken gaz pedalından ayağı çekince (gaz da da benzin de de var) az bir yığılma olur gibi arabada, tam tabiri de bumu bilmiyorum ama gaz kesiyor gibi yapıp sonra normal devam ediyor, yağ değişim zamanı da gelmişti bugün yağı değiştirdim, ancak yine devam ediyor...

herhangi bir ses filan yok...

ciddi birşey değildir inşallah...

başına böyle birşey gelen varmı ? çarşamba tekrar götürecem , ben vitesden diye düşündüm ama başka birşey olabilir mi ?

Çevrimdışı wakantanka

Otomobil
    2000 Otm. Bora 1.6
bugün gösterdim aracı, motor kulakları ve takozun eskimesinden dedi, çok sorun etmedikçe değiştirmeye gerek yok, orjinali kadar sağlamını bulamayız dedi, bakalım şimdilik böyle gidecez otomatik vites de sorun olmaması sevindirdi...

Çevrimdışı Murat-C

Otomobil
    1999 Golf 4 Comfortline Otomatik AKL Motor
Ynt: OTOMATİK VİTES BORA GAZDAN AYAĞINI ÇEKİNCE YIĞILMA
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2016, 20:57:37 »
Benim de 99 Golf 4 otomatikte aynı sorun vardı.

LPG beyin (rolanti) ayarları, hararet müşhiri, boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu, direksiyon pompa müşhiri sizin ilgilenmeniz gereken parça va ayarlar. Ben bunların hepsini yaptırdım, sorun ortadan kalktı.