Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: orjinal alarm  (Okunma sayısı 12106 defa)

orjinal alarm
« : 31 Temmuz 2009, 14:04:52 »
ben kısa bir süre önce 2004 pasific bir bora aldım.araçta iç güvenlikli alarm olduğunu öğrendim ama ne işi yarıyor nasıl kullanılıyor çözemedim.bunu açık ve net bir şekilde açıklayabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: orjinal alarm
« Yanıtla #1 : 31 Temmuz 2009, 15:36:33 »
Evet bu konuda bende bilgilenmek istiyorum.Serkan ve Eyüp Bey'lerden bu konuda engin bilgilerini bizlerle paylaşmalarını rica ediyorum...
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2009, 18:44:23 »
arkadaşar bn bu konuda size yardımcı olabilirim arkadaşlar şimdi aracımızı kumandadan kitlediğimizde aracın alarmıda devreye girmiş oluyor.PEKİ alarm nasıl devreye irip çalıyor ? alarmın çalması için dışardan kapıların zorlanıp kapı swiçinin ayrılası ani kapının tamamen açılması yada yarım şekilde açılması anlamına geliyor!BİDE İÇ DENETİMLİ alarmı deneyelim : aacın içerisine biniyoruz sonrada kumandadan kapıları kitliyoruz. aracın kapıları kitlendikten sonra aracın kontağına anahtarı takıyoruz ve çeviriyoruz anahtarı yani kontağı açıyoruz :D işde alarmınız çalışıyorsa aracınız başlıyor feryat etmeye ve kumandada aracın kapılarını açıyosunuz alarm susuyor alarm sesi.not: alarm sesi kornanızın sesi kolay gelsin ayrıca arkadaşlar kapılarınmerkezi kilitte kapanma şekilleri vw servislerinde bilgisayarla ayarlana biliyor mesela bnm kumandanın açma düğmesine tek basıldığında şöför kapısı tekrar basıldığında diğer kapılar açılıyor kolay gelsin arkdaşlar  :bekleriz:  :bekleriz:

« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2009, 19:06:42 »
Türker Bey benim bilgi almak istediğim konu iç denetim düğmesinin nasıl çalıştığıyla ilgiliydi.Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim....
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2009, 22:07:20 »
türker bey teşekkürler 10 gündür bir cevap bekliyordum.

« Yanıtla #5 : 13 Ağustos 2009, 13:35:14 »
ÖNEMLİ DEĞİL ARKADAŞIM NE MUTLU YARDIMCI OLABİLDİYSEM :melek:

« Yanıtla #6 : 23 Ağustos 2009, 18:47:10 »
sevgili mgf 35 kardeşim arka kapıların üstündeki kapı aydınlatma ışıkları var. o lambaların bir eğim yönü var. ayni sağa sola ve ortada kalma konumları var. o lambaların ortada olması gerekli. araba iç denetimi oradan yapar. zaten lambaların kebarlarındaki  şeride bakarsan sinyal işaretini göreceksin.

« Yanıtla #7 : 25 Ağustos 2009, 02:14:26 »
teşekkürler savarona

« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2009, 04:07:01 »
Geçenlerde benim başımada geldi.Markete giderken büyük kızım gelmek istemedi ve arabada kaldı.Alışkanlıkdan arabayı kilitlemişim.Bir müddet sonra telefonum çaldı. Arayan kızım baba arabanın alarmı çalıyor çabık gel dedi.Koşarak geldim ve alarmı susturdum.Buda bize tecrübe oldu.Araba kilitlendikten sonra içeride hiç bir canlı kalmaması lazım.Yoksa sensörler o canlıyı hırsız olarak algılıyor :D